section-ads_high_impact_1

Class 3A, 2A, 1A League Track Results

 

                    Division Meet - 5/14/2010 to 5/15/2010                     
                            5/14/2010 to 5/15/2010                             
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash A
==========================================================================
Division Rec: @ 13.1h  2004        Jenna Speranzella, Indian Springs           
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Higbee, Alyssa               Pahranagat V             14.05   2  10   
  2 Erekson, Josephine           Lund                     14.12   2   8   
  3 Barajas, Erica               Trinity Chri             14.27   2   6   
  4 Ashbey, X                    Tonopah                  14.31   2   5   
  5 Melgoza, Karys               Indian Sprin             14.46   2   4   
  6 carpenter, victoria          Indian Sprin             15.06   1   3   
  7 Cathcart, Chelsea            Beatty                   15.19   1   2   
  8 Navejar, X                   Tonopah                  16.14   1   1   
 -- Neiderhofer, Hannah          Trinity Chri                NT   1 
 
Girls 200 Meter Dash A
==========================================================================
Division Rec: @ 26.93  2008        Ariana Hardy, Laughlin                      
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Martinez, Andrea             Trinity Chri             27.31   2  10   
  2 Erekson, Josephine           Lund                     28.49   2   8   
  3 Noll, Danielle               Trinity Chri             29.34   2   6   
  4 Higbee, Alyssa               Pahranagat V             30.27   2   5   
  5 Ayers, X                     Tonopah                  30.44   2   4   
  6 Stanly, Shelby               Round Mounta             30.72   1   3   
  7 Dunsterville, Heather        Beatty                   31.44   2   2   
  8 carpenter, victoria          Indian Sprin             32.07   1   1   
  9 Cathcart, Chelsea            Beatty                   32.50   2 
 10 Navejar, X                   Tonopah                  35.09   1 
 -- Barajas, Erica               Trinity Chri                NT   2 
 
Girls 400 Meter Dash A
==========================================================================
Division Rec: @ 1:01.63  5/14/2010   Andrea Martinez, Trinity Chri             
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Martinez, Andrea             Trinity Chri           1:01.63@  2  10   
  2 Akers, Kattrena              Round Mounta           1:04.67   2   8   
  3 Schroeder, Kaci              Beatty                 1:06.01   2   6   
  4 Martinez, Ana                Beatty                 1:06.92   2   5   
  5 Jensen, Ciera                Lund                   1:09.32   2   4   
  6 Noll, Danielle               Trinity Chri           1:09.98   2   3   
  7 Yarbourough, Brittany        Trinity Chri           1:10.03   2   2   
  8 Stanly, Shelby               Round Mounta           1:10.94   1   1   
  9 Melgoza, Karys               Indian Sprin           1:14.02   1 
 -- Eastman, Trista              Beatty                      NT   2 
 -- Rhodes, Suzi                 Pahranagat V                NT   1 
 
Girls 800 Meter Run A
=======================================================================
Division Rec: @ 2:24.0h  2004        Wendy Harris, Lund                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Martinez, Ana                Beatty                 2:38.89   10   
  2 Perchetti, X                 Tonopah                2:45.61    8   
  3 Stewart, Nychea              Lund                   2:51.29    6   
  4 Smith, Jessica               Round Mounta           2:52.45    5   
  5 Venezio, Darian              Beatty                 2:52.68    4   
  6 Lewis, Halie                 Pahranagat V           2:59.95    3   
  7 Martinez, Maria              Beatty                 3:02.09    2   
  8 Keller, Carli                Round Mounta           3:04.27    1   
  9 Musselman, Mackenzie         Round Mounta           3:05.85  
 
Girls 1600 Meter Run A
=======================================================================
Division Rec: @ 5:23.5h  2005        Wendy Harris, Lund                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Martinez, Ana                Beatty                 6:13.88   10   
  2 Venezio, Darian              Beatty                 6:28.47    8   
  3 Martinez, Maria              Beatty                 6:28.95    6   
  4 Smith, Jessica               Round Mounta           6:36.08    5   
  5 Stewart, Nychea              Lund                   6:45.35    4   
  6 Keller, Carli                Round Mounta           6:58.33    3   
  7 Musselman, Mackenzie         Round Mounta           7:33.69    2   
  8 Riera, Migliani              Pahranagat V           8:06.61    1   
  9 Ramsey, Melissa              Pahranagat V           8:22.55  
 
Girls 3200 Meter Run A
=======================================================================
Division Rec: @ 11:32.7h  2006        Wendy Harris, Lund                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Martinez, Ana                Beatty                13:45.24   10   
  2 Martinez, Maria              Beatty                14:39.18    8   
  3 Musselman, Mackenzie         Round Mounta          16:43.03    6   
  4 Wilson, X                    Tonopah               18:50.07    5   
 -- Venezio, Darian              Beatty                      NT  
 
Girls 100 Meter Hurdles A
=======================================================================
Division Rec: @ 17.01  5/14/2010   Alyssa Higbee, Pahranagat V                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Higbee, Alyssa               Pahranagat V             17.01@  10   
  2 Eastman, Trista              Beatty                   19.71    8   
  3 Farnsworth, Kaitlin          Lund                     20.56    6   
  4 carpenter, victoria          Indian Sprin             20.79    5   
 
Girls 300 Meter Hurdles A
=======================================================================
Division Rec: @ 49.73  2004        Amber Rosenlund, Lund                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Eastman, Trista              Beatty                   55.18   10   
  2 Farnsworth, Kaitlin          Lund                     56.13    8   
  3 Gross, Melynda               Beatty                   57.16    6   
  4 Gomez, Teresa                Beatty                 1:03.99    5   
  5 Riera, Migliani              Pahranagat V           1:04.94    4   
 
Girls 4x100 Meter Relay A
=======================================================================
Division Rec: @ 53.40  2003        Trinity Christian                           
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Trinity Christian  'A'                                55.49   10   
     1) Noll, Danielle                  2)                                
     3) Barajas, Erica                  4) Martinez, Andrea               
     5) Yarbourough, Brittany           6)                                
  2 Pahranagat Valley  'A'                                55.77    8   
     1) Higbee, Alyssa                  2) Lewis, Halie                   
     3) Strong, Brindi                  4) Scholfield, Nikki              
  3 Lund  'A'                                             56.61    6   
     1) Boren, Melynda                  2) Jensen, Ciera                  
     3) Stewart, Nychea                 4) Erekson, Josephine             
  4 Tonopah  'A'                                          57.25    5   
     1) Ashbey, X                       2) Ayers, X                       
     3) Bottom, X                       4) Perchetti, X                   
 -- Beatty  'A'                                              NT  
     1) Cathcart, Chelsea               2) Dunsterville, Heather          
     3) Cummings, Jessica               4) Gomez, Teresa                  
     5) Eastman, Trista                 6) Ulrich, Kaitlin                
     7) Venezio, Darian                 8) Gross, Melynda                 
 
Girls 4x200 Meter Relay A
=======================================================================
Division Rec: @ 1:53.49  2008        Laughlin                                  
                         J Brody, A Deyampert, A Hardy, E Stafford         
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Trinity Christian  'A'                              1:55.71   10   
     1) Noll, Danielle                  2) Neiderhofer, Hannah            
     3) Barajas, Erica                  4) Martinez, Andrea               
  2 Pahranagat Valley  'A'                              1:58.17    8   
     1) Higbee, Alyssa                  2) Lewis, Halie                   
     3) Strong, Brindi                  4) Scholfield, Nikki              
  3 Lund  'A'                                           1:59.81    6   
     1) Boren, Melynda                  2) Jensen, Ciera                  
     3) Farnsworth, Kaitlin             4) Erekson, Josephine             
  4 Tonopah  'A'                                        2:02.27    5   
     1) Ashbey, X                       2) Ayers, X                       
     3) Bottom, X                       4) Perchetti, X                   
  5 Beatty  'A'                                         2:09.99    4   
     1) Cathcart, Chelsea               2) Dunsterville, Heather          
     3)                                 4) Gross, Melynda                 
     5)                                 6) Cummings, Jessica              
 
Girls 4x400 Meter Relay A
=======================================================================
Division Rec: @ 4:39.77  2007        Laughlin                                  
                         K Benavides, V Dix, A Hardy, A Deyampert          
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Tonopah  'A'                                        4:41.54   10   
     1) Ashbey, X                       2) Ayers, X                       
     3) Bottom, X                       4) Perchetti, X                   
  2 Beatty  'A'                                         4:42.16    8   
     1) Dunsterville, Heather           2)                                
     3) Cathcart, Chelsea               4) Schroeder, Kaci                
     7) Eastman, Trista                 8)                                
  3 Lund  'A'                                           4:47.45    6   
     1) Boren, Melynda                  2) Farnsworth, Kaitlin            
     3) Jensen, Ciera                   4) Stewart, Nychea                
 
Girls 4x800 Meter Relay A
=======================================================================
Division Rec: @ 10:45.0h  2006        Lund                                     
                          W Harris, M Stewart, K Stewart, K Rimington       
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Round Mountain  'A'                                12:26.45   10   
     1) Stanly, Shelby                  2) Musselman, Mackenzie           
     3) Keller, Carli                   4) Smith, Jessica                 
  2 Beatty  'A'                                        14:20.10    8   
     1) Williams, Crystal               2) Cummings, Jessica              
     3) Ulrich, Kaitlin                 4)                                
     5)                                 6) Gomez, Teresa                  
 
Girls High Jump A
=======================================================================
Division Rec: @  5-02  2007        Arianna Hardy, Laughlin                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Akers, Kattrena              Round Mounta           4-10.00   10   
  2 carpenter, victoria          Indian Sprin           4-08.00    8   
  3 Gross, Melynda               Beatty                 4-06.00    6   
  4 Schroeder, Kaci              Beatty                 4-04.00    5   
 
Girls Pole Vault A
=======================================================================
Division Rec: @  9-01  2004        Whitnee Jensen, Lund                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Eastman, Trista              Beatty                 6-00.00   10   
  2 Gomez, Teresa                Beatty                J6-00.00    8   
 
Girls Long Jump A
=======================================================================
Division Rec: @ 17-02  2008        Ariana Hardy, Laughlin                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Akers, Kattrena              Round Mounta          14-06.75   10   
  2 Gross, Melynda               Beatty                13-05.00    8   
  3 Strong, Brindi               Pahranagat V          13-01.50    6   
  4 Bottom, X                    Tonopah               12-08.50    5   
  5 Dunsterville, Heather        Beatty                12-08.00    4   
  6 Lewis, Halie                 Pahranagat V         J12-08.00    3   
  7 Melgoza, Karys               Indian Sprin          12-05.75    2   
  8 Stanly, Shelby               Round Mounta          11-08.25    1   
  9 Smith, Jessica               Round Mounta          11-02.75  
 10 Keller, Carli                Round Mounta          10-08.50  
 11 Navejar, X                   Tonopah               10-04.00  
 -- Wilson, X                    Tonopah                     ND  
 
Girls Triple Jump A
=======================================================================
Division Rec: @ 33-03  2007        Katie Redman, Round Mountain                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Akers, Kattrena              Round Mounta          32-11.00   10   
  2 Strong, Brindi               Pahranagat V          28-05.00    8   
  3 Schroeder, Kaci              Beatty                28-03.50    6   
  4 Venezio, Darian              Beatty                26-01.50    5   
 
Girls Shot Put A
=======================================================================
Division Rec: @ 34-07.25  2001        Taryn Jordan, Trinity Christian          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cornelison, Emily            Lund                  28-09.50   10   
  2 Scholfield, Nikki            Pahranagat V          28-02.50    8   
  3 Ulrich, Kaitlin              Beatty                26-02.00    6   
  4 Williams, Crystal            Beatty                23-04.50    5   
  5 Wilson, X                    Tonopah               20-02.00    4   
  6 Navejar, X                   Tonopah               17-03.50    3   
 
Girls Discus Throw A
=======================================================================
Division Rec: @ 100-10  5/14/2010   Nikki Scholfield, Pahranagat V             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Scholfield, Nikki            Pahranagat V            100-10@  10   
  2 Boren, Melynda               Lund                     93-07    8   
  3 Cornelison, Emily            Lund                     66-05    6   
  4 Melgoza, Karys               Indian Sprin             61-07    5   
  5 Williams, Crystal            Beatty                   47-05    4   
  6 Wilson, X                    Tonopah                  45-02    3   
  7 Ulrich, Kaitlin              Beatty                   44-00    2   
  8 Ramsey, Melissa              Pahranagat V             43-03    1   
 -- Rhodes, Suzi                 Pahranagat V                ND  
 
