section-ads_high_impact_1

Sunset Region Boys individual draws

All matches in all brackets to be played at Darling Tennis Center
Round of 48 matches are Oct. 10
Round of 32 and Round of 16 matches are Oct. 13
Quarterfinal matches are Oct. 14
Semifinal matches are Oct. 15
Championship matches are Oct. 16
 
Sunset Region Boys Singles
Top Quarter
No. 1 SW Yang Yang (Bonanza) receives a bye
Timothy Bachman (Mojave) vs. Kyler Smith (Western)
 
Joshua Maury (Durango) vs. Krissada Lungerset (Sierra Vista)
No. 8 NW Aaron Liu (Palo Verde) receives a bye
 
No. 5 SW Peter Park (Clark) receives a bye
Daniel Won (Clark) vs. Anthony Moceo (Legacy)
 
Josh Denton (Cheyenne) vs. Tyler Reese (Arbor View)
No. 4 NW Evan Roth (The Meadows) receives a bye
 
Second Quarter
No. 3 SW Cody Miller (Bishop Gorman) receives a bye
Dustin Witherby (Bishop Gorman) vs. Austin Ross (Shadow Ridge)
 
Tim Schultz (Cimarron-Memorial) receives a bye
No. 6 NW Ozzy Abraham (Palo Verde) receives a bye
 
No. 7 SW GianCarlo Toulard (Spring Valley) receives a bye
Garrison Lopez-Quizon (Desert Oasis) vs. Stefano Aubry (Virgin Valley)
 
Kody Cloes (Virgin Valley) vs. Preston Miranda (Sierra Vista)
No. 2 NW Max Novak (The Meadows) receives a bye
 
Third Quarter
No. 2 SW Kyle DelRosario (Bishop Gorman) receives a bye
Nick Reiter (The Meadows) vs. Jared Hyer (Bonanza)
 
Braxton Wardle (Sierra Vista) vs. Sam Taylor (Faith Lutheran)
No. 7 NW Manuel Portillo (Arbor View) receives a bye
 
No. 6 SW Christian Pate (Durango) receives a bye
Alex Frizzell (Desert Oasis) vs. Kyle Weiss (Bonanza)
 
James Dixon (Desert Oasis) vs. Jordan Pickington (Faith Lutheran)
No. 3 NW Travis Beck (Centennial) receives a bye
 
Bottom Quarter
No. 4 SW Ishmael Gibson (Spring Valley) receives a bye
Fernando Robles (Virgin Valley) vs. Kyle Harper (Faith Lutheran)
 
Sean Alexander (Shadow Ridge) vs. Jeff Leavitt (Durango)
No. 5 NW Lucas Lee (Centennial) receives a bye
 
No. 8 SW Nevin Endy (Clark) receives a bye
Aaron Bowers (Cimarron-Memorial) vs. Lyman Chan (Legacy)
 
Tanner Maxwell (Cimarron-Memorial) vs. Amir Gray (Palo Verde)
No. 1 NW J.C. Pauli (Centennial) receives a bye
 
 
Sunset Region Boys Doubles
Top Quarter
 
No. 1 SW Craig Whiting/Trevor Jacobsen (Bonanza) receive a bye
Dustin Perry/Michael McLaughlin (Spring Valley) vs. Austin Leavitt/Jesus Sanchez (Virgin Valley)
 
Matt Lee/Chris Lin (Clark) vs. Chase Morley/Jeremy Konhorst (Faith Lutheran)
No. 8 NW Brandon Fish/Josh Arias (Centennial) receive a bye
 
No. 5 SW Jason Gee/Bobby Ou (Clark) receive a bye
Ethan Ventura/Brandon Beach (Mojave) vs. Michael Ngyun/Khrum Fahim (Sierra Vista)
 
Paul Marquis/J.J. Weiten (Faith Lutheran) vs. Chris Pace/Matt Figgins (Bonanza)
No. 4 NW Jordan Lamothe/Ryan Wells (The Meadows) receive a bye
 
Second Quarter
No. 3 SW Stephen Liu/Joseph Maalouf (Clark) receive a bye
Taylor Larsen/Brayden Egbert (Cimarron-Memorial) vs. Stormie Andrews/Jonathan Scroggins (Desert Oasis)
 
John Lester/Tyler Seppala (Arbor View) vs. Andrew Graham/Morgan Sandberg (Cheyenne)
No. 6 NW Jonas Wellan/Pablo Osorio (Cimarron-Memorial) receive a bye
 
No. 7 SW Matt Leavitt/Marvin Pagayonan (Durango) receive a bye
Wesley Hults/Braden Smith (Western) vs. Tom Trowbridge/Jake Benowitz (Faith Lutheran)
 
Brian Grupe/Chad Wada (Cimarron-Memorial) vs. Nick Guerrero/Sean Faughnan (Shadow Ridge)
No. 2 NW Christian Clark/Jeremy Mann (Palo Verde) receive a bye
 
Third Quarter
No. 2 SW Ryan Hidajat/Greg Ciucci (Bishop Gorman) receive a bye
Stephen Freeman/Dylab Dubois (Durango) vs. Bryce Jaggers/John Kijanka (Shadow Ridge)
 
Drake Sacenti/Tyler Collins (Centennial) receive a bye
No. 7 NW Kevin Noorda/Keith Noorda (Legacy) receive a bye
 
No. 6 SW Chris Nouis/Nicholas Lee (Bishop Gorman) receive a bye
Chris Ma/Michael Crowder (Sierra Vista) vs. Derick DeCarlis/Blake Leavitt (Virgin Valley)
 
Cru Leavitt/Reed Thuett (Bonanza) vs. Arnon Chanruang/Mark Anico (Sierra Vista)
No. 3 NW Tanner Berkabile/Pascal Nilsson (Palo Verde) receive a bye
 
Bottom Quarter
No. 4 SW Tyler Tucky/Michael Bessen (Bishop Gorman) receive a bye
Quin Legere/Nick Lester (Arbor View) vs. Greg Keys/Nate Socolof (The Meadows)
 
Palmer Hilton/Theo Kwan (The Meadows) vs. Edgar Chaginian/Bob Donnelly (Legacy)
No. 5 NW Patrick Bolton/Tyler Gietzen (Centennial) receive a bye
 
No. 8 SW Alex Roncal/Max Goldman (Desert Oasis) receive a bye
Garrett Nelson/Duncan Jolley (Spring Valley) vs. Tyler Hughes/Chris Allen (Virgin Valley)
 
Audie Escala/Zachary Aranda (Durango) receive a bye
No. 1 NW Zach Bellon/Dillon Casey (Palo Verde) receive a bye
 

section-ads_high_impact_4
high_impact_5