section-ads_high_impact_1

March 27 Swimming Summary — Pavilion meet

 

Licensed to Las Vegas Sandpipers   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 3/27/2012 10:18 PM
                        SNSDCA DUAL Week 3 - 3/27/2012                         
                               Dual Meet 3-27-12                               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay BISH vs DSOS SPGV
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bishop Gorman HS  'B'                       1:58.38    1:58.01        
     1) Boodt, Anne E 14                2) Englestead, Lindsey M 17       
     3) Marks, Kasey N 16               4) Poe, Marrisa K 15              
  2 Bishop Gorman HS  'A'                       1:56.76    1:58.14        
     1) Miller, Catie A 15              2) Boland, Meghan A 17            
     3) Barker, Olivia K 17             4) Wallace, Katy 15               
  3 Desert Oasis High School  'A'               2:10.00    2:18.62        
     1) Leavitt, Haley M 15             2) Lubsey, Allison                
     3) Dravis, Steffany                4) Otero, Dominique               
  4 Bishop Gorman HS  'C'                       2:24.74   x2:26.81        
     1) Martin, Kathryn E 16            2) Pedri, Jillian 18              
     3) Gex, Sarah E 17                 4) Alder, Madison R 16            
  5 Spring Valley HS  'A'                       2:45.00    2:36.55        
     1) Rafay, Nicki                    2) Focsa, Iolanda                 
     3) Wolf, Jessica                   4) Roberto, Alessandra            
  6 Desert Oasis High School  'B'               2:27.00    2:41.84        
     1) Bailin, Kimberly F 17           2) Wixom, Alicia                  
     3) Lavarias, Malyna M 17           4) Otero, Sabrina                 
  7 Spring Valley HS  'B'                       3:00.00    3:00.78        
     1) Crotteau, Hayley                2) Page, Deanna                   
     3) Doan, Jae                       4) Griffith, Isabella             
 -- Desert Oasis High School  'C'                    NT         DQ        
     1) Djesevic, Amina                 2) Goss, Shelby                   
     3) Kelley, Whitney                 4) Haye, Jordyn                   
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay CMHS vs ADEL
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cimarron-Memorial High School  'A'          2:20.03    2:25.28        
     1) Galaviz, Bri K 18               2) Schultz, Tiersa K 16           
     3) Quackenbush, Adie A 17          4) Guerrero, Cambridge L 16       
  2 Adelson  'A'                                     NT    2:36.56        
     1) Kimball, Angelica               2) Schlossberg, Remy              
     3) Armstrong, Camryn               4) Lally, Jessica                 
  3 Cimarron-Memorial High School  'C'               NT    2:47.44        
     1) Albin, Brianna M 17             2) Konopka, Deanna M 16           
     3) Bennett, Priscilla A 16         4) Tantlinger, Samantha R 15      
  4 Adelson  'B'                                     NT    2:54.14        
     1)                                 2) Weiland, Nikki                 
     3) Tecktiel, Tamar                 4) Hampson, Lauren                
  5 Cimarron-Memorial High School  'B'               NT   x2:54.63        
     1)                                 2) Flores, Erica N 17             
     3) Umanzor, Andrea C 17            4) Cypert, Ciera C 17             
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay CLRK vs SIER
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Clark HS  'A'                               2:14.69    2:18.60        
     1) Davis, Emma L 15                2) Fang, Sharon 16                
     3) Edwards, Annie 15               4) Payton, Charlotte 17           
  2 Sierra Vista HS  'A'                        2:15.00    2:22.79        
     1) Frolova, Polina 15              2) Aguana, Valerie                
     3) Green, Isabella M 14            4) Ortiz, Heather                 
  3 Clark HS  'B'                               2:20.55    2:35.03        
     1) Burris, Sydnie 14               2) Kittmedh, Yupadee 18           
     3) Nguyen, Kristal 15              4) Sullivan, Marlena 16           
  4 Sierra Vista HS  'B'                        3:15.00    3:06.15        
     1) Patel, Purna                    2) Sugden, Sabrina                
     3) Garcia, Erika                   4)                                
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay FATH vs MDWS
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Faith Lutheran Jr/Sr HS  'A'                2:16.00    2:08.88        
     1) Kendrick, Sadie                 2) Marks, Caitlin E 18            
     3) Myers, Morgan                   4) Libbey, Taylor                 
  2 Faith Lutheran Jr/Sr HS  'B'                2:42.00    2:29.41        
     1) Povilaitis, Alyssa              2) Schumacher, Megan              
     3) Phipps, Jessica                 4) Anderson, Kate                 
  3 Faith Lutheran Jr/Sr HS  'D'                     NT   x3:22.07        
     1) Huggins, M'Aggie                2) Snyder, Jessica                
     3) Kite, Nicole                    4) Haas, Angelica                 
 -- Faith Lutheran Jr/Sr HS  'C'                     NT         DQ        
     1) Wright, Lauren                  2) Povilaitis, Kendall            
     3) Coleman, Marissa                4) Villano, Marissa               
 

Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay BISH vs DSOS SPGV
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Spring Valley HS  'A'                       1:45.75    1:44.34        
     1) Wolf, Dylan                     2) Beck, Brett                    
     3) Yang, Jay                       4) Cabalo, Nicholas               
  2 Desert Oasis High School  'A'               1:53.64    2:06.68        
     1) Silveroli, Kyle A 16            2) Fleming, Parker                
     3) Ruckman, Andrei                 4) Puett, Garrett                 
  3 Bishop Gorman HS  'A'                       2:02.55    2:08.19        
     1) Rodriguez, Gianfranco s 16      2) Wang, David 17                 
     3) Patel, Karan R 18               4) Hawkins, Cole D 14             
  4 Spring Valley HS  'B'                       2:17.00    2:10.74        
     1) Chen, Ryan                      2) Tasaka, Alex                   
     3) Muirhead, Brian                 4) Seme, Bereket                  
  5 Desert Oasis High School  'B'               2:25.00    2:38.87        
     1) Cavazos, Neland                 2) Levy, Joshua                   
     3) Liaos, Jonathan M 14            4) Curd, Christopher              
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay CMHS vs ADEL
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cimarron-Memorial High School  'A'          1:56.68    1:59.27        
     1) Dresch, Christian A 18          2) Stewart, Caesar T 17           
     3) Bachir, Noah A 14               4) Vanderhyde, Doug J 16          
  2 Cimarron-Memorial High School  'B'               NT    2:13.22        
     1) Mercer, Kyle B 18               2) Palmer, Anthony M 15           
     3) Bennett, DJ J 18                4) Landsem, Levi D 18             
  3 Adelson  'A'                                1:59.73    2:34.02        
     1) King, Aaron                     2) Moyal, Hanan                   
     3) Lynn, David                     4) Bembenek, Dominic              
  4 Cimarron-Memorial High School  'C'               NT   x2:34.34        
     1) Maravilla, Jason E 15           2) Tinay, Walter S 16             
     3) Galaviz, Josh A 16              4) Rubio, Fernando 17             
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay CLRK vs SIER
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Clark HS  'A'                               2:01.00    1:58.50        
     1) Hughes, Branden M 17            2) Moreau-Alarie, Vincent 16      
     3) Lopez, Kevin S 18               4) Zeeb, Alexander 18             
  2 Sierra Vista HS  'A'                        2:20.00    2:19.22        
     1) Luxtrum, Danny                  2) Lee, Adrian H 17               
     3) Gottschalk, Tyler R 16          4) Goodwin, Paris H 16            
 -- Clark HS  'B'                               2:08.00         DQ        
     1) Li, Jeffrey 14                  2) Kim, Austin 17                 
     3) Barauna, Daniel 16              4) Gelabert, Justin 15            
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay FATH vs MDWS
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Faith Lutheran Jr/Sr HS  'A'                2:01.00    2:01.11        
     1) Becker, Bowen T 14              2) Daykin, Austin                 
     3) Taylor, Samuel                  4) Snyder, Riley                  
  2 Faith Lutheran Jr/Sr HS  'B'                2:30.00    2:16.45        
     1) Devore, Domenic                 2) Taylor, Mitch                  
     3) Thomas, Zach                    4) Delaney, Ryan                  
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle BISH vs DSOS SPGV
===============================================================================
        2:41.70  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miller, Catie A     15 Gorman               1:57.66    2:01.02 SSET   
  2 Gex, Sarah E        17 Gorman               2:35.12    2:26.69 SSET   
  3 Pallotta, Brianna      DSOS                 2:36.30    2:38.83 SSET   
  4 Wagner, Lauren         SPVG                 2:39.62    2:40.84 SSET   
  5 Martin, Kathryn E   16 Gorman               2:41.01    2:41.31 SSET   
  6 Roberto, Alessandr     SPVG                 2:45.00    2:42.45        
  7 Lavarias, Malyna M  17 DSOS                 2:53.03    2:43.72        
  8 Poe, Marrisa K      15 Gorman               2:46.42    2:49.47        
  9 Wolf, Jessica          SPVG                 2:45.00    2:49.77        
 10 McKillop, Cassie       SPVG                 2:55.00    3:02.34        
 11 Otero, Sabrina         DSOS                 3:01.00    3:25.03        
 12 Djesevic, Amina        DSOS                 3:10.00    3:51.53        
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle CMHS vs ADEL