Girls 100 Meter Dash AA
==========================================================================
Division Rec: @ 12.97  2009        Lauren Henry, The Meadows                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lawerance, Autumn            White Pine               13.64   3  10   
  2 Lovell, Ashley               The Meadows              13.79   3   8   
  3 Parker, Jocelyn              The Meadows              13.81   3   6   
  4 Brown, Eboni                 Calvary Chap             13.91   3   5   
  5 Johnson, Rozalyn             The Meadows              14.48   3   4   
  6 Lee, Brooke                  Laughlin                 14.49   2   3   
  7 Babcock, Lacee               Lincoln Coun             14.50   2   2   
  8 Stackhouse, Alyssa           Lincoln Coun             14.52   2   1   
  9 Costanzo, Micaela            West Wendove             14.63   3 
 10 Blair, Satin                 Laughlin                 14.86   1 
 11 Rasmussen, Tiffany           West Wendove             14.88   2 
 12 Lee, Brittany                Laughlin                 15.20   2 
 13 Dietz, Kaylee                Laughlin                 15.21   2 
 14 Moreno, Sarah                Calvary Chap             15.25   3 
 15 Elton, Brooke                West Wendove             15.89   1 
 15 Maes, Megan                  White Pine               15.89   1 
 17 Christensen, Shelby          West Wendove             16.13   2 
 -- Murdock, Jessica             Lincoln Coun                NT   2 
 -- Goldstien, Sophia            The Meadows                 NT   3 
 
Girls 200 Meter Dash AA
==========================================================================
Division Rec: @ 26.60  2001        Belinda Brooks, White Pine                  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Parker, Jocelyn              The Meadows              28.43   3  10   
  2 Lawerance, Autumn            White Pine               28.62   3   8   
  3 Brown, Eboni                 Calvary Chap             29.09   3   6   
  4 Costanzo, Micaela            West Wendove             29.25   3   5   
  5 Lee, Brooke                  Laughlin                 29.60   2   4   
  6 Goldstien, Sophia            The Meadows              30.01   1   3   
  7 Kinner, Melinda              Calvary Chap             30.04   3   2   
  8 McDonald, Chantel            Laughlin                 30.33   2   1   
  9 Blair, Satin                 Laughlin                 30.80   1 
 10 Collins, Teal                White Pine               30.83   3 
 11 Johnson, Rozalyn             The Meadows              31.05   3 
 12 Lee, Brittany                Laughlin                 31.13   2 
 13 Murdock, Jessica             Lincoln Coun             32.14   2 
 14 Collins, Shaina              Lincoln Coun             33.19   2 
 15 Maes, Megan                  White Pine               34.06   2 
 -- Stork, Kylee                 White Pine                  NT   3 
 -- Maccioni, Olivia             The Meadows                 NT   2 
 -- Stackhouse, Alyssa           Lincoln Coun                NT   1 
 
Girls 400 Meter Dash AA
==========================================================================
Division Rec: @ 1:00.6h  2001        Chaz Lahondny, Faith Lutheran             
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lawerance, Autumn            White Pine             1:03.28   3  10   
  2 Fullmer, Kelsie              White Pine             1:03.40   3   8   
  3 Tripp, Deanna                Laughlin               1:05.99   3   6   
  4 Lee, Brooke                  Laughlin               1:06.97   3   5   
  5 Collins, Teal                White Pine             1:08.06   3   4   
  6 Bunting, Larissa             Laughlin               1:09.59   2   3   
  7 Lee, Hanna                   The Meadows            1:11.77   3   2   
  8 Garza, Luisa                 Laughlin               1:11.94   2   1   
  9 Brown, Hannah                The Meadows            1:11.99   3 
 10 Smith, Trinity               West Wendove           1:12.48   3 
 11 Collins, Shaina              Lincoln Coun           1:17.46   1 
 12 Guiza, Janet                 West Wendove           1:21.19   2 
 13 Bousema, Christina           Calvary Chap           1:21.78   2 
 14 Gomez, Dorian                West Wendove           1:23.99   1 
 15 Olsen, Shannon               Lincoln Coun           1:26.81   2 
 16 Long, Kaitlyn                Lincoln Coun           1:27.09   2 
 -- Escabedo, Leticia            Lincoln Coun                NT   2 
 -- Kinner, Melinda              Calvary Chap                NT   2 
 -- Goldstien, Sophia            The Meadows                 NT   1 
 -- Maccioni, Olivia             The Meadows                 NT   1 
 
Girls 800 Meter Run AA
=======================================================================
Division Rec: @ 2:22.6h  2003        Eliza Culverwell, Lincoln County          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fullmer, Kelsie              White Pine             2:35.89   10   
  2 Alexander, Megan             The Meadows            2:40.96    8   
  3 Heggie, Chelsie              White Pine             2:41.93    6   
  4 Smith, Trinity               West Wendove           2:42.88    5   
  5 Thorsen, Johanna             Lincoln Coun           2:45.89    4   
  6 Garza, Luisa                 Laughlin               2:52.41    3   
  7 Fantaro, Amanda              Laughlin               2:53.02    2   
  8 Clarke, Melody               Laughlin               2:54.97    1   
  9 Mackey, Ruby                 Laughlin               2:55.55  
 10 Walling, Christina           Calvary Chap           3:01.07  
 11 Blackham, Alicia             The Meadows            3:03.16  
 12 Hunt, Alexandria             Lincoln Coun           3:04.08  
 13 Bousema, Christina           Calvary Chap           3:11.23  
 14 Herder, Miranda              White Pine             3:13.55  
 15 Guiza, Janet                 West Wendove           3:21.95  
 16 Vera, Sandra                 West Wendove           3:45.61  
 -- Windus, Hadin                White Pine                  NT  
 -- Haskins, Alayna              The Meadows                 NT  
 -- Brown, Hannah                The Meadows                 NT  
 -- Ahlstrom, Jennifer           Lincoln Coun                NT  
 -- Lee, Hanna                   The Meadows                 NT  
 
Girls 1600 Meter Run AA
=======================================================================
Division Rec: @ 5:28.3h  2003        Eliza Culverwell, Lincoln County          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lovell, Ashley               The Meadows            6:03.41   10   
  2 Thorsen, Johanna             Lincoln Coun           6:11.82    8   
  3 Mejia, Kemberly              Laughlin               6:13.94    6   
  4 Escarzaga, Christina         Laughlin               6:19.53    5   
  5 Heggie, Chelsie              White Pine             6:21.57    4   
  6 Smith, Trinity               West Wendove           6:34.48    3   
  7 Clarke, Melody               Laughlin               6:36.04    2   
  8 Benavides, Kim               Laughlin               6:54.85    1   
  9 Walling, Christina           Calvary Chap           6:57.91  
 10 Blackham, Alicia             The Meadows            7:02.61  
 11 Mitchell, Laura              White Pine             7:16.82  
 12 Herder, Miranda              White Pine             7:16.83  
 13 Mitchell, Heather            White Pine             7:36.66  
 14 Roundy, Rachel               Lincoln Coun           7:44.29  
 15 Anderson, Aryn               Lincoln Coun           8:01.12  
 -- Gomez, Dorian                West Wendove                NT  
 -- Cordle, Sheylynn             Lincoln Coun                NT  
 -- Haskins, Alayna              The Meadows                 NT  
 -- Hernandez, Sandra            The Meadows                 NT  
 -- Rodriguez, Ambar             West Wendove                NT  
 -- Vera, Sandra                 West Wendove                NT  
 
Girls 3200 Meter Run AA
=======================================================================
Division Rec: @ 12:00.5h  2003        Eliza Culverwell, Lincoln County         
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mejia, Kemberly              Laughlin              13:40.37   10   
  2 Escarzaga, Christina         Laughlin              13:43.89    8   
  3 Lovell, Ashley               The Meadows           13:51.50    6   
  4 Thorsen, Johanna             Lincoln Coun          13:54.03    5   
  5 Rodriguez, Ambar             West Wendove          14:04.06    4   
  6 Benavides, Kim               Laughlin              15:00.91    3   
  7 Mitchell, Laura              White Pine            16:44.53    2   
  8 Anderson, Aryn               Lincoln Coun          17:08.80    1   
  9 Roundy, Rachel               Lincoln Coun          18:01.54  
 -- Herder, Miranda              White Pine                  NT  
 -- Heggie, Chelsie              White Pine                  NT  
 -- Cordle, Sheylynn             Lincoln Coun                NT  
 -- Walling, Christina           Calvary Chap                NT  
 -- Blackham, Alicia             The Meadows                 NT  
 -- Hernandez, Sandra            The Meadows                 NT  
 
Girls 100 Meter Hurdles AA
=======================================================================
Division Rec: @ 15.3h  2001        Dominique Bosa-Edwards, The Meadows         
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fong, Kristyna               The Meadows              17.74   10   
  2 Fullmer, Kerri               White Pine               18.55    8   
  3 Florence, Tia                Lincoln Coun             18.72    6   
  4 O'Neal, Taylor               The Meadows              19.22    5   
  5 McDonald, Chantel            Laughlin                 19.77    4   
  6 Moreno, Sarah                Calvary Chap             20.93    3   
  7 Frizzell, Annie              Calvary Chap             22.78    2   
 -- Windus, Hadin                White Pine                  DQ  
 
Girls 300 Meter Hurdles AA
==========================================================================
Division Rec: @ 46.7h  2001        Dominique Bosa-Edwards, The Meadows         
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 O'Neal, Taylor               The Meadows              52.72   2  10   
  2 Fullmer, Kerri               White Pine               53.14   2   8   
  3 Florence, Tia                Lincoln Coun             53.22   2   6   
  4 McDonald, Chantel            Laughlin                 53.92   2   5   
  5 Richardson, Lindsey          Calvary Chap             54.72   2   4   
  6 Brown, Jasmine               Laughlin                 56.21   1   3   
  7 Escabedo, Leticia            Lincoln Coun             56.43   2   2   
  8 Roland, Mandy                West Wendove             56.73   2   1   
  9 Peters, Marissa              Laughlin                 57.45   2 
 10 Martinez, Rochelle           Laughlin               1:03.75   1 
 11 Frizzell, Annie              Calvary Chap           1:04.07   1 
 12 Hilts, Alexis                The Meadows            1:08.34   1 
 -- Hernandez, Sandra            The Meadows                 NT   1 
 -- Maccioni, Olivia             The Meadows                 NT   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay AA
=======================================================================
Division Rec: @ 53.90  2001        The Meadows                                 
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 The Meadows  'A'                                      54.17   10   
     1) Fong, Kristyna                  2) Parker, Jocelyn                
     3) Lovell, Ashley                  4) Johnson, Rozalyn               
  2 Calvary Chapel  'A'                                   55.83    8   
     1) Brown, Eboni                    2) Saida, Carlene                 
     3) Richardson, Lindsey             4) Moreno, Sarah                  
  3 Lincoln County  'A'                                   57.48    6   
     1) Babcock, Lacee                  2) Stackhouse, Alyssa             
     3) Collins, Shaina                 4) Florence, Tia                  
  4 Laughlin  'A'                                         58.05    5   
     1) Dietz, Kaylee                   2) Bunting, Larissa               
     3) Fantaro, Amanda                 4) Peters, Marissa                
  5 White Pine  'A'                                       58.95    4   
     1)                                 2) Ankney, Catlin                 
     3) Drew, Savannah                  4) Windus, Hadin                  
     5) Maes, Megan                     6)                                
  6 West Wendover  'A'                                    59.49    3   
     1) Rasmussen, Tiffany              2) Christensen, Shelby            
     3) Ramirez, Adilene                4) Constanzo, Micaela             
 
Girls 4x200 Meter Relay AA
=======================================================================
Division Rec: @ 1:53.1h  2003        The Meadows                               
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Calvary Chapel  'A'                                 1:57.32   10   
     1)                                 2) Saida, Carlene                 
     3) Richardson, Lindsey             4) Brown, Eboni                   
     5)                                 6) Kinner, Melinda                
  2 The Meadows  'A'                                    1:58.27    8   
     1) O'Neal, Taylor                  2) Johnson, Rozalyn               
     3) Goldstien, Sophia               4) Fong, Kristyna                 
  3 Laughlin  'A'                                       1:58.77    6   
     1) Dietz, Kaylee                   2) Tripp, Deanna                  
     3) Lee, Brittany                   4) Lee, Brooke                    
  4 West Wendover  'A'                                  2:00.53    5   
     1) Rasmussen, Tiffany              2) Roland, Mandy                  
     3) Smith, Trinity                  4) Constanzo, Micaela             
  5 Lincoln County  'A'                                 2:04.50    4   
     1) Babcock, Lacee                  2)                                
     3) Hunt, Alexandria                4) Collins, Shaina                
     5)                                 6) Stackhouse, Alyssa             
  6 White Pine  'A'                                     2:05.74    3   
     1) Medlyn, Marci                   2) Windus, Hadin                  
     3) Drew, Savannah                  4) Ankney, Catlin                 
 
