section-ads_high_impact_1

Sunset Region Girls individual draws

All matches in all brackets to be played at Darling Tennis Center
Round of 48 matches are Oct. 10
Round of 32 matches and Round of 16 matches are Oct. 13
Quarterfinal matches are Oct. 14
Semifinal matches are Oct. 15
Championship matches are Oct. 16
 
Sunrise Region Girls Singles
Top Quarter
No. 1 SW Anita Lee (Bishop Gorman) receives  a bye
Sunsanee Interwheat (Sierra Vista) vs. Danyelle Lizzio (Legacy)
 
Heather Tooth (Shadow Ridge) vs. Vicky Ma (Spring Valley)
No. 8 NW Desiree Hogue (Shadow Ridge) receives a bye
 
No. 5 SW Natasha James (Clark) receives a bye
Renee Vogel (Faith Lutheran) vs. Madeline Pasimio (Clark)
 
Aubrey Astle (Faith Lutheran) vs. Marty Ellison (Mojave)
No. 4 NW Starlyn Thomas (Cimarron-Memorial)
 
Second Quarter
No. 3 SW Tiffany Tavares (Spring Valley) receives a bye
Zara Fewsmith (Palo Verde) vs. Victoria Portillo (Arbor View)
 
Leslie Chan (Sierra Vista) vs. Paige Schanbacher (Faith Lutheran)
No. 6 NW Brittany Grandison (Palo Verde) receives a bye
 
No. 7 SW  Alison Matlovic (Bonanza) receives a bye
Kara Grandison (Palo Verde) receives a bye
 
Sharon Fang (Clark) vs. Cintia Mejia (Cimarron-Memorial)
No. 2 NW Amanda Brazell (The Meadows) receives a bye
 
Third Quarter
No. 2 SW Alexis Garrett (Durango) receives a bye
Unique Hawkins (Cheyenne) vs. Norian Williams (Legacy)
 
Brittany Stuckey (Durango) vs. Ariel Nelson (Mojave)
No. 7 NW Emily Mauer (Centennial) receives a bye
 
No. 6 SW Danica Ingwaldson (Desert Oasis) receives a bye
Sierra Weyer (Sierra Vista) vs. Ericka Smith (Bonanza)
 
Hannah Sulzer (Durango) vs. Alyza Mijares (Centennial)
No. 3 NW Katya Kulikova (The Meadows) receives a bye
 
Bottom Quarter
No. 4 SW Sarah Bessen (Bishop Gorman) receives a bye
Natasha Tocco (Cimarron-Memorial) receives a bye
 
Courtney Sunstrum (Sierra Vista) receives a bye
No. 5 NW Hannah Barnum (Centennial) receives a bye
 
No. 8 SW Lauren Lightfoot (Desert Oasis) receives a bye
Michaele Sullivan (Bishop Gorman) receives a bye
 
Kaylee Racel (Shadow Ridge) vs. Sarah Valdez (Desert Oasis)
No. 1 NW Taler Brazell (The Meadows) receives a bye
 
 
Sunset Region Girls Doubles
Top Quarter
No. 1 SW Caroline Engs/Taylor Larreau (Bishop Gorman)  receive a bye
Johanna Cadoza/Jayde Salerno (Palo Verde) vs. Jani Oltmanns/Chanti Akau (Legacy)
 
Walapa Piyanaj/Monet Montehermoso (Sierra Vista) vs. Jasmine Sharma/Gina Ma (The Meadows)
No. 8 NW Stephanie Pan/Alexis Bridges (Arbor View) receive a bye
 
No. 5 SW Alyse Kurley/Josie Dean (Durango) receive a bye
Jaynie Connor/Cierra Hartman (Desert Oasis) vs. Shelby Bockman/Cassidy Howard (Cimarron-Memorial)
 
Camille Castro/Nicole Moore (Centennial) receive a bye
No. 4 NW Solena Mednicoff/Stephanie Kaplan (Cimarron-Memorial) receive a bye
 
Second Quarter
No. 3 SW Katy Moore/Jamie Dean (Durango) receive a bye
Jessica Alberro/Francheska Roman (Desert Oasis) receive a bye

Monique Rohani/Hannah Hagen (Clark) vs. Adrianna Flores/Ashley Coyle (Sierra Vista)
No. 6 NW Shilpa Daulat/Erika Maliban (The Meadows) receive a bye
 
No. 7 SW Emily Ruskowitz/Isabella Minoli (Bonanza) receive a bye
Ashlie Messick/Stefanie Mendoza (Legacy) vs. Lydia Ran/Zhiyin Qin (Clark)
 
Leslie Giesler/Jordan Sgro (Centennial) vs. Nicole Collymore/Laura Estenson (Spring Valley)
No. 2 NW Catherine Cabo/Debra Hogue (Shadow Ridge) receive a bye
 
Third Quarter
No. 2 SW Claire Melo/Andrea Melo (Durango) receive a bye
Jenna Palazzo/Shannon Chen (The Meadows) vs. Vanessa Wilfong/Alicia Manqual (Cheyenne)
 
Araceli Gamboa/Mae Jadier (Sierra Vista) vs. Alex Edelman/Lexy Smith (Faith Lutheran)
No. 7 NW Nikki Pizzoferrato/Olivia Demarta (Faith Lutheran) receive a bye
 
No. 6 SW Kathryn Kinas/Polly Kulla (Bishop Gorman) receive a bye
Taylor Gordy-Prescott/Lauren Geppi (Bonanza) receive a bye
 
Mariah Martinez/Anna Glover (Shadow Ridge) vs.Vanessa Stephens/Torry Cray (Desert Oasis)
No. 3 NW Megan McGuire/Maia Bernick (Palo Verde) receive a bye
 
Bottom Quarter
No. 4 SW Michelle Shoen/Amanda Silvestri (Bishop Gorman) receive a bye
Heidi Lim/Ji-Hye Lee (Clark) receive a bye
 
Shannon Dilleshaw/Rebecca Nugent (Shadow Ridge) vs. Shar Summerhays/Lauren Hegna (Faith Lutheran)
No. 5 NW Kristen Bachman/Nicole Santiwan (Mojave) receive a bye
 
No. 8 SW Leimmi Zhang/Michelle Chung (Spring Valley) receive a bye
Daryn Frischknecht/Danielle Gordon (Centennial) receive a bye
 
Jennifer Chung/Rachael Kwai (Sierra Vista) receive a bye
No. 1 NW Sarah Sanders/Megan Randazzo (Palo Verde) receive a bye

section-ads_high_impact_4
TOP NEWS
Social-Links
pos-6 — ads_infeed_1
post-4 — ads_infeed_2
high_impact_5