===============================================================================
        2:41.70  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Konopka, Deanna M   16 Cimarron             2:38.69    2:39.50 SSET   
  2 Armstrong, Camryn      ADEL                      NT    2:47.29        
  3 Funk, Shay M        15 Cimarron                  NT    3:01.49        
  4 Flores, Erica N     17 Cimarron                  NT    3:20.24        
  5 Bennett, Priscilla  16 Cimarron                  NT    3:20.32        
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle CLRK vs SIER
===============================================================================
        2:41.70  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Annie      15 Clark                2:25.25    2:37.38 SSET   
  2 Aguana, Valerie        Sierra Vista         2:51.34    2:43.40        
  3 Ortiz, Heather         Sierra Vista         2:40.15    2:43.94        
  4 Seskin, Rachel      16 Clark                2:40.55    2:47.57        
  5 Li, Jessa           15 Clark                2:30.25    2:52.30        
  6 Sullivan, Marlena   16 Clark                2:42.55    3:11.85        
  7 Meldrum, Randi         Sierra Vista         3:10.00    3:31.51        
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle FATH vs MDWS
===============================================================================
        2:41.70  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marks, Caitlin E    18 Faith                2:08.59    2:04.68 SSET   
  2 Kim, Natalie           MDWS                 2:30.00    2:34.67 SSET   
  3 Bacchus, Riahna        Faith                2:48.68    2:50.24        
  4 Coleman, Marissa       Faith                     NT    3:11.71        
 -- Valdivieso, Gaby       Faith                2:54.62         DQ        
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle BISH vs DSOS SPGV
===============================================================================
        2:26.32  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boudreaux, Zack T   18 Gorman               1:54.24    1:54.74 SSET   
  2 Brown, Dayne           DSOS                 2:13.33    2:13.28 SSET   
  3 Cavazos, Napaul        DSOS                 2:26.07    2:24.25 SSET   
  4 Daly, Nathan           SPVG                 2:29.05    2:27.85        
  5 Cavazos, Neland        DSOS                      NT    3:00.90        
  6 Rice, Garrett M     15 Gorman                    NT    3:01.34        
  7 Fung, Regan            SPVG                 3:14.81    3:16.35        
  8 Gaea, Raymond          SPVG                      NT    3:28.06        
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle CMHS vs ADEL
===============================================================================
        2:26.32  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vanderhyde, Doug J  16 Cimarron             2:10.58    2:10.63 SSET   
  2 Mercer, Kyle B      18 Cimarron             2:32.78    2:33.28        
  3 Furtado, Gary K     17 Cimarron                  NT    2:54.24        
  4 King, Aaron            ADEL                      NT    3:00.28        
  5 Maravilla, Jason E  15 Cimarron                  NT    3:08.65        
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle CLRK vs SIER
===============================================================================
        2:26.32  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Goodwin, Paris H    16 Sierra Vista         2:00.00    2:06.90 SSET   
  2 Diaz, Christopher   15 Clark                2:28.00    2:27.02        
  3 Cooper, Joshua      14 Clark                2:45.55    2:32.06        
  4 Mahdy, Yasser       14 Clark                2:57.55    2:50.84        
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle FATH vs MDWS

===============================================================================
        2:26.32  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Delaney, Ryan          Faith                2:33.60    2:25.62 SSET   
  2 Devore, Domenic        Faith                2:41.94    2:30.31        
  3 Taylor, Mitch          Faith                2:54.31    2:36.13        
  4 Romano, Jonathan       Faith                     NT    2:50.19        
 
Event 5  Girls 200 Yard IM BISH vs DSOS SPGV
===============================================================================
        3:02.90  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Englestead, Lindse  17 Gorman               2:11.66    2:12.58 SSET   
  2 Maluafiti, Marley   15 Gorman               2:12.00    2:15.76 SSET   
  3 Marks, Kasey N      16 Gorman               2:18.21    2:20.94 SSET   
  4 Lubawy, Amy E       16 Gorman               2:18.64    2:23.12 SSET   
  5 Reiplinger, Alliso  18 DSOS                 2:31.79    2:31.81 SSET   
  6 Lubsey, Allison        DSOS                 2:43.47    2:52.36 SSET   
  7 Kelley, Whitney        DSOS                 3:49.52    3:35.91        
  8 Doan, Jae              SPVG                      NT    3:36.06        
 -- Crotteau, Hayley       SPVG                      NT         DQ        
 -- Maynard, Kaitlyn       DSOS                 3:07.65         DQ        
 
Event 5  Girls 200 Yard IM CMHS vs ADEL
===============================================================================
        3:02.90  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Galaviz, Bri K      18 Cimarron                  NT    3:00.96 SSET   
  2 Cypert, Ciera C     17 Cimarron             3:13.00    3:10.62        
  3 Schultz, Tiersa K   16 Cimarron             3:34.34    3:38.22        
  4 Tecktiel, Tamar        ADEL                      NT    3:43.25        
  5 Weisbein, Samantha  16 ADEL                      NT    4:07.47        
  6 Albin, Brianna M    17 Cimarron                  NT    4:13.87        
 
Event 5  Girls 200 Yard IM CLRK vs SIER
===============================================================================
        3:02.90  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Frolova, Polina     15 Sierra Vista         2:50.00    2:45.65 SSET   
  2 Payton, Charlotte   17 Clark                2:40.55    3:00.50 SSET   
  3 Navarro, Jennifer   16 Sierra Vista         3:45.41    3:14.84        
  4 Nguyen, Kristal     15 Clark                2:54.55    3:18.27        
  5 Kittmedh, Yupadee   18 Clark                2:55.55    3:28.25        
 -- Lopez, Nadine       15 Clark                2:56.55         DQ        
 
Event 5  Girls 200 Yard IM FATH vs MDWS
===============================================================================
        3:02.90  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Krista       MDWS                 2:40.00    2:58.24 SSET   
  2 Wright, Kathleen       Faith                     NT    3:06.69        
  3 Anderson, Kate         Faith                3:03.81    3:07.10        
  4 Wright, Lauren         Faith                3:20.74    3:15.19        
  5 Phipps, Jessica        Faith                     NT    3:18.81        
 
Event 6  Boys 200 Yard IM BISH vs DSOS SPGV
===============================================================================
        2:52.52  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Beck, Brett            SPVG                 1:55.00    2:02.27 SSET   
  2 Yang, Jay              SPVG                 2:01.00    2:03.46 SSET   
  3 Sinclair, Ian R     17 Gorman               2:08.49    2:06.14 SSET   
  4 Bengson, Jaron M    14 Gorman               2:24.02    2:24.34 SSET   
  5 Orme, Christian        SPVG                 2:30.00    2:27.33 SSET   
  6 Puett, Garrett         DSOS                 3:05.00    2:31.29 SSET   
  7 Chen, Ryan             SPVG                 2:32.94    2:34.93 SSET   
  8 Fleming, Parker        DSOS                 3:25.00    2:57.46        
 