Girls 4x400 Meter Relay AA
=======================================================================
Division Rec: @ 4:26.90  2003        The Meadows                               
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 White Pine  'A'                                     4:34.98   10   
     1) Lawerance, Autumn               2) Collins, Teal                  
     3) Fullmer, Kerri                  4) Fullmer, Kelsie                
     5) Heggie, Chelsie                 6)                                
  2 Laughlin  'A'                                       4:40.44    8   
     1) Bunting, Larissa                2) Peters, Marissa                
     3) Garza, Luisa                    4) Tripp, Deanna                  
  3 The Meadows  'A'                                    4:44.47    6   
     1) Lee, Hanna                      2) Brown, Hannah                  
     3) Alexander, Megan                4)                                
     5) Goldstien, Sophia               6)                                
  4 Calvary Chapel  'A'                                 5:00.83    5   
     1) Kinner, Melinda                 2) Richardson, Lindsey            
     3) Frizzell, Annie                 4) Bousema, Christina             
  5 Lincoln County  'A'                                 5:02.98    4   
     1) Hunt, Alexandria                2) Olsen, Shannon                 
     3) Long, Kaitlyn                   4) Ahlstrom, Jennifer             
     5) Murdock, Jessica                6)                                
 -- West Wendover  'A'                                       NT  
     1) Guiza, Janet                    2)                                
     3) Vera, Sandra                    4)                                
     5) Gomez, Dorian                   6)                                
 
Girls 4x800 Meter Relay AA
=======================================================================
Division Rec: @ 10:44.69  2003        The Meadows                              
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Laughlin  'A'                                      11:36.0h   10   
     1) McDonald, Chantel               2) Fantaro, Amanda                
     3) Mejia, Kemberly                 4) Escarzaga, Christina           
  2 The Meadows  'A'                                   11:57.5h    8   
     1) Blackham, Alicia                2) Brown, Hannah                  
     3) Alexander, Megan                4)                                
     7) Lee, Hanna                      8)                                
  3 White Pine  'A'                                    12:09.3h    6   
     1) Drew, Savannah                  2) Heggie, Chelsie                
     3) Mitchell, Heather               4) Herder, Miranda                
  4 Calvary Chapel  'A'                                12:25.4h    5   
     1) Bousema, Christina              2) Moreno, Sarah                  
     3) Walling, Christina              4) Kinner, Melinda                
  5 Lincoln County  'A'                                13:22.0h    4   
     1) Anderson, Aryn                  2) Hunt, Alexandria               
     3) Olsen, Shannon                  4) Long, Kaitlyn                  
 
Girls High Jump AA
=======================================================================
Division Rec: @  5-00  2001        Ann Bookout, The Meadows                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fullmer, Kelsie              White Pine             4-08.00   10   
  2 O'Neal, Taylor               The Meadows           J4-08.00    8   
  3 Brown, Jasmine               Laughlin              J4-08.00    6   
  4 Fullmer, Kerri               White Pine             4-06.00    5   
  5 Stackhouse, Alyssa           Lincoln Coun          J4-06.00    4   
  6 Escabedo, Leticia            Lincoln Coun           4-04.00    2   
  6 Clarke, Melody               Laughlin               4-04.00    2   
  6 Parker, Jocelyn              The Meadows            4-04.00    2   
 
Girls Pole Vault AA
=======================================================================
Division Rec: @  9-06  2001        Lisa Booke, The Meadows                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fong, Kristyna               The Meadows            8-06.00   10   
  2 Mitchell, Heather            White Pine             6-06.00    8   
 -- Almberg, Emily               White Pine                  NH  
 -- Chatelle, Alexis             Calvary Chap                NH  
 -- Stork, Kylee                 White Pine                  NH  
 
Girls Long Jump AA
=======================================================================
Division Rec: @ 18-00  2001        Dominique Bosa-Edwards, The Meadows         
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ankney, Catlin               White Pine            15-05.25   10   
  2 Florence, Tia                Lincoln Coun          14-04.50    8   
  3 Escabedo, Leticia            Lincoln Coun          13-06.50    6   
  4 Saida, Carlene               Calvary Chap          13-05.50    5   
  5 Brown, Hannah                The Meadows           13-02.75    4   
  6 Blair, Satin                 Laughlin              12-10.50    3   
  7 Lawerance, Autumn            White Pine            12-10.00    2   
  8 Medlyn, Marci                White Pine            12-01.25    1   
  9 Mackey, Ruby                 Laughlin              11-11.00  
 10 Chatelle, Alexis             Calvary Chap          11-05.00  
 11 Elton, Brooke                West Wendove          10-06.50  
 12 Roland, Mandy                West Wendove          10-06.00  
 12 Ramirez, Adilene             West Wendove          10-06.00  
 -- Fong, Kristyna               The Meadows                 ND  
 -- Hawley, Nichole              The Meadows                 ND  
 
Girls Triple Jump AA
=======================================================================
Division Rec: @ 38-09.25  2001        Dominique Bosa-Edwards, The Meadows      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ankney, Catlin               White Pine            31-08.00   10   
  2 Collins, Teal                White Pine            31-06.00    8   
  3 Babcock, Lacee               Lincoln Coun          28-07.00    6   
  4 Saida, Carlene               Calvary Chap          28-02.00    5   
  5 Drew, Savannah               White Pine            28-00.75    4   
  6 Blair, Satin                 Laughlin              27-10.00    3   
  7 Chatelle, Alexis             Calvary Chap          26-09.50    2   
  8 Capanna, Gianna              The Meadows           25-06.00    1   
 -- Ramirez, Adilene             West Wendove                ND  
 -- Hawley, Nichole              The Meadows                 ND  
 -- Hilts, Alexis                The Meadows                 ND  
 -- Salman, Lee                  The Meadows                 ND  
 
Girls Shot Put AA
=======================================================================
Division Rec: @ 36-00  2001        Stephanie Dingle, Faith Lutheran            
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Capanna, Brianna             The Meadows           32-01.00   10   
  2 Medlyn, Marci                White Pine            26-02.00    8   
  3 Van, Kay                     Laughlin              24-03.00    6   
  4 Phillips, Marisa             Lincoln Coun         J24-03.00    5   
  5 Martinez, Rochelle           Laughlin              24-00.00    4   
  6 Mackey, Jacqueline           Laughlin              23-11.00    3   
  7 Contreras, Cheyanne          Laughlin              23-07.50    2   
  8 Sheets, Danielle             Calvary Chap          23-03.50    1   
  9 Valdez, Alexa                Calvary Chap          22-06.00  
 10 Capanna, Gianna              The Meadows           22-01.50  
 11 Murdock, Jessica             Lincoln Coun          22-01.00  
 11 Ramirez, Adilene             West Wendove          22-01.00  
 13 Poulsen, Jessi               White Pine            21-03.50  
 14 Reilly, Caitlin              West Wendove          20-09.00  
 15 Settle, Lily                 West Wendove          17-04.00  
 16 Luna, Vanessa                West Wendove          16-09.50  
 17 Salman, Lee                  The Meadows           15-07.00  
 -- Gutierrez, Alex              Calvary Chap                ND  
 -- Miller, Cortney              Calvary Chap                ND  
 -- Dojaquez, Jessica            Lincoln Coun                ND  
 -- Ahlstrom, Jennifer           Lincoln Coun                ND  
 
Girls Discus Throw AA
=======================================================================
Division Rec: @ 123-07  2003        Abbie Lynch, Faith Lutheran                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Capanna, Brianna             The Meadows             104-01   10   
  2 Medlyn, Marci                White Pine               87-00    8   
  3 Phillips, Marisa             Lincoln Coun             77-08    6   
  4 Mackey, Jacqueline           Laughlin                 70-02    5   
  5 Capanna, Gianna              The Meadows              63-03    4   
  6 Van, Kay                     Laughlin                 61-00    3   
  7 Olsen, Shannon               Lincoln Coun             57-05    2   
  8 Sheets, Danielle             Calvary Chap             56-11    1   
  9 Martinez, Brianna            Laughlin                 51-09  
 10 Reilly, Caitlin              West Wendove             51-04  
 11 Settle, Lily                 West Wendove             49-03  
 12 Valdez, Alexa                Calvary Chap             49-00  
 13 Contreras, Cheyanne          Laughlin                 48-08  
 14 Poulsen, Jessi               White Pine               45-08  
 15 Montemayor, Jennifer         West Wendove             40-06  
 16 Luna, Vanessa                West Wendove             40-00  
 17 Salman, Lee                  The Meadows              32-11  
 -- Miller, Cortney              Calvary Chap                ND  
 -- Ahlstrom, Jennifer           Lincoln Coun                ND  
 -- Dojaquez, Jessica            Lincoln Coun                ND  
 -- Gutierrez, Alex              Calvary Chap                ND  
 
Girls 100 Meter Dash AAA
==========================================================================
Division Rec: @ 12.0h  2005        Dominique Maloy, Pahrump Valley             
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mead, Indiana                Boulder City             13.50   2   5   
  2 Dodd, Zoe                    Boulder City             13.66   2   3   
  3 Rockenfeller, Kirsten        Boulder City             13.91   2   2   
  4 Bryant, Karson               Virgin Valle             14.15   2   1   
  5 Harding, Breanna             Moapa Valley             14.57   1 
  6 Leavitt, Erin                Moapa Valley             14.89   1 
  7 Rushton, Larena              Virgin Valle             15.19   2 
  8 Cunningham, Samantha         Virgin Valle             15.23   1 
  9 Wolker, Leonie               Moapa Valley             15.33   1 
 
Girls 200 Meter Dash AAA
=======================================================================
Division Rec: @ 24.1h  2005        Dominique Maloy, Pahrump Valley             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mead, Indiana                Boulder City             27.55    5   
  2 Noto, Ashley                 Moapa Valley             28.25    3   
  3 Rockenfeller, Kirsten        Boulder City             28.35    2   
  4 Bryant, Karson               Virgin Valle             28.72    1   
  5 Leavitt, Erin                Moapa Valley             30.86  
  6 Rushton, Larena              Virgin Valle             31.00  
  7 Cunningham, Samantha         Virgin Valle             31.67  
  8 Wolker, Leonie               Moapa Valley             31.91  
 
Girls 400 Meter Dash AAA
=======================================================================
Division Rec: @ 55.04  2006        Dominique Maloy, Pahrump Valley             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mead, Indiana                Boulder City             59.68    5   
  2 Phelps, Heather              Boulder City           1:06.37    3   
  3 Biasi, Annie                 Virgin Valle           1:08.39    2   
  4 Fuentes, Elizabeth           Virgin Valle           1:12.52    1   
  5 Watts, Courtney              Moapa Valley           1:14.37  
 -- Toumasis, Tasja              Boulder City                NT  
 -- German, Ashley               Moapa Valley                NT  
 
Girls 800 Meter Run AAA
=======================================================================
Division Rec: @ 2:23.4h  1994        Mary Shauerhamer, White Pine              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Chappell, Jordan             Moapa Valley           2:31.51    5   
  2 Adams, Stephanie             Boulder City           2:35.73    3   
  3 Owens, Holly                 Boulder City           2:40.54    2   
  4 Gonzales, Alexandria         Boulder City           2:40.84    1   
  5 Barlow, Kaylee               Moapa Valley           3:01.29  
  6 Mulliner, Maggie             Virgin Valle           3:07.72  
  7 Tor, Odyssey                 Virgin Valle           3:08.72  
 -- German, Ashley               Moapa Valley                NT  
 -- Leete, Ashlynn               Virgin Valle                NT  
 
Girls 1600 Meter Run AAA
=======================================================================
Division Rec: @ 5:20.8h  1995        Mary Shauerhamer, White Pine              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Chappell, Jordan             Moapa Valley           5:44.38    5   
  2 Adams, Stephanie             Boulder City           5:47.67    3   
  3 Tobler, Jessica              Boulder City           5:54.50    2   
  4 Mortenson, Jessany           Moapa Valley           6:43.04    1   
  5 Barlow, Kaylee               Moapa Valley           7:08.26  
  6 Francis, Jamie               Virgin Valle           7:48.05  
 -- Martinez, Natalie            Boulder City                NT  
 
Girls 3200 Meter Run AAA
=======================================================================
Division Rec: @ 11:51.64  5/9/2008    McKenzie Dean, Pahrump Valley            
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tobler, Jessica              Boulder City          13:19.41    5   
  2 Torgesen, Mikelle            Boulder City          14:15.26    3   
  3 Mortenson, Jessany           Moapa Valley          15:12.22    2   
  4 Barlow, Analise              Moapa Valley          15:52.14    1   
  5 Martinez, Natalie            Boulder City          16:43.03  
 -- Willard, Tibi                Moapa Valley                NT  
 
Girls 100 Meter Hurdles AAA
=======================================================================
Division Rec: @ 15.1h  2005        Katie Palmer, Boulder City                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dodd, Zoe                    Boulder City             16.86    5   
  2 Noto, Ashley                 Moapa Valley             17.72    3   
  3 Olige, Chelsea               Moapa Valley             17.92    2   
  4 Boyster, Emily               Boulder City             18.18    1   
  5 Grajek, McCall               Virgin Valle             18.79  
  6 Tor, Odyssey                 Virgin Valle             19.90  
  7 Leete, Ashlynn               Virgin Valle             20.73  
 -- Webber, Samm                 Moapa Valley                NT  
 
Girls 300 Meter Hurdles AAA
=======================================================================
Division Rec: @ 45.80  2004        Katie Palmer, Boulder City                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Noto, Ashley                 Moapa Valley             50.42    5   
  2 Dodd, Zoe                    Boulder City             50.83    3   
  3 Grajek, McCall               Virgin Valle             53.29    2   
  4 Boyster, Emily               Boulder City             53.74    1   
  5 Biasi, Annie                 Virgin Valle             56.60  
  6 Mulliner, Maggie             Virgin Valle             58.11  
 -- Webber, Samm                 Moapa Valley                NT  
 
Girls 4x100 Meter Relay AAA
=======================================================================
Division Rec: @ 51.70  1997        Moapa Valley                                
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Moapa Valley  'A'                                     57.30    5   
     1) Wolker, Leonie                  2) Leavitt, Erin                  
     3) Harding, Breanna                4) Sprague, Kim                   
     5) Perez, Ariel                    6) Noto, Ashley                   
  2 Boulder City  'A'                                     59.30    3   
     1) Rockenfeller, Kirsten           2) Waldo, Marquela                
     3) Anders, Ariel                   4) Boyster, Emily                 
 
Girls 4x200 Meter Relay AAA
=======================================================================
Division Rec: @ 1:49.7h  1997        Virgin Valley                             
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Boulder City  'A'                                   1:56.01    5   
     1) Rockenfeller, Kirsten           2) Waldo, Marquela                
     3) Phelps, Heather                 4) Mead, Indiana                  
  2 Moapa Valley  'A'                                   2:00.24    3   
     1) Leavitt, Erin                   2) Harding, Breanna               
     3) Shakespeare, Kayla              4) Sprague, Kim                   
     5) Perez, Ariel                    6)                                
  3 Virgin Valley  'A'                                  2:02.55  
     1) Bryant, Karson                  2) Rushton, Larena                
     3) Cunningham, Samantha            4) Fuentes, Elizabeth             
 
Girls 4x400 Meter Relay AAA
=======================================================================
Division Rec: @ 4:16.6h  2005        Boulder City                              
                         K Palmer, S Mackley, C Stemmer, C Knight          
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Boulder City  'A'                                   4:26.72    5   
     1) Owens, Holly                    2) Gonzales, Alexandria           
     3) Phelps, Heather                 4) Adams, Stephanie               
  2 Moapa Valley  'A'                                   4:40.15    3   
     1) Chappell, Jordan                2) Noto, Ashley                   
     3) Watts, Courtney                 4) Tuttle, Shannon                
     5) Perez, Ariel                    6) Harding, Breanna               
  3 Virgin Valley  'A'                                  4:46.74  
     1) Biasi, Annie                    2) Felshaw, Sasha                 
     3) Rushton, Larena                 4) Fuentes, Elizabeth             
 
Girls 4x800 Meter Relay AAA
=======================================================================
Division Rec: @ 10:32.5h  2007        Moapa Valley                             
                          H Thompson, E Mulcock, B Hughes, J Chappell       
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Boulder City  'A'                                  11:18.13    5   
     1) Torgesen, Mikelle               2) Martinez, Natalie              
     3) Gonzales, Alexandria            4) Owens, Holly                   
  2 Moapa Valley  'A'                                  11:34.57    3   
     1) Chappell, Jordan                2) Tuttle, Shannon                
     3) Barlow, Kaylee                  4) Mortenson, Jessany             
 
Girls High Jump AAA
=======================================================================
Division Rec: @  5-06  1987        Ellen Harding, Boulder City                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shakespeare, Kayla           Moapa Valley           5-01.00    5   
  2 Dodd, Zoe                    Boulder City           4-04.00    3   
  3 Olige, Chelsea               Moapa Valley           4-02.00    2   
 
Girls Pole Vault AAA
=======================================================================
Division Rec: @ 11-00  1997        April Denning, Boulder City                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Biasi, Annie                 Virgin Valle           8-00.00    5   
  2 Bryant, Karson               Virgin Valle           7-06.00    3   
  3 Anders, Ariel                Boulder City           7-00.00    2   
  4 Felshaw, Sasha               Virgin Valle          J7-00.00    1   
  5 Tuttle, Shannon              Moapa Valley           5-06.00  
 -- Ricciardo, Brittany          Boulder City                NH  
 -- Perez, Ariel                 Moapa Valley                NH  
 
Girls Long Jump AAA
=======================================================================
Division Rec: @ 18-08  2006        Dominique Maloy, Pahrump Valley             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Olige, Chelsea               Moapa Valley          14-11.25    5   
  2 Grajek, McCall               Virgin Valle          14-03.00    3   
  3 Lister, Heidi                Virgin Valle          14-02.75    2   
  4 Harding, Breanna             Moapa Valley          13-07.25    1   
  5 Weisenborn, Carly            Boulder City          12-09.25  
  6 Boyster, Emily               Boulder City          12-07.25  
  7 Anders, Ariel                Boulder City          12-06.25  
  8 Shakespeare, Kayla           Moapa Valley          12-02.75  
 -- Gardner, Katy                Virgin Valle                ND  
 
Girls Triple Jump AAA
=======================================================================
Division Rec: @ 36-11  1999        Kim Ortega, Moapa Valley                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Phelps, Heather              Boulder City          32-04.00    5   
  2 Olige, Chelsea               Moapa Valley          30-07.75    3   
  3 Anders, Ariel                Boulder City          30-04.00    2   
  4 Lister, Heidi                Virgin Valle          29-07.50    1   
  5 Hughes, Kayli                Virgin Valle          29-00.75  
  6 Bunker, Marissa              Virgin Valle          27-10.00  
  7 Shakespeare, Kayla           Moapa Valley          26-11.50  
 -- Perez, Ariel                 Moapa Valley                ND  
 
Girls Shot Put AAA
=======================================================================
Division Rec: @ 41-07  5/9/2008    Ashley Rencher, Pahrump Valley              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Leavitt, Blaire              Virgin Valle          36-00.00    5   
  2 Sprague, Kim                 Moapa Valley          28-06.00    3   
  3 Cota, Alexas                 Boulder City          28-05.50    2   
  4 Petersen, Alyssa             Moapa Valley          27-02.00    1   
  5 Harding, Danyell             Boulder City          23-03.00  
  6 Pollock, Ehrin               Virgin Valle          22-08.00  
  7 Cooper, Alexis               Moapa Valley          21-05.50  
  8 Bunker, Marissa              Virgin Valle          20-06.00  
 -- Frantz, Avalon               Boulder City                ND  
 
Girls Discus Throw AAA
=======================================================================
Division Rec: @ 111-07  2009        Ashley Vince, Boulder City                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Leavitt, Blaire              Virgin Valle            100-11    5   
  2 Cota, Alexas                 Boulder City             89-06    3   
  3 Frantz, Avalon               Boulder City             83-03    2   
  4 Messer, Madison              Moapa Valley             74-09    1   
  5 Sprague, Kim                 Moapa Valley             70-02  
  6 Pollock, Ehrin               Virgin Valle             67-10  
  7 Harding, Danyell             Boulder City             65-02  
  8 Petersen, Alyssa             Moapa Valley             60-00  
  9 Bunker, Marissa              Virgin Valle             49-03  
 
Boys 100 Meter Dash A
==========================================================================
Division Rec: @ 11.17  2009        Dominic Jones, Spring Moutain               
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Turner, Anthony              Beatty                   11.83   2  10   
  2 Howard, Lawrence             Spring Mount             12.03   2   8   
  3 Weldon, Jared                Spring Mount             12.17   2   6   
  4 Alexander, William           Spring Mount             12.20   2   5   
  5 McGaw, X                     Tonopah                  12.47   2   4   
  6 Browning, Kyle               Round Mounta             13.03   2   3   
  7 Denton, Elijah               Lund                     14.02   2   2   
  8 Hartman, Zach                Tonopah                  14.13   1   1   
  9 Ross, Justin                 Tonopah                  14.31   1 
 10 Thackary, X                  Tonopah                  14.38   1 
 11 Pierce, Brandon              Indian Sprin             15.30   1 
 -- Agwara, David                Trinity Chri                DQ   2 
 
Boys 200 Meter Dash A
==========================================================================
Division Rec: @ 22.63  2009        Dominic Jones, Spring Mountain              
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hawkins, Budweiser           Trinity Chri             23.19   2  10   
  2 Howard, Lawrence             Spring Mount             24.23   2   8   
  3 Weldon, Jared                Spring Mount             25.50   2   6   
  4 Browning, Kyle               Round Mounta             25.51   2   5   
  5 Bautista, Christopher        Trinity Chri             26.11   2   4   
  6 Hartman, Zach                Tonopah                  29.16   1   3   
  7 Gromis, X                    Tonopah                  29.71   1   2   
  8 Brock, Gage                  Tonopah                  30.03   1   1   
 -- Gaitan, Michael              Beatty                      NT   2 
 -- McClary, Austin              Indian Sprin                NT   1 
 -- Williams, Tommy              Pahranagat V                NT   2 
 -- Magana, Mario                Trinity Chri                NT   1 
 -- Dare, Tony                   Beatty                      NT   2 
 
Boys 400 Meter Dash A
==========================================================================
Division Rec: @ 51.13  5/14/2010   Anthony Turner, Beatty                      
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Turner, Anthony              Beatty                   51.13@  2  10   
  2 Blocks, Josiah               Spring Mount             51.98   2   8   
  3 Howard, Lawrence             Spring Mount             53.26   2   6   
  4 Saunders, Leon               Spring Mount             55.35   2   5   
  5 Roemer, Jeremy               Pahranagat V             55.74   2   4   
  6 Magana, Mario                Trinity Chri             58.91   1   3   
  7 Kostiuk, X                   Tonopah                  59.53   2   2   
  8 Harris, James                Lund                   1:04.90   1   1   
  9 Ross, Justin                 Tonopah                1:09.93   1 
 10 Blackburn, X                 Tonopah                1:13.12   1 
 11 Howard, Chris                Indian Sprin           1:16.52   1 
 -- Prince, William              Pahranagat V                NT   2 
 -- Gaitan, Michael              Beatty                      NT   2 
 
Boys 800 Meter Run A
=======================================================================
Division Rec: @ 2:05.0h  2006        Tyrell Akers, Round Mountain              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dawson, Dakota               Beatty                 2:08.36   10   
  2 Blocks, Josiah               Spring Mount           2:09.26    8   
  3 Arroyo, Miguel               Beatty                 2:15.87    6   
  4 Stirling, Mason              Pahranagat V           2:15.94    5   
  5 Mora, Ramiro                 Spring Mount           2:20.69    4   
  6 Keller, Anthoney             Spring Mount           2:25.01    3   
  7 McDavid, Laquan              Spring Mount           2:25.14    2   
  8 Gromis, X                    Tonopah                2:51.34    1   
 -- Blackburn, X                 Tonopah                     NT  
 -- Wallace, X                   Tonopah                     NT  
 -- Mendoza, Miguel              Beatty                      NT  
 -- Ross, Justin                 Tonopah                     NT  
 