Event 6  Boys 200 Yard IM CMHS vs ADEL

===============================================================================
        2:52.52  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tinay, Walter S     16 Cimarron             3:03.32    3:01.20        
  2 Furtado, Gary K     17 Cimarron             3:06.31    3:12.59        
  3 Lynn, David            ADEL                      NT    3:23.24        
  4 Galaviz, Josh A     16 Cimarron             3:44.78    3:28.46        
 -- Dresch, Christian   18 Cimarron                  NT         DQ        
 
Event 6  Boys 200 Yard IM CLRK vs SIER
===============================================================================
        2:52.52  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Moreau-Alarie, Vin  16 Clark                2:35.55    2:37.47 SSET   
  2 Kim, Austin         17 Clark                2:45.55    2:43.24 SSET   
  3 Lee, Adrian H       17 Sierra Vista         2:44.49    2:48.55 SSET   
  4 D'Alessio, Bailey      Sierra Vista         3:00.00    2:54.90        
 
Event 6  Boys 200 Yard IM FATH vs MDWS
===============================================================================
        2:52.52  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Becker, Bowen T     14 Faith                2:19.00    2:15.75 SSET   
  2 Snyder, Riley          Faith                     NT    2:43.58 SSET   
 -- Friary, Dane           Faith                     NT         DQ        
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle BISH vs DSOS SPGV
===============================================================================
          31.44  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boodt, Anne E       14 Gorman                 27.00      26.99 SSET   
  2 Leavitt, Haley M    15 DSOS                   31.99      30.44 SSET   
  3 Quatrale, Monica    16 Gorman                 33.34      33.51        
  4 Griffith, Isabella     SPVG                   34.49      34.49        
  5 Ellis, Michaela a   14 Gorman                 36.91      35.44        
  5 Frazier, China         SPVG                   33.00      35.44        
  7 Cox, Jamey K        15 Gorman                 37.00      37.22        
  8 Goss, Shelby           DSOS                   47.11      38.45        
  9 Wixom, Alicia          DSOS                   35.70      38.54        
 10 Page, Deanna           SPVG                      NT      39.65        
 11 Petty, Kenzie          SPVG                      NT      44.36        
 12 Saucedo, Sierra        DSOS                   46.30      45.80        
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle CMHS vs ADEL
===============================================================================
          31.44  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Konopka, Deanna M   16 Cimarron               29.94      29.78 SSET   
  2 Tantlinger, Samant  15 Cimarron               35.69      33.37        
  3 Falcon, Scarlet G   16 Cimarron                  NT      33.62        
  4 Steinberg, Elie        ADEL                   38.32      34.53        
  5 Larian, Tiffany        ADEL                      NT      37.73        
  6 Lally, Mackenzie       ADEL                      NT      39.46        
  7 Sand, Ariel            ADEL                      NT      41.41        
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle CLRK vs SIER
===============================================================================
          31.44  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Marlena   16 Clark                  34.55      32.82        
  2 Lemos, Alicia          Sierra Vista           38.21      36.47        
  3 Francese, BonnieKa     Sierra Vista           38.00      37.31        
  4 Meldrum, Randi         Sierra Vista           40.68      39.49        
  5 Orantes, Astrid     14 Clark                  45.55      40.12        
  6 Greco, Brooklyn     15 Clark                  40.55      43.13        
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle FATH vs MDWS

===============================================================================
          31.44  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Povilaitis, Alyssa     Faith                  36.21      32.02        
  2 Kendrick, Sadie        Faith                  32.49      32.86        
  3 Phipps, Jessica        Faith                     NT      33.12        
  4 Arches, Jynelle        Faith                  46.41      40.81        
  5 Asaf, Rose             MDWS                   49.01      45.62        
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle BISH vs DSOS SPGV
===============================================================================
          27.05  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bunker, Tristan J   16 Gorman                 23.50      23.94 SSET   
  2 Muirhead, Brian        SPVG                   26.19      26.77 SSET   
  3 Hawkins, Cole D     14 Gorman                 26.89      26.95 SSET   
  4 Curd, Christopher      DSOS                   32.73      30.22        
  5 Liaos, Jonathan M   14 DSOS                   36.00      30.59        
  6 Kenny, Sean M       15 Gorman                 39.00      31.10        
  7 Seme, Bereket          SPVG                      NT      32.55        
  8 Francisco, Juancho     SPVG                   32.65      32.81        
  9 Levy, Joshua           DSOS                   39.00      35.96        
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle CMHS vs ADEL
===============================================================================
          27.05  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Landsem, Levi D     18 Cimarron                  NT      25.38 SSET   
  2 Mercer, Kyle B      18 Cimarron               27.35      27.61        
  3 Bembenek, Dominic      ADEL                      NT      27.94        
  4 Vance, Tanner C     14 Cimarron               37.03      33.06        
  5 Ventura, Francis       ADEL                      NT      33.85        
  6 Schoch, Nicholas       ADEL                   54.81      35.15        
  7 Dayan, Idan            ADEL                      NT      41.18        
 -- Anderson, Kyle S    17 Cimarron                  NT         DQ        
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle CLRK vs SIER
===============================================================================
          27.05  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lopez, Kevin S      18 Clark                  33.55      25.74 SSET   
  2 Gottschalk, Tyler   16 Sierra Vista           27.96      28.53        
  3 Luxtrum, Danny         Sierra Vista           31.72      31.12        
  4 Both, Cameron       14 Clark                  35.55      31.37        
  5 Liao, Eric          17 Clark                  39.55      35.44        
  6 Li, Jeffrey         14 Clark                  37.55      35.97        
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle FATH vs MDWS
===============================================================================
          27.05  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Samuel         Faith                  25.18      26.37 SSET   
  2 Devore, Domenic        Faith                  28.22      26.47 SSET   
  3 Thomas, Zach           Faith                  30.80      28.03        
  4 Povilaitis, Nikos      Faith                     NT      32.03        
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly BISH vs DSOS SPGV
===============================================================================
        1:30.83  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Maluafiti, Marley   15 Gorman                 59.50    1:01.65 SSET   
  2 Boland, Meghan A    17 Gorman               1:01.16    1:02.14 SSET   
  3 Dizon, Reese B      15 Gorman               1:08.85    1:08.01 SSET   
  4 Wallace, Katy       15 Gorman               1:11.00    1:12.42 SSET   
  5 Dravis, Steffany       DSOS                 1:31.42    1:27.31 SSET   
  6 Bailin, Kimberly F  17 DSOS                 1:35.09    1:31.72        
  7 Otero, Dominique       DSOS                 1:45.19    1:38.83        
  8 Chalemagne, Skyler     DSOS                 1:55.45    1:54.55        
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly CMHS vs ADEL

===============================================================================
        1:30.83  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quackenbush, Adie   17 Cimarron             1:23.66    1:23.43 SSET   
  2 Umanzor, Andrea C   17 Cimarron             1:42.74    1:41.56        
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly CLRK vs SIER
===============================================================================
        1:30.83  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Annie      15 Clark                1:27.55    1:23.15 SSET   
  2 Navarro, Jennifer   16 Sierra Vista         1:30.00    1:30.71 SSET   
  3 Kittmedh, Yupadee   18 Clark                1:13.55    1:42.65        
  4 Ortiz, Heather         Sierra Vista         1:50.00    1:46.45        
  5 Garcia, Erika          Sierra Vista         2:00.00    2:05.55        
 -- Harris, Alicia      15 Clark                1:50.55         DQ        
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly FATH vs MDWS
===============================================================================
        1:30.83  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Myers, Morgan          Faith                1:20.19    1:14.54 SSET   
  2 Schumacher, Megan      Faith                     NT    1:29.29 SSET   
  3 Snyder, Jessica        Faith                     NT    1:39.05        
  4 Anderson, Kate         Faith                1:38.84    1:40.10        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly BISH vs DSOS SPGV
===============================================================================
        1:23.03  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wolf, Dylan            SPVG                   49.00      56.14 SSET   
  2 Cabalo, Nicholas       SPVG                 1:01.00    1:01.49 SSET   
  3 Muirhead, Brian        SPVG                 1:01.38    1:03.94 SSET   
  4 Silveroli, Kyle A   16 DSOS                 1:25.00    1:06.27 SSET   
  5 Rodriguez, Gianfra  16 Gorman               1:09.72    1:08.39 SSET   
  6 Wang, David         17 Gorman               1:14.11    1:08.69 SSET   
  7 Ruckman, Andrei        DSOS                 1:06.15    1:09.36 SSET   
  8 Patel, Karan R      18 Gorman               1:11.63    1:14.82 SSET   
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly CMHS vs ADEL
===============================================================================
        1:23.03  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Caesar T   17 Cimarron             1:06.24    1:05.98 SSET   
  2 Bachir, Noah A      14 Cimarron             1:07.44    1:07.04 SSET   
  3 Bennett, DJ J       18 Cimarron             1:22.74    1:16.78 SSET   
  4 Tinay, Walter S     16 Cimarron             1:36.31    1:39.18        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly CLRK vs SIER
===============================================================================
        1:23.03  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Goodwin, Paris H    16 Sierra Vista         1:13.00    1:07.88 SSET   
  2 Kim, Austin         17 Clark                1:15.55    1:10.15 SSET   
  3 Cooper, Joshua      14 Clark                1:20.55    1:25.59        
  4 Diaz, Christopher   15 Clark                1:14.55    1:28.33        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly FATH vs MDWS