Boys 1600 Meter Run A
=======================================================================
Division Rec: @ 4:47.3h  2001        Greg Sullivan, Beatty                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Garth, Michael               Spring Mount           5:13.67   10   
  2 Bernardi, X                  Tonopah                5:18.91    8   
  3 Carter, Keith                Spring Mount           5:19.35    6   
  4 Mora, Ramiro                 Spring Mount           5:21.35    5   
  5 Roemer, Matthew              Pahranagat V           5:25.69    4   
  6 Dunsterville, Michael        Beatty                 5:28.63    3   
  7 Littlefield, X               Tonopah                5:38.82    2   
  8 White, Roger                 Spring Mount           5:47.44    1   
  9 Esquivel, Irvin              Beatty                 5:48.50  
 10 Howard, Chris                Indian Sprin           6:15.33  
 11 Brock, Gage                  Tonopah                7:20.85  
 -- Richardson, Jessy            Beatty                      NT  
 -- Alcala, Alex                 Round Mounta                NT  
 
Boys 3200 Meter Run A
=======================================================================
Division Rec: @ 11:08.09  2008        Luke Matheson, Lund                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bernardi, X                  Tonopah               11:45.31   10   
  2 Roemer, Matthew              Pahranagat V          12:05.95    8   
  3 Jenkins, Todd                Spring Mount          12:12.43    6   
  4 White, Roger                 Spring Mount          12:24.80    5   
  5 Dunsterville, Michael        Beatty                12:46.56    4   
  6 Howard, Chris                Indian Sprin          13:19.02    3   
  7 Knickerbocker, Marqece       Spring Mount          15:04.66    2   
  8 Carter, Keith                Spring Mount          15:04.99    1   
 -- Esquivel, Irvin              Beatty                      NT  
 -- Richardson, Jessy            Beatty                      NT  
 
Boys 110 Meter Hurdles A
=======================================================================
Division Rec: @ 15.5h  2001        David Olsen, Indian Springs                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Zeno, Clifton                Spring Mount             17.52   10   
  2 Turley, Trey                 Pahranagat V             17.83    8   
  3 Saunders, Leon               Spring Mount             18.12    6   
  4 Garth, Michael               Spring Mount             18.69    5   
  5 Robles, Alex                 Beatty                   19.45    4   
  6 Marable, Issiah              Spring Mount             19.97    3   
  7 Kearns, Matt                 Beatty                   21.37    2   
 -- Salazar, A.J.                Round Mounta                NT  
 
Boys 300 Meter Hurdles A
==========================================================================
Division Rec: @ 41.3h  2001        David Olsen, Indian Springs                 
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Saunders, Leon               Spring Mount             43.62   2  10   
  2 Zeno, Clifton                Spring Mount             44.55   2   8   
  3 Garth, Michael               Spring Mount             45.34   2   6   
  4 Turley, Trey                 Pahranagat V             45.54   2   5   
  5 Marable, Issiah              Spring Mount             45.59   2   4   
  6 Kearns, Matt                 Beatty                   50.31   2   3   
  7 Robles, Alex                 Beatty                   51.32   2   2   
  8 Harris, James                Lund                     55.62   1   1   
  9 DeLee, David                 Beatty                   59.46   1 
 -- Poulson, Austin              Pahranagat V                NT   1 
 -- Christopher, Riegel          Beatty                      NT   1 
 -- Salazar, A.J.                Round Mounta                NT   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay A
=======================================================================
Division Rec: @ 45.88  2009        Spring Mountain                             
                       W James, D Jones, J Pope, J Johnson               
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Spring Mountain  'A'                                  46.94   10   
     1) Alexander, William              2) Keller, Anthoney               
     3) Saunders, Leon                  4) Weldon, Jared                  
  2 Trinity Christian  'A'                                48.19    8   
     1) Bautista, Christopher           2) Magana, Mario                  
     3) Agwara, David                   4) Hawkins, Budweiser             
  3 Beatty  'A'                                           48.34    6   
     1) Dare, Tony                      2) Mendoza, Miguel                
     3) Arroyo, Miguel                  4)                                
     5)                                 6) Gaitan, Michael                
  4 Pahranagat Valley  'A'                                50.29    5   
     1) Turley, Trey                    2)                                
     3) Prince, William                 4) Roemer, Jeremy                 
     5) Stirling, Mason                 6)                                
  5 Tonopah  'A'                                          53.71    4   
     1) Brock, Gage                     2) Morgando, Domonic              
     3) Ross, Justin                    4) Hartman, Zach                  
 
Boys 4x200 Meter Relay A
=======================================================================
Division Rec: @ 1:35.29  2006        Laughlin                                  
                         J Baily, H Ailstock, T Deyampert, D Cook          
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Spring Mountain  'A'                                1:38.50   10   
     1) Alexander, William              2) Howard, Lawrence               
     3) Weldon, Jared                   4) Keller, Anthoney               
  2 Beatty  'A'                                         1:38.73    8   
     1) Dare, Tony                      2) Mendoza, Miguel                
     3) Dawson, Dakota                  4) Turner, Anthony                
     5) Gaitan, Michael                 6) Arroyo, Miguel                 
  3 Pahranagat Valley  'A'                              1:43.97    6   
     1) Turley, Trey                    2) Williams, Tommy                
     3) Poulson, Austin                 4) Roemer, Jeremy                 
     5) Prince, William                 6)                                
  4 Tonopah  'A'                                        1:50.90    5   
     1) McGaw, X                        2) Morgando, Domonic              
     3) Brock, Gage                     4) Blackburn, X                   
 
Boys 4x400 Meter Relay A
=======================================================================
Division Rec: @ 3:32.74  2006        Round Mountain                            
                         T Winston, T Akers, G Messerly, E Redman          
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Beatty  'A'                                         3:43.21   10   
     1) Dare, Tony                      2)                                
     3)                                 4) Turner, Anthony                
     5) Mendoza, Miguel                 6) Arroyo, Miguel                 
  2 Tonopah  'A'                                        3:57.42    8   
     1) Bernardi, X                     2) Littlefield, X                 
     3) Kostiuk, X                      4) Morgando, Domonic              
  3 Pahranagat Valley  'A'                              3:59.93    6   
     1) Poulson, Austin                 2) Roemer, Matthew                
     3)                                 4) Roemer, Jeremy                 
     5)                                 6) Prince, William                
 -- Spring Mountain  'A'                                     DQ  
     1) Jones, Dennis                   2) Keller, Anthoney               
     3) Mora, Ramiro                    4) Zeno, Clifton                  
 
Boys 4x800 Meter Relay A
=======================================================================
Division Rec: @ 8:35.6h  2006        Round Mountain                            
                         T Akers, T Winston, E Redman, G Messerly          
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Beatty  'A'                                         9:03.98   10   
     1) Dawson, Dakota                  2) Mendoza, Miguel                
     3) Arroyo, Miguel                  4) Turner, Anthony                
     5) Gaitan, Michael                 6) Dare, Tony                     
  2 Tonopah  'A'                                        9:22.50    8   
     1) Bernardi, X                     2) Morgando, Domonic              
     3) McGaw, X                        4) Littlefield, X                 
  3 Spring Mountain  'A'                                9:57.97    6   
     1) Carter, Keith                   2) Jenkins, Todd                  
     3) Mora, Ramiro                    4) McDavid, Laquan                
 
Boys High Jump A
=======================================================================
Division Rec: @  6-02  2008        Budweiser Hawkins (08), (09), Trinity Christ
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hawkins, Budweiser           Trinity Chri           5-10.00   10   
  2 McClary, Austin              Indian Sprin           5-08.00    8   
  3 Poulson, Austin              Pahranagat V           5-06.00    6   
  4 Stirling, Mason              Pahranagat V           5-02.00    4.50
  4 Littlefield, X               Tonopah                5-02.00    4.50
  6 McDavid, Laquan              Spring Mount          J5-02.00    3   
  7 Bautista, Christopher        Trinity Chri           5-00.00    2   
 -- Arroyo, Miguel               Beatty                      NH  
 -- Jones, Dennis                Spring Mount                NH  
 -- Robles, Alex                 Beatty                      NH  
 
Boys Pole Vault A
=======================================================================
Division Rec: @ 10-06  2001        Zeb Jensen, Lund                            
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kearns, Matt                 Beatty                 9-06.00   10   
  2 Dawson, Dakota               Beatty                 9-00.00    8   
 -- Dare, Tony                   Beatty                      NH  
 -- Gaitan, Michael              Beatty                      NH  
 
Boys Long Jump A
=======================================================================
Division Rec: @ 21-02  2005        Darion Cook, Laughlin                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hawkins, Budweiser           Trinity Chri          20-07.00   10   
  2 Dawson, Dakota               Beatty                18-05.75    8   
  3 McGaw, X                     Tonopah               18-03.50    6   
  4 Stirling, Mason              Pahranagat V          17-08.00    5   
  5 Blocks, Josiah               Spring Mount          17-07.25    4   
  6 Browning, Kyle               Round Mounta          17-02.00    3   
  7 McClary, Austin              Indian Sprin          16-09.50    2   
  8 Keller, Anthoney             Spring Mount          15-11.50    1   
  9 Roemer, Matthew              Pahranagat V          15-11.00  
 10 Bautista, Christopher        Trinity Chri          14-07.50  
 11 White, Roger                 Spring Mount          14-07.00  
 12 Hartman, Zach                Tonopah               14-03.50  
 13 Agwara, David                Trinity Chri          13-10.00  
 14 Wallace, X                   Tonopah               13-08.50  
 15 Harris, James                Lund                  13-06.50  
 -- Thackary, X                  Tonopah                     ND  
 -- Dare, Tony                   Beatty                      ND  
 -- Gaitan, Michael              Beatty                      ND  
 -- Knickerbocker, Marqece       Spring Mount                ND  
 -- Turner, Anthony              Beatty                      ND  
 
Boys Triple Jump A
=======================================================================
Division Rec: @ 42-06  2006        Darion Cook, Laughlin                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Poulson, Austin              Pahranagat V          39-01.50   10   
  2 McDavid, Laquan              Spring Mount          37-11.00    8   
  3 Zeno, Clifton                Spring Mount          37-06.00    6   
  4 Blocks, Josiah               Spring Mount          37-00.50    5   
  5 Garth, Michael               Spring Mount          36-02.25    4   
  6 McClary, Austin              Indian Sprin          35-09.00    3   
  7 Browning, Kyle               Round Mounta          33-08.50    2   
  8 Wallace, X                   Tonopah               26-07.00    1   
  9 Blackburn, X                 Tonopah               25-02.00  
 -- Dawson, Dakota               Beatty                      ND  
 
Boys Shot Put A
=======================================================================
Division Rec: @ 48-11.50  2003        Faavo Faga, Indian Springs               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Marable, Issiah              Spring Mount          41-11.50   10   
  2 Denton, Elijah               Lund                  40-07.00    8   
  3 Alexander, William           Spring Mount          35-03.50    6   
  4 Salazar, A.J.                Round Mounta          35-03.00    5   
  5 Kostiuk, X                   Tonopah               33-00.50    4   
  6 Wallace, X                   Tonopah               32-07.25    3   
  7 Agwara, David                Trinity Chri          31-11.50    2   
  8 Pierce, Brandon              Indian Sprin          31-02.00    1   
  9 Thackary, X                  Tonopah               29-01.00  
 10 Rangitsch, Jordan            Round Mounta          28-00.50  
 11 Younce, Scott                Pahranagat V          27-11.00  
 12 Ray, Shota                   Pahranagat V          27-08.00  
 13 Cordova, Carlos              Beatty                26-03.00  
 14 Guerra, Chris                Beatty                25-02.50  
 -- Alcala, Alex                 Round Mounta                ND  
 -- Gromis, X                    Tonopah                     ND  
 
Boys Discus Throw A
=======================================================================
Division Rec: @ 138-07  2007        Forrest Kelley, Indian Springs             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Denton, Elijah               Lund                    137-10   10   
  2 Jones, Dennis                Spring Mount             96-08    8   
  3 Kostiuk, X                   Tonopah                  93-02    6   
  4 Marable, Issiah              Spring Mount             88-00    5   
  5 Salazar, A.J.                Round Mounta             83-07    4   
  6 Howard, Chris                Indian Sprin             80-11    3   
  7 Robles, Alex                 Beatty                   73-03    2   
  8 Rangitsch, Jordan            Round Mounta             71-01    1   
  9 Guerra, Chris                Beatty                   69-11  
 10 Gromis, X                    Tonopah                  69-06  
 11 Younce, Scott                Pahranagat V             61-11  
 12 Pierce, Brandon              Indian Sprin             60-08  
 12 Cordova, Carlos              Beatty                   60-08  
 14 Thackary, X                  Tonopah                  59-09  
 -- Alcala, Alex                 Round Mounta                ND  
 -- Ray, Shota                   Pahranagat V                ND  
 