===============================================================================
        1:23.03  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Becker, Bowen T     14 Faith                1:10.00    1:03.41 SSET   
  2 Thomas, Zach           Faith                1:12.87    1:17.12 SSET   
  3 Stoldal, Christian     Faith                     NT    1:38.90        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle BISH vs DSOS SPGV
===============================================================================
        1:09.66  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Barker, Olivia K    17 Gorman                 53.20      54.94 SSET   
  2 Reiplinger, Alliso  18 DSOS                   59.11    1:00.78 SSET   
  3 Wallace, Katy       15 Gorman               1:03.89    1:03.09 SSET   
  4 Alder, Madison R    16 Gorman               1:02.57    1:05.80 SSET   
  5 Gex, Sarah E        17 Gorman               1:07.53    1:05.97 SSET   
  6 Maynard, Kaitlyn       DSOS                 1:10.06    1:08.15 SSET   
  7 Rafay, Nicki           SPVG                 2:45.00    1:18.84        
  8 Jimenez, Danielle      SPVG                      NT    1:21.11        
  9 Feno, Nicole           SPVG                 1:26.75    1:25.07        
 10 Haye, Jordyn           DSOS                 1:48.00    1:26.63        
 11 Otero, Sabrina         DSOS                 1:47.30    1:28.61        
 12 Thomas, Brittany       SPVG                      NT    1:29.09        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle CMHS vs ADEL
===============================================================================
        1:09.66  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cypert, Ciera C     17 Cimarron             1:13.66    1:13.35        
  2 Falcon, Scarlet G   16 Cimarron             1:19.40    1:17.50        
  3 Kaichi-Ornellas, T  17 Cimarron                  NT    1:18.53        
  4 Lally, Jessica         ADEL                      NT    1:19.78        
  5 Funk, Shay M        15 Cimarron             1:27.14    1:21.09        
  6 Hampson, Lauren        ADEL                      NT    1:23.32        
  7 Larian, Tiffany        ADEL                      NT    1:26.37        
  8 Braner, Bailey         ADEL                      NT    1:32.13        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle CLRK vs SIER
===============================================================================
        1:09.66  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Davis, Emma L       15 Clark                1:15.55    1:04.18 SSET   
  2 Aguana, Valerie        Sierra Vista         1:17.56    1:12.84        
  3 Sugden, Sabrina        Sierra Vista         1:30.66    1:28.90        
  4 Patel, Purna           Sierra Vista         1:39.25    1:40.44        
  5 Burleson, Karianne  14 Clark                1:33.55    1:41.63        
  6 Chung, Victoria     14 Clark                1:35.55    1:51.05        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle FATH vs MDWS
===============================================================================
        1:09.66  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marks, Caitlin E    18 Faith                  57.00      57.68 SSET   
  2 Thompson, Krista       MDWS                 1:19.00    1:09.20 SSET   
  3 Bacchus, Riahna        Faith                1:15.98    1:16.72        
  4 Kite, Nicole           Faith                     NT    1:26.54        
  5 Joeckel, Savanah       Faith                     NT    1:27.49        
  6 Asaf, Rose             MDWS                 1:48.00    1:44.78        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle BISH vs DSOS SPGV
===============================================================================
        1:01.41  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wolf, Dylan            SPVG                   47.77      52.31 SSET   
  2 Brown, Dayne           DSOS                   57.65      59.35 SSET   
  3 Hawkins, Cole D     14 Gorman               1:01.35    1:02.08        
  4 Rice, Garrett M     15 Gorman               1:23.85    1:22.13        
  5 Gaea, Raymond          SPVG                      NT    1:22.43        
  6 Levy, Joshua           DSOS                 1:35.00    1:22.56        
  7 Kenny, Sean M       15 Gorman               1:31.06    1:32.60        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle CMHS vs ADEL

===============================================================================
        1:01.41  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vanderhyde, Doug J  16 Cimarron               55.28      55.68 SSET   
  2 Landsem, Levi D     18 Cimarron                  NT      59.74 SSET   
  3 Palmer, Anthony M   15 Cimarron                  NT    1:05.53        
  4 Calderon-Garcia, A  16 Cimarron                  NT    1:13.40        
  5 Schoch, Nicholas       ADEL                      NT    1:17.94        
  6 Justiana, Nick         ADEL                      NT    1:20.62        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle CLRK vs SIER
===============================================================================
        1:01.41  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hughes, Branden M   17 Clark                1:06.55      57.28 SSET   
  2 Zeeb, Alexander     18 Clark                1:10.55    1:00.12 SSET   
  3 Daswatta, Thilina   17 Clark                1:22.55    1:03.18        
  4 D'Alessio, Bailey      Sierra Vista         1:10.60    1:05.44        
  5 Liao, Eric          17 Clark                1:40.55    1:26.43        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle FATH vs MDWS
===============================================================================
        1:01.41  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Snyder, Riley          Faith                1:05.37    1:02.50        
  2 Friary, Dane           Faith                     NT    1:15.28        
  3 Povilaitis, Nikos      Faith                     NT    1:16.72        
  4 Harper, Cole           Faith                     NT    1:27.53        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle BISH vs DSOS SPGV
===============================================================================
        7:25.55  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Barker, Olivia K    17 Gorman               5:14.03    5:14.05 SSET   
  2 Englestead, Lindse  17 Gorman               5:12.23    5:25.18 SSET   
  3 Marks, Kasey N      16 Gorman               5:27.83    5:31.63 SSET   
  4 Alder, Madison R    16 Gorman               6:38.37    6:54.83 SSET   
  5 Lubsey, Allison        DSOS                 7:07.15    7:03.03 SSET   
  6 Otero, Dominique       DSOS                 7:11.65    7:07.62 SSET   
  7 Wagner, Lauren         SPVG                 7:27.53    7:15.50 SSET   
  8 Dravis, Steffany       DSOS                 7:40.00    7:23.46 SSET   
  9 Wolf, Jessica          SPVG                 7:45.00    7:44.94        
 10 Bailin, Kimberly F  17 DSOS                 8:17.30    7:53.69        
 11 McKillop, Cassie       SPVG                 8:12.00    8:17.98        
 12 Tschogl, Chloe         SPVG                 7:55.00    8:44.49        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle CMHS vs ADEL
===============================================================================
        7:25.55  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Guerrero, Cambridg  16 Cimarron             5:27.58    5:25.91 SSET   
  2 Umanzor, Andrea C   17 Cimarron             8:18.40    8:20.60        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle CLRK vs SIER
===============================================================================
        7:25.55  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Isabella M   14 Sierra Vista         5:40.00    6:05.56 SSET   
  2 Fang, Sharon        16 Clark                7:10.55    6:46.52 SSET   
  3 Lopez, Nadine       15 Clark                7:25.55    7:48.78        
  4 Li, Jessa           15 Clark                7:35.55    7:50.32        
  5 Burris, Sydnie      14 Clark                8:10.55    8:33.18        
  6 Francese, BonnieKa     Sierra Vista         8:00.00    8:38.81        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle FATH vs MDWS

===============================================================================
        7:25.55  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Libbey, Taylor         Faith                7:15.72    7:11.24 SSET   
  2 Kendrick, Sadie        Faith                7:40.18    7:26.71        
  3 Valdivieso, Gaby       Faith                7:59.57    7:58.02        
  4 Huggins, M'Aggie       Faith                     NT   10:15.49        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle BISH vs DSOS SPGV
===============================================================================
        6:51.82  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sinclair, Ian R     17 Gorman               4:47.90    4:51.94 SSET   
  2 Yang, Jay              SPVG                 5:05.00    5:15.84 SSET   
  3 Ruckman, Andrei        DSOS                 6:47.00    6:48.25 SSET   
  4 Patel, Karan R      18 Gorman               7:04.22    6:49.50 SSET   
  5 Daly, Nathan           SPVG                 7:08.06    7:01.28        
  6 Liaos, Jonathan M   14 DSOS                      NT    7:34.65        
  7 Tasaka, Alex           SPVG                      NT    7:37.39        
  8 Curd, Christopher      DSOS                 7:55.30    7:54.27        
  9 Seme, Bereket          SPVG                      NT    9:03.05        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle CMHS vs ADEL
===============================================================================
        6:51.82  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bachir, Noah A      14 Cimarron             5:39.06    5:35.62 SSET   
  2 Bennett, DJ J       18 Cimarron             7:03.62    7:01.27        
  3 Rubio, Fernando     17 Cimarron             6:59.22    7:03.12        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle CLRK vs SIER
===============================================================================
        6:51.82  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gottschalk, Tyler   16 Sierra Vista         6:23.24    6:25.22 SSET   
  2 Zeeb, Alexander     18 Clark                6:30.00    6:34.05 SSET   
  3 Moreau-Alarie, Vin  16 Clark                6:25.55    6:45.22 SSET   
 -- Luo, Weiming        15 Clark                7:40.55         DQ        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle FATH vs MDWS
===============================================================================
        6:51.82  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Delaney, Ryan          Faith                6:46.60    6:54.53        
  2 Taylor, Samuel         Faith                7:16.54    7:09.01        
  3 Daykin, Austin         Faith                7:19.94    7:14.13        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay BISH vs DSOS SPGV
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bishop Gorman HS  'A'                       1:44.71    1:45.12        
     1) Poe, Marrisa K 15               2) Miller, Catie A 15             
     3) Englestead, Lindsey M 17        4) Lubawy, Amy E 16               
  2 Bishop Gorman HS  'B'                       1:45.56    1:45.53        
     1) Dizon, Reese B 15               2) Marks, Kasey N 16              
     3) Maluafiti, Marley C 15          4) Barker, Olivia K 17            
  3 Desert Oasis High School  'A'               1:54.12    2:00.69        
     1) Leavitt, Haley M 15             2) Otero, Dominique               
     3) Reiplinger, Allison F 18        4) Maynard, Kaitlyn               
  4 Desert Oasis High School  'B'               2:05.00    2:14.18        
     1) Bailin, Kimberly F 17           2) Kelley, Whitney                
     3) Pallotta, Brianna               4) Lavarias, Malyna M 17          
  5 Spring Valley HS  'A'                       2:20.68    2:16.28        
     1) Doan, Jae                       2) Jimenez, Danielle              
     3) Griffith, Isabella              4) Roberto, Alessandra            
  6 Spring Valley HS  'B'                            NT    2:21.49        
     1) Feno, Nicole                    2) Frazier, China                 
     3) Crotteau, Hayley                4) Crook, Taylor                  
  7 Desert Oasis High School  'C'                    NT   x2:43.24        
     1) Chalemagne, Skyler              2) Haye, Jordyn                   
     3) Mastny, Taylor                  4) Otero, Sabrina                 
 -- Spring Valley HS  'C'                            NT   X2:56.26        
     1) Ferraren-Booth, Asia Rae        2) Felix, Sabrina                 
     3) Petty, Kenzie                   4) Thomas, Brittany               
 -- Bishop Gorman HS  'C'                       2:27.77         DQ        
     1) Lefebure, Laura L 14            2) Pedri, Jillian 18              
     3) Kastrup, Kara L 15              4) Quatrale, Monica 16            
 -- Bishop Gorman HS  'D'                       2:28.28         DQ        
     1) Sutherland, Alexis C 18         2) Ellis, Michaela a 14           
     3) Amiri, Amelia 16                4) Cox, Jamey K 15                
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay CMHS vs ADEL