Boys 100 Meter Dash AA
==========================================================================
Division Rec: @ 11.1h  2005        Tracey Thomas, White Pine                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Morris, Denzel               Calvary Chap             11.54   3  10   
  2 Tracy, Nic                   White Pine               11.91   3   8   
  3 Campbell, Zak                Lincoln Coun             12.06   3   6   
  4 Groben, Josh                 White Pine               12.09   3   5   
  5 Bostock, Corey               West Wendove             12.31   2   4   
  6 Tracy, Alex                  White Pine               12.32   3   3   
  7 Day, Robert                  Laughlin                 12.36   2   2   
  8 Watts, Tyler                 White Pine               12.59   3   1   
  9 Anzalone, Matt               West Wendove             12.65   1 
 10 Woodson, Johnnie             The Meadows              12.66   1 
 11 Batugal, Troy                The Meadows              12.71   2 
 12 Burkett, Vincent             Laughlin                 12.84   2 
 13 Jobe, Thomas                 Laughlin                 12.89   2 
 14 Douglas, Jordan              West Wendove             12.95   1 
 15 Grigierczyk, Artur           Lincoln Coun             13.04   2 
 16 Balch, Tanner                Calvary Chap             13.07   3 
 17 Flynn, Erik                  Calvary Chap             13.18   2 
 18 Mashhoud, Nickan             The Meadows              13.21   1 
 -- Miller, Nathan               Lincoln Coun                NT   1 
 -- Dotson, Bryce                Lincoln Coun                NT   2 
 -- Corbitt, Brandon             Calvary Chap                NT   3 
 
Boys 200 Meter Dash AA
==========================================================================
Division Rec: @ 22.9h  2005        Tracey Thomas, White Pine                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bradshaw, Jacob              White Pine               23.36   3  10   
  2 Morris, Denzel               Calvary Chap             23.92   3   8   
  3 Campbell, Zak                Lincoln Coun             24.72   3   6   
  4 Moreno, Cody                 Calvary Chap             24.79   3   5   
  5 Day, Robert                  Laughlin                 24.82   3   4   
  6 Tracy, Nic                   White Pine               24.87   3   3   
  7 Chavez, Adan                 West Wendove             25.00   2   2   
  8 Tracy, Alex                  White Pine               25.66   3   1   
  9 Burkett, Vincent             Laughlin                 25.94   2 
 10 Batugal, Troy                The Meadows              26.21   2 
 10 Watts, Tyler                 White Pine               26.21   3 
 12 Douglas, Jordan              West Wendove             26.61   2 
 13 Grigierczyk, Artur           Lincoln Coun             26.89   2 
 13 Flynn, Erik                  Calvary Chap             26.89   2 
 15 Hill, Colton                 Laughlin                 26.93   2 
 16 Soriano, Arturo              West Wendove             27.45   1 
 17 Romero, Brian                Laughlin                 27.47   2 
 18 Davis, Dylan                 Calvary Chap             31.01   1 
 -- Woodson, Johnnie             The Meadows                 NT   1 
 -- Mashhoud, Nickan             The Meadows                 NT   1 
 -- Brown, Cameron               The Meadows                 NT   1 
 -- Shoshan, Dori                The Meadows                 NT   1 
 
Boys 400 Meter Dash AA
==========================================================================
Division Rec: @ 51.75  2004        Jarrid Rollins, Faith Lutheran              
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tracy, Nic                   White Pine               52.79   2  10   
  2 Jones, Trevor                White Pine               54.31   2   8   
  3 Jacobo, Benji                Laughlin                 55.82   2   6   
  4 Chatelle, Jesse              Calvary Chap             59.50   2   5   
  5 Villalobos, Elias            Laughlin               1:00.86   2   4   
  6 Poplin, Clay                 White Pine             1:02.35   1   3   
  7 Magaw, Nick                  Laughlin               1:02.87   2   2   
  8 Allred, Dyllan               White Pine             1:03.37   2   1   
  9 Yelverton, Kyler             The Meadows            1:03.88   1 
 10 Cooper, Archie               Laughlin               1:04.72   1 
 11 Malone, Julien               West Wendove           1:05.07   2 
 12 Smith, Devyn                 Lincoln Coun           1:05.60   1 
 13 Delagrito, Ramon             West Wendove           1:10.75   1 
 14 Freitas, Steven              Lincoln Coun           1:13.57   1 
 -- Batugal, Troy                The Meadows                 NT   1 
 -- Brown, Cameron               The Meadows                 NT   1 
 
Boys 800 Meter Run AA
=======================================================================
Division Rec: @ 2:03.59  2004        Jarid Rollins, Faith Lutheran             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McGeshick, Cody              Laughlin               2:09.05   10   
  2 Johnson, Sam                 White Pine             2:13.46    8   
  3 Maldonado, Nick              Laughlin               2:13.65    6   
  4 Romero, Brian                Laughlin               2:17.60    5   
  5 Avery, Jeremy                Lincoln Coun           2:17.66    4   
  6 Pay, Brian                   White Pine             2:23.09    3   
  7 Jones, Trevor                White Pine             2:26.56    2   
  8 Allgood, Tyler               West Wendove           2:27.28    1   
  9 Mang, Kenneth                The Meadows            2:29.78  
 10 Davila, Dominic              Laughlin               2:33.63  
 11 Gloeckner, Andrew            Lincoln Coun           2:35.28  
 12 Perez, Josh                  Calvary Chap           2:37.00  
 13 Delagrito, Ramon             West Wendove           2:38.11  
 14 Hart, Jacob                  White Pine             2:39.10  
 15 Lujan, Jose                  West Wendove           2:41.05  
 16 Bozzelli, Dominic            Lincoln Coun           2:50.85  
 -- Byrnes, Dominic              Calvary Chap                NT  
 -- Bearden, Jake                Calvary Chap                NT  
 -- Merkin, Seth                 The Meadows                 NT  
 -- Miller, William              Lincoln Coun                NT  
 -- Abdelaziz, Adam              The Meadows                 NT  
 
Boys 1600 Meter Run AA
=======================================================================
Division Rec: @ 4:39.8h  2005        Anthony Wadsworth, Lincoln County         
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McGeshick, Cody              Laughlin               5:04.96   10   
  2 Sandoval, Ricardo            West Wendove           5:09.29    8   
  3 Maldonado, Nick              Laughlin               5:12.10    6   
  4 Lorico-Rappa, Marco          The Meadows            5:12.32    5   
  5 Crinite, Caleb               Calvary Chap           5:12.62    4   
  6 Miller, William              Lincoln Coun           5:14.82    3   
  7 Johnson, Sam                 White Pine             5:20.32    2   
  8 Pay, Brian                   White Pine             5:25.81    1   
  9 Smith, Colton                West Wendove           5:29.76  
 10 Landeros, Jose               West Wendove           5:31.46  
 11 Mang, Kenneth                The Meadows            5:38.39  
 12 Roundy, Matthew              Lincoln Coun           5:46.28  
 13 Gloeckner, Andrew            Lincoln Coun           5:50.31  
 14 Ramirez, David               West Wendove           6:00.24  
 15 Hart, Jacob                  White Pine             6:21.24  
 -- Bearden, Jake                Calvary Chap                NT  
 -- Byrnes, Dominic              Calvary Chap                NT  
 -- Read, Chris                  The Meadows                 NT  
 -- Whiteside, Michael           The Meadows                 NT  
 
Boys 3200 Meter Run AA
=======================================================================
Division Rec: @ 10:04.20  2006        Owen Baughman, White Pine                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McGeshick, Cody              Laughlin              11:05.50   10   
  2 Lorico-Rappa, Marco          The Meadows           11:09.82    8   
  3 Miller, William              Lincoln Coun          11:13.30    6   
  4 Sandoval, Ricardo            West Wendove          11:23.28    5   
  5 Pay, Brian                   White Pine            11:25.98    4   
  6 Landeros, Jose               West Wendove          12:04.64    3   
  7 Smith, Colton                West Wendove          12:07.88    2   
  8 Hart, Jacob                  White Pine            12:12.03    1   
  9 Gloeckner, Andrew            Lincoln Coun          12:24.64  
 10 Roundy, Matthew              Lincoln Coun          12:44.52  
 11 Ramirez, David               West Wendove          12:52.86  
 12 Bozzelli, Dominic            Lincoln Coun          12:54.13  
 13 Byrnes, Dominic              Calvary Chap          13:19.90  
 14 Read, Chris                  The Meadows           14:23.88  
 15 Hibbs, Chris                 White Pine            16:03.82  
 -- Bearden, Jake                Calvary Chap                NT  
 -- Whiteside, Michael           The Meadows                 NT  
 
Boys 110 Meter Hurdles AA
==========================================================================
Division Rec: @ 15.2h  2001        Jeff Downer, The Meadows                    
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Morris, Denzel               Calvary Chap             17.65   2  10   
  2 Allred, Dyllan               White Pine               19.39   2   8   
  3 Henze, Jacob                 White Pine               19.50   2   6   
  4 Hardman, Garrett             West Wendove             20.45   2   5   
  5 Babcock, Brandon             Lincoln Coun             21.25   2   4   
  6 Smith, Devyn                 Lincoln Coun             21.33   2   3   
  7 Sela, Nathan                 The Meadows              21.58   1   2   
  8 Poplin, Clay                 White Pine               22.20   2   1   
  9 Jones, Spencer               White Pine               22.62   1 
 -- Gaffin, Neal                 The Meadows                 NT   1 
 -- Balch, Tanner                Calvary Chap                NT   2 
 -- Lee, Richard                 The Meadows                 NT   1 
 
Boys 300 Meter Hurdles AA
==========================================================================
Division Rec: @ 38.9h  2001        Jeff Downer, The Meadows                    
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jones, Trevor                White Pine               44.58   2  10   
  2 Hardman, Garrett             West Wendove             47.72   2   8   
  3 Balch, Tanner                Calvary Chap             48.24   2   6   
  4 Allred, Dyllan               White Pine               48.91   2   5   
  5 Henze, Jacob                 White Pine               49.51   2   4   
  6 Shoshan, Dori                The Meadows              50.30   1   3   
  7 Hodges, Jake                 Laughlin                 51.00   2   2   
  8 Sela, Nathan                 The Meadows              51.06   1   1   
  9 Smith, Devyn                 Lincoln Coun             51.61   2 
 10 Villalobos, Elias            Laughlin                 52.16   2 
 11 Jones, Spencer               White Pine               53.44   1 
 12 Davila, Dominic              Laughlin                 53.47   1 
 13 Babcock, Brandon             Lincoln Coun             53.81   1 
 14 Yelverton, Kyler             The Meadows              53.88   1 
 15 Yates, Zac                   Calvary Chap             57.27   1 
 -- Poplin, Clay                 White Pine                  NT   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay AA
=======================================================================
Division Rec: @ 44.9h  2001        Lincoln County                              
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Calvary Chapel  'A'                                   46.00   10   
     1) Balch, Tanner                   2) Corbitt, Brandon               
     3) Moreno, Cody                    4) Morris, Denzel                 
  2 West Wendover  'A'                                    46.34    8   
     1) Douglas, Jordan                 2) Chavez, Adan                   
     3) Anzalone, Matt                  4) Bostock, Corey                 
  3 White Pine  'A'                                       47.99    6   
     1) Groben, Josh                    2) Johnson, Jake                  
     3) Porter, Dalton                  4) Watts, Tyler                   
  4 The Meadows  'A'                                      49.71    5   
     1) Woodson, Johnnie                2)                                
     3)                                 4) Rufty, Archie                  
     7) Brown, Cameron                  8) Batugal, Troy                  
  5 Laughlin  'A'                                         52.17    4   
     1) Burkett, Vincent                2) Hodges, Jake                   
     3) Jobe, Thomas                    4) Day, Robert                    
 -- Lincoln County  'A'                                      DQ  
     1) Avery, Jeremy                   2) Campbell, Zak                  
     3) Dotson, Bryce                   4) Katschke, Chandler             
 
Boys 4x200 Meter Relay AA
=======================================================================
Division Rec: @ 1:36.9h  2004        Laughlin                                  
                         D Noade, M Smith, D Cook, D Azbil                 
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Laughlin  'A'                                       1:43.40   10   
     1) Jobe, Thomas                    2) Hill, Colton                   
     3) Hodges, Jake                    4) Day, Robert                    
  2 White Pine  'A'                                     1:44.08    8   
     1) Groben, Josh                    2) Caufield, Ryan                 
     3) Johnson, Jake                   4) Porter, Dalton                 
  3 West Wendover  'A'                                  1:44.44    6   
     1) Douglas, Jordan                 2) Soriano, Arturo                
     3) Malone, Julien                  4) Bostock, Corey                 
  4 The Meadows  'A'                                    1:44.57    5   
     1) Woodson, Johnnie                2) Yelverton, Kyler               
     3) Shoshan, Dori                   4) Mashhoud, Nickan               
     5) Gaffin, Neal                    6) Brown, Cameron                 
     7) Batugal, Troy                   8) Abdelaziz, Adam                
  5 Calvary Chapel  'A'                                 1:48.86    4   
     1) Flynn, Erik                     2) Davis, Dylan                   
     3) Yates, Zac                      4) Moreno, Cody                   
     5) Sanchez, Ralph                  6) Chan, Hans                     
  6 Lincoln County  'A'                                 1:51.87    3   
     1) Babcock, Brandon                2) Smith, Devyn                   
     3) Miller, William                 4) Grigierczyk, Artur             
     5) Gloeckner, Andrew               6)                                
 
Boys 4x400 Meter Relay AA
=======================================================================
Division Rec: @ 3:38.05  5/14/2010   White Pine, White Pine                    
                         J Bradshaw, T Jones, N Tracy, S Johnson           
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 White Pine  'A'                                     3:38.05@  10   
     1) Bradshaw, Jacob                 2) Jones, Trevor                  
     3) Tracy, Nic                      4) Johnson, Sam                   
  2 Laughlin  'A'                                       3:57.22    8   
     1) Villalobos, Elias               2) Maldonado, Nick                
     3) Romero, Brian                   4) Jacobo, Benji                  
  3 The Meadows  'A'                                    4:03.88    6   
     1) Brown, Cameron                  2) Whiteside, Michael             
     3) Rufty, Archie                   4) Shoshan, Dori                  
  4 Calvary Chapel  'A'                                 4:03.98    5   
     1) Perez, Josh                     2) Chatelle, Jesse                
     3) McKenzie, Bryan                 4) Crinite, Caleb                 
  5 West Wendover  'A'                                  4:31.73    4   
     1) Lujan, Jose                     2) Lopez, Carlos                  
     3) Ramirez, David                  4) Smith, Colton                  
  6 Lincoln County  'A'                                 5:13.21    3   
     1) Holt, Colby                     2) Burgess, Jake                  
     3) Freitas, Steven                 4) Topping, Daniel                
 
Boys 4x800 Meter Relay AA
=======================================================================
Division Rec: @ 9:01.8h  2003        Faith Lutheran                            
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Laughlin  'A'                                       9:22.02   10   
     1) Maldonado, Nick                 2) Hill, Colton                   
     3) Romero, Brian                   4) McGeshick, Cody                
  2 West Wendover  'A'                                  9:34.10    8   
     1) Landeros, Jose                  2) Allgood, Tyler                 
     3) Smith, Colton                   4) Sandoval, Ricardo              
     5) Ramirez, David                  6)                                
  3 Calvary Chapel  'A'                                 9:49.35    6   
     1) McKenzie, Bryan                 2) Perez, Josh                    
     3) Chatelle, Jesse                 4) Crinite, Caleb                 
     5) Byrnes, Dominic                 6)                                
  4 The Meadows  'A'                                   10:08.15    5   
     1) Abdelaziz, Adam                 2) Brown, Cameron                 
     3) Lorico-Rappa, Marco             4) Mang, Kenneth                  
     5) Merkin, Seth                    6) Read, Chris                    
     7) Whiteside, Michael              8) Yelverton, Kyler               
  5 White Pine  'A'                                    10:30.47    4   
     1) Ore, Zac                        2) Hart, Jacob                    
     3) Johnson, Sam                    4) Pay, Brian                     
     5) Allred, Dyllan                  6) Hibbs, Chris                   
  6 Lincoln County  'A'                                10:46.14    3   
     1) Bozzelli, Dominic               2) Roundy, Matthew                
     3) Babcock, Brandon                4) Gloeckner, Andrew              
     5) Topping, Daniel                 6) Freitas, Steven                
 
Boys High Jump AA
=======================================================================
Division Rec: @  6-03  5/14/2010   Jacob Bradshaw, White Pine                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bradshaw, Jacob              White Pine             6-03.00@  10   
  2 Corbitt, Brandon             Calvary Chap           6-00.00    8   
  3 Katschke, Chandler           Lincoln Coun           5-10.00    6   
  4 Chavez, Adan                 West Wendove           5-08.00    5   
  5 Johnson, Jake                White Pine             5-06.00    4   
  6 Henze, Jacob                 White Pine            J5-06.00    3   
  7 Hardman, Garrett             West Wendove           5-02.00    2   
  8 Poplin, Clay                 White Pine             4-11.00    1   
 
Boys Pole Vault AA
=======================================================================
Division Rec: @ 12-00  2008        Chancey Holt, Lincoln County                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Caufield, Ryan               White Pine            10-06.00   10   
  2 Porter, Dalton               White Pine            10-00.00    8   
  3 Chatelle, Jesse              Calvary Chap           8-06.00    6   
  4 Poplin, Issac                White Pine             7-06.00    5   
  5 Flynn, Erik                  Calvary Chap          J7-06.00    4   
  6 Ore, Zac                     White Pine             6-06.00    3   
 -- Perez, Josh                  Calvary Chap                NH  
 -- Gaffin, Neal                 The Meadows                 NH  
 
Boys Long Jump AA
=======================================================================
Division Rec: @ 21-07.75  2006        Kyle Kopp, White Pine                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bradshaw, Jacob              White Pine            20-03.75   10   
  2 Chavez, Adan                 West Wendove          18-08.00    8   
  3 Avery, Jeremy                Lincoln Coun          18-07.00    6   
  4 Tracy, Alex                  White Pine            18-03.50    5   
  5 Groben, Josh                 White Pine            18-00.75    4   
  6 Campbell, Zak                Lincoln Coun          17-09.00    3   
  7 Rufty, Archie                The Meadows           17-02.25    2   
  8 Jacobo, Benji                Laughlin              16-11.00    1   
  9 Katschke, Chandler           Lincoln Coun          16-06.75  
 10 Jobe, Thomas                 Laughlin              16-03.50  
 11 Brobson, Adam                Calvary Chap          16-03.00  
 12 Anzalone, Matt               West Wendove          15-08.00  
 13 Allgood, Tyler               West Wendove          14-09.50  
 14 Yates, Zac                   Calvary Chap          14-09.25  
 15 Davis, Dylan                 Calvary Chap          13-08.50  
 16 Flemming, Joseph             Laughlin              12-06.25  
 -- Moreno, Cody                 Calvary Chap                ND  
 -- Sela, Nathan                 The Meadows                 ND  
 
Boys Triple Jump AA
=======================================================================
Division Rec: @ 43-06  2001        Denver Bethel, Tonopah                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Avery, Jeremy                Lincoln Coun          41-09.50   10   
  2 Tracy, Alex                  White Pine            40-08.00    8   
  3 Katschke, Chandler           Lincoln Coun          39-03.00    6   
  4 Henze, Jacob                 White Pine            38-03.50    5   
  5 Johnson, Jake                White Pine            37-03.50    4   
  6 Jacobo, Benji                Laughlin              35-02.75    3   
  7 Brobson, Adam                Calvary Chap          34-00.50    2   
  8 Hodges, Jake                 Laughlin              33-11.00    1   
  9 Davis, Dylan                 Calvary Chap          30-01.50  
 10 Yates, Zac                   Calvary Chap          28-05.00  
 11 Villalobos, Elias            Laughlin              26-09.00  
 12 Flemming, Joseph             Laughlin              26-07.50  
 -- Rufty, Archie                The Meadows                 ND  
 -- Anzalone, Matt               West Wendove                ND  
 
Boys Shot Put AA
=======================================================================
Division Rec: @ 64-06.50  2004        Zach Lloyd, White Pine                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Burgess, Jake                Lincoln Coun          38-04.00   10   
  2 McKenzie, Bryan              Calvary Chap          37-04.25    8   
  3 Miller, Nathan               Lincoln Coun          37-00.00    6   
  4 Malone, Julien               West Wendove          36-06.50    5   
  5 Watts, Tyler                 White Pine            35-09.50    4   
  6 Rice, Jonathan               White Pine            35-04.50    3   
  7 Dotson, Bryce                Lincoln Coun          35-03.00    2   
  8 Love, Cutter                 West Wendove          34-03.00    1   
  9 Brobson, Adam                Calvary Chap          33-02.00  
 10 Brewster, Synklar            White Pine            32-03.50  
 11 Enriquez, Adrian             West Wendove          32-01.00  
 12 Collins, Tim                 Laughlin              31-02.75  
 13 Cooper, Archie               Laughlin              31-02.50  
 14 Hibbs, Chris                 White Pine            30-11.00  
 15 Holt, Colby                  Lincoln Coun          30-01.50  
 15 Magaw, Nick                  Laughlin              30-01.50  
 17 Luna, Adrian                 West Wendove          27-09.00  
 18 Mejorada, Dominic            Calvary Chap          25-06.00  
 -- Sanchez, Ralph               Calvary Chap                ND  
 -- Abdelaziz, Adam              The Meadows                 ND  
 
Boys Discus Throw AA
=======================================================================
Division Rec: @ 179-03  2004        Zach Lloyd, White Pine                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McKenzie, Bryan              Calvary Chap            116-05   10   
  2 Rufty, Archie                The Meadows             107-00    8   
  3 Dotson, Bryce                Lincoln Coun            105-03    6   
  4 Burgess, Jake                Lincoln Coun             99-07    5   
  5 Rice, Jonathan               White Pine               96-06    4   
  6 Hill, Colton                 Laughlin                 94-06    3   
  7 Brewster, Synklar            White Pine               92-01    2   
  8 Love, Cutter                 West Wendove             88-01    1   
  9 Enriquez, Adrian             West Wendove             82-05  
 10 Holt, Colby                  Lincoln Coun             79-10  
 11 Cooper, Archie               Laughlin                 72-03  
 12 Bostock, Corey               West Wendove             70-01  
 13 Collins, Tim                 Laughlin                 69-03  
 14 Hibbs, Chris                 White Pine               66-10  
 15 Frank, Zach                  Calvary Chap             65-01  
 16 Trujillo, Ben                West Wendove             57-03  
 -- Allred, Dyllan               White Pine                  ND  
 -- Miller, Nathan               Lincoln Coun                ND  
 -- Sanchez, Ralph               Calvary Chap                ND  
 -- Brobson, Adam                Calvary Chap                ND  
 
Boys 100 Meter Dash AAA
=======================================================================
Division Rec: @ 10.5h  1993        Derrell Smith, Pahrump Valley               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Giordano, Marco              Moapa Valley             11.64    5   
  2 Newton, Matt                 Moapa Valley             11.78    3   
  3 Fonteboa, Michael            Boulder City             11.79    2   
  4 Combs, Devin                 Boulder City             11.99    1   
  5 Rushton, Travis              Virgin Valle             12.05  
  6 Martin, Jimmy                Moapa Valley             12.35  
  7 To, John                     Virgin Valle             12.55  
 -- Andrade, Garrett             Boulder City                NT  
 
Boys 200 Meter Dash AAA
==========================================================================
Division Rec: @ 22.0h  1993        Derrell Smith, Pahrump Valley               
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fibel, Malta                 Moapa Valley             23.10   1   5   
  2 Woodbury, Joseph             Boulder City             23.45   2   3   
  3 Giordano, Marco              Moapa Valley             23.67   2   2   
  4 Fonteboa, Michael            Boulder City             23.80   2   1   
  5 Rushton, Travis              Virgin Valle             24.56   2 
  6 Tuscano, Herberto            Virgin Valle             24.68   2 
  7 Sanchez, Efren               Boulder City             24.93   1 
  8 Martin, Jimmy                Moapa Valley             25.14   1 
  9 Carnesecca, Dallin           Virgin Valle             25.67   1 
 
Boys 400 Meter Dash AAA
==========================================================================
Division Rec: @ 50.0h  1983        Derrick Moore, Boulder City                 
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Witter, Chase                Moapa Valley             50.96   2   5   
  2 Woodbury, Joseph             Boulder City             52.16   2   3   
  3 Frehner, James               Moapa Valley             52.67   2   2   
  4 Clifford, Taylor             Boulder City             53.07   2   1   
  5 Tuscano, Herberto            Virgin Valle             54.27   2 
  6 Macias, Jamie                Virgin Valle             55.11   1 
  7 Carnesecca, Dallin           Virgin Valle             55.22   1 
  8 Wood, Cody                   Moapa Valley             56.98   1 
 -- Bird, Sean                   Boulder City                NT   1 
 
Boys 800 Meter Run AAA
=======================================================================
Division Rec: @ 1:57.05  5/14/2010   Chase Witter, Moapa Valley                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Witter, Chase                Moapa Valley           1:57.05@   5   
  2 Clifford, Taylor             Boulder City           1:58.69    3   
  3 Thompson, Josh               Moapa Valley           2:02.20    2   
  4 Lundgren, Matt               Boulder City           2:05.44    1   
  5 Edmondson, Daniel            Boulder City           2:10.89  
  6 Chappell, Parker             Moapa Valley           2:18.07  
  7 Parker, Dillon               Virgin Valle           2:23.76  
 -- Durbin, Drew                 Virgin Valle                NT  
 
Boys 1600 Meter Run AAA
=======================================================================
Division Rec: @ 4:33.0h  2005        Rick Johnson, Pahrump Valley              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Thompson, Josh               Moapa Valley           4:34.23    5   
  2 Lundgren, Matt               Boulder City           4:43.28    3   
  3 Clifford, Taylor             Boulder City           4:49.75    2   
  4 Watkins, Brenden             Moapa Valley           4:59.53    1   
  5 Witter, Cole                 Moapa Valley           5:09.46  
  6 Edmondson, Daniel            Boulder City           5:11.68  
  7 Durbin, Drew                 Virgin Valle           5:26.29  
  8 Gonzalez, Javier             Virgin Valle           5:33.60  
 -- Tait, Lane                   Virgin Valle                NT  
 
Boys 3200 Meter Run AAA
=======================================================================
Division Rec: @ 9:41.25  5/14/2010   Josh Thompson, Moapa Valley               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Thompson, Josh               Moapa Valley           9:41.25@   5   
  2 Lundgren, Matt               Boulder City           9:57.23    3   
  3 Witter, Cole                 Moapa Valley          11:06.40    2   
  4 Brown, Harrison              Boulder City          11:20.31    1   
  5 Durbin, Drew                 Virgin Valle          11:40.80  
  6 Boren, Isaiah                Moapa Valley          11:54.93  
  7 Gonzalez, Javier             Virgin Valle          12:19.89  
  8 Tait, Lane                   Virgin Valle          12:48.11  
 -- Edmondson, Daniel            Boulder City                NT  
 
Boys 110 Meter Hurdles AAA
=======================================================================
Division Rec: @ 14.2h  1993        Derrell Smith, Pahrump Valley               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Frehner, James               Moapa Valley             15.85    5   
  2 Woodbury, Joseph             Boulder City             16.41    3   
  3 Call, Bowen                  Moapa Valley             16.71    2   
  4 Leavitt, Blake               Virgin Valle             16.81    1   
  5 Rodriguez, Luis              Virgin Valle             17.08  
  6 Buzby, Hudson                Boulder City             17.16  
  7 McConnell, Sean              Moapa Valley             19.77  
  8 Donnelly, Ian                Boulder City             19.94  
 
Boys 300 Meter Hurdles AAA
==========================================================================
Division Rec: @ 38.7h  1993        Derrell Smith, Pahrump Valley               
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Call, Bowen                  Moapa Valley             40.47   2   5   
  2 Frehner, James               Moapa Valley             40.99   2   3   
  3 Rodriguez, Luis              Virgin Valle             41.72   2   2   
  4 Hyde, Austyn                 Boulder City             42.33   2   1   
  5 Buzby, Hudson                Boulder City             44.09   1 
  6 Donnelly, Ian                Boulder City             46.12   1 
  7 Parker, Dillon               Virgin Valle             47.61   1 
  8 McConnell, Sean              Moapa Valley             49.55   1 
 -- Macias, Jamie                Virgin Valle                NT   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay AAA
=======================================================================
Division Rec: @ 43.89  1999        Boulder City                                
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Moapa Valley  'A'                                     44.66    5   
     1) Call, Bowen                     2) Giordano, Marco                
     3)                                 4) Newton, Matt                   
     5) Martin, Jimmy                   6)                                
  2 Virgin Valley  'A'                                    45.15    3   
     1) Macias, Jamie                   2)                                
     3) Rushton, Travis                 4) Rodriguez, Luis                
     5) Tuscano, Herberto               6)                                
  3 Boulder City  'A'                                     46.00  
     1) Vierra, Billy                   2) Fonteboa, Michael              
     3) Sanchez, Efren                  4) Combs, Devin                   
 
Boys 4x200 Meter Relay AAA
=======================================================================
Division Rec: @ 1:32.6h  1996        Moapa Valley                              
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Boulder City  'A'                                   1:35.02    5   
     1) Fonteboa, Michael               2) Hyde, Austyn                   
     3) Ross, Jared                     4) Combs, Devin                   
     5) Sanchez, Efren                  6) Vierra, Billy                  
  2 Moapa Valley  'A'                                   1:35.74    3   
     1) Johnson, Brandon                2) Solomon, Riley                 
     3) Newton, Matt                    4) Giordano, Marco                
     5) Martin, Jimmy                   6) Green, Casey                   
  3 Virgin Valley  'A'                                  1:41.85  
     1) Green, Austan                   2) Carnesecca, Dallin             
     3) To, John                        4) Spencer, Zach                  
 
Boys 4x400 Meter Relay AAA
=======================================================================
Division Rec: @ 3:30.6h  2006        Faith Lutheran, Faith Lutheran            
                         S Simon, J Rollins, J Sullivan, L Hansen          
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Boulder City  'A'                                   3:31.16    5   
     1) Combs, Devin                    2) Woodbury, Joseph               
     3) Buzby, Hudson                   4) Clifford, Taylor               
  2 Moapa Valley  'A'                                   3:31.62    3   
     1) Call, Bowen                     2) Chappell, Parker               
     3) Frehner, James                  4) Witter, Chase                  
  3 Virgin Valley  'A'                                  3:36.56  
     1) Rodriguez, Luis                 2) Macias, Jamie                  
     3) Rushton, Travis                 4) Tuscano, Herberto              
 
Boys 4x800 Meter Relay AAA
=======================================================================
Division Rec: @ 8:25.83  5/9/2008    Moapa Valley, Moapa Valley                
                         M Delgadillo, H Costa, S Sandoval, J Witter       
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Moapa Valley  'A'                                   8:45.95    5   
     1) Watkins, Brenden                2) Witter, Cole                   
     3) Thompson, Josh                  4) Witter, Chase                  
     5) Chappell, Parker                6) Wood, Cody                     
  2 Boulder City  'A'                                   8:57.26    3   
     1) Edmondson, Daniel               2) Garcia, Johnny                 
     3) Lundgren, Matt                  4) Vince, Richard                 
     5) Clifford, Taylor                6) Brown, Harrison                
  3 Virgin Valley  'A'                                  9:16.24  
     1) Spencer, Zach                   2) Durbin, Drew                   
     3) Green, Austan                   4) Parker, Dillon                 
 
Boys High Jump AAA
=======================================================================
Division Rec: @  6-06  2006        R Bush (96) M Attig (00) V Wright (06), Moap
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lee, Nathan                  Virgin Valle           5-10.00    5   
  2 Newton, Matt                 Moapa Valley          J5-10.00    3   
  3 Fibel, Malta                 Moapa Valley          J5-10.00    2   
  4 Jensen, Colton               Virgin Valle           5-06.00    1   
  5 Bird, Sean                   Boulder City          J5-06.00  
  5 Garlinghouse, John           Boulder City          J5-06.00  
  7 Spencer, Zach                Virgin Valle           5-04.00  
  8 Martin, Jimmy                Moapa Valley           5-00.00  
 
Boys Pole Vault AAA
=======================================================================
Division Rec: @ 14-06  1997        Travis Larsen, White Pine                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jensen, Colton               Virgin Valle          13-06.00    5   
  2 Teerlink, Tyson              Virgin Valle          11-06.00    3   
  3 Lee, Nathan                  Virgin Valle          10-00.00    2   
  4 Ekinstam, Austin             Moapa Valley         J10-00.00    1   
  5 Boren, Justin                Moapa Valley           9-00.00  
  6 Imlay, Tanner                Boulder City          J9-00.00  
  7 Carnes, Christopher          Boulder City           8-06.00  
  7 Bryant, Shae                 Moapa Valley           8-06.00  
 
Boys Long Jump AAA
=======================================================================
Division Rec: @ 23-00.75  1998        Brett Woodall, Boulder City              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lee, Nathan                  Virgin Valle          20-07.00    5   
  2 Jensen, Colton               Virgin Valle          19-09.50    3   
  3 Fibel, Malta                 Moapa Valley          19-07.75    2   
  4 Solomon, Riley               Moapa Valley          18-06.50    1   
  5 Hyde, Austyn                 Boulder City         J18-06.50  
  6 Johnson, Brandon             Moapa Valley          16-05.00  
  7 Kelso, Michael               Boulder City          16-02.75  
  8 Ross, Jared                  Boulder City          16-01.00  
 -- Teerlink, Tyson              Virgin Valle                ND  
 
Boys Triple Jump AAA
=======================================================================
Division Rec: @ 45-05.75  5/9/2008    Kyle Mills, Pahrump Valley               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fibel, Malta                 Moapa Valley          42-01.50    5   
  2 Lee, Nathan                  Virgin Valle          41-02.25    3   
  3 Leavitt, Blake               Virgin Valle          40-04.00    2   
  4 Hyde, Austyn                 Boulder City          38-11.00    1   
  5 Jensen, Colton               Virgin Valle          38-09.25  
  6 Johnson, Brandon             Moapa Valley          37-09.00  
  7 Solomon, Riley               Moapa Valley          36-09.50  
  8 Ross, Jared                  Boulder City          36-07.50  
  9 Kelso, Michael               Boulder City          35-01.00  
 
Boys Shot Put AAA
=======================================================================
Division Rec: @ 59-08  1986        Chris Wells, Boulder City                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Morgan, James                Boulder City          51-11.00    5   
  2 Huxford, Bleu                Boulder City          48-03.50    3   
  3 Garlinghouse, John           Boulder City          45-11.00    2   
  4 Lim, Cameron                 Moapa Valley          45-00.00    1   
  5 Ibarra, Justin               Moapa Valley          42-09.00  
  6 Potter, Daniel               Virgin Valle          39-05.50  
  7 Mejia, Omar                  Virgin Valle          38-11.00  
  8 Leavitt, Blake               Virgin Valle          35-05.50  
 -- Powell, Colby                Moapa Valley                ND  
 
Boys Discus Throw AAA
=======================================================================
Division Rec: @ 155-03  1998        Nate Yamashita, Moapa Valley               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ibarra, Justin               Moapa Valley            131-04    5   
  2 Lim, Cameron                 Moapa Valley            118-05    3   
  3 Garlinghouse, John           Boulder City            115-01    2   
  4 Ojeda, T                     Virgin Valle            113-06    1   
  5 Ojeda, Abdul                 Virgin Valle            104-06  
  6 Leavitt, Blake               Virgin Valle            103-09  
  7 Morgan, James                Boulder City             98-09  
  8 Solomon, Riley               Moapa Valley             96-09  
 -- Huxford, Bleu                Boulder City                ND  
 
                  Women - A - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Beatty                     191        2) Lund                       86   
    3) Pahranagat Valley           85        4) Round Mountain             75   
    5) Tonopah                     58        6) Trinity Christian          57   
    7) Indian Springs              28                                           
 
                 Women - AA - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) White Pine                 175        2) The Meadows               163   
    3) Laughlin                   142        4) Lincoln County             92   
    5) Calvary Chapel              64        6) West Wendover              26   
 
                Women - AAA - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Boulder City                91        2) Moapa Valley               62   
    3) Virgin Valley               32                                           
 
                  Men - A - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Spring Mountain            243        2) Beatty                    116   
    3) Tonopah                     83.50     4) Pahranagat Valley          76.50
    5) Trinity Christian           49        6) Round Mountain             23   
    7) Lund                        22        8) Indian Springs             20   
 
                  Men - AA - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) White Pine                 229        2) Calvary Chapel            111   
    3) Laughlin                   107        4) Lincoln County            101   
    5) West Wendover               86        6) The Meadows                50   
 
                  Men - AAA - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Moapa Valley                96        2) Boulder City               54   
    3) Virgin Valley               36                                           
section-ads_high_impact_4
TOP NEWS
Social-Links
pos-6 — ads_infeed_1
post-4 — ads_infeed_2
high_impact_5