===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Adelson  'A'                                2:51.62    2:17.46        
     1) Armstrong, Camryn               2) Hampson, Lauren                
     3) Schlossberg, Remy               4) Forman, Ashlee                 
  2 Cimarron-Memorial High School  'A'          2:21.87    2:25.31        
     1) Funk, Shay M 15                 2) Kaichi-Ornellas, Tati K 17     
     3) Schultz, Tiersa K 16            4) Tantlinger, Samantha R 15      
  3 Adelson  'B'                                     NT    2:30.12        
     1) Lally, Jessica                  2) Braner, Bailey                 
     3) Lally, Mackenzie                4) Steinberg, Elie                
  4 Adelson  'C'                                     NT   x2:38.22        
     1) Larian, Tiffany                 2) Weiland, Nikki                 
     3) Sand, Ariel                     4) Braner, Aiden                  
  5 Cimarron-Memorial High School  'B'               NT    2:42.61        
     1) Huelsman, Melissa A 14          2) Ribarsky, Deidre I 16          
     3) Falcon, Scarlet G 16            4) Umanzor, Andrea C 17           
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay CLRK vs SIER
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sierra Vista HS  'A'                        2:16.00    2:16.16        
     1) Aguana, Valerie                 2) Lemos, Alicia                  
     3) Navarro, Jennifer R 16          4) Ortiz, Heather                 
  2 Clark HS  'B'                               2:14.55    2:25.33        
     1) Burris, Sydnie 14               2) Kittmedh, Yupadee 18           
     3) Li, Jessa 15                    4) Yang, Lucia 17                 
  3 Sierra Vista HS  'B'                        2:40.00    2:49.14        
     1) Meldrum, Randi                  2) Patel, Purna                   
     3) Takatsuka, Breeann              4) Sugden, Sabrina                
  4 Clark HS  'C'                               2:45.55    2:52.59        
     1) Burleson, Karianne 14           2) Greco, Brooklyn 15             
     3)                                 4) Chung, Victoria 14             
 -- Clark HS  'A'                               2:04.55         DQ        
     1) Edwards, Annie 15               2) Fang, Sharon 16                
     3) Lopez, Nadine 15                4) Payton, Charlotte 17           
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay FATH vs MDWS
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Meadows  'A'                                2:30.00    2:11.63        
     1) Asaf, Rose                      2) Thompson, Krista               
     3) Kim, Natalie                    4) Barra, Jessie M 18             
  2 Faith Lutheran Jr/Sr HS  'A'                2:22.00    2:12.01        
     1) Anderson, Kate                  2) Schumacher, Megan              
     3) Valdivieso, Gaby                4) Bacchus, Riahna                
  3 Faith Lutheran Jr/Sr HS  'C'                     NT    2:26.90        
     1) Coleman, Marissa                2) Phipps, Jessica                
     3) Povilaitis, Kendall             4) Villano, Marissa               
  4 Faith Lutheran Jr/Sr HS  'D'                     NT   x2:54.53        
     1) Arches, Jynelle                 2) Haas, Angelica                 
     3) Joeckel, Savanah                4) Kite, Nicole                   
 -- Faith Lutheran Jr/Sr HS  'B'                2:42.00         DQ        
     1) Kendrick, Sadie                 2) Snyder, Jessica                
     3) Wright, Kathleen                4) Wright, Lauren                 
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay BISH vs DSOS SPGV
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bishop Gorman HS  'A'                       1:54.64    1:35.25        
     1) Bengson, Jaron M 14             2) Bunker, Tristan J 16           
     3) Boudreaux, Zack T 18            4) Sinclair, Ian R 17             
  2 Spring Valley HS  'A'                       1:32.44    1:37.24        
     1) Beck, Brett                     2) Cabalo, Nicholas               
     3) Yang, Jay                       4) Wolf, Dylan                    
  3 Desert Oasis High School  'A'               1:43.40    1:46.68        
     1) Brown, Dayne                    2) Cavazos, Napaul                
     3) Puett, Garrett                  4) Silveroli, Kyle A 16           
  4 Spring Valley HS  'B'                       2:10.00    1:58.06        
     1) Seme, Bereket                   2) Tasaka, Alex                   
     3) Orme, Christian                 4) Chen, Ryan                     
  5 Desert Oasis High School  'B'               1:55.00    2:18.50        
     1) Levy, Joshua                    2) Cavazos, Neland                
     3) Curd, Christopher               4) Liaos, Jonathan M 14           
 -- Spring Valley HS  'C'                            NT   X2:50.80        
     1) De Guzman, Johnathan            2) Alfaro, Rudy                   
     3) Wallen, Dexter                  4) Davila, Juan Esteban           
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay CMHS vs ADEL
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cimarron-Memorial High School  'A'          1:44.18    2:03.97        
     1) Maravilla, Jason E 15           2) Furtado, Gary K 17             
     3) Palmer, Anthony M 15            4) Landsem, Levi D 18             
  2 Adelson  'A'                                2:23.93    2:07.34        
     1) Benaloul, Yarin                 2) Lynn, David                    
     3) Schoch, Nicholas                4) Bembenek, Dominic              
  3 Cimarron-Memorial High School  'B'               NT    2:12.90        
     1) Anderson, Kyle S 17             2) Vance, Tanner C 14             
     3) Tinay, Timmy J 14               4) Calderon-Garcia, Arturo 16     
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay CLRK vs SIER
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Clark HS  'A'                               1:50.55    1:46.08        
     1) Hughes, Branden M 17            2) Moreau-Alarie, Vincent 16      
     3) Lopez, Kevin S 18               4) Diaz, Christopher 15           
  2 Sierra Vista HS  'A'                        1:55.00    1:54.62        
     1) Lee, Adrian H 17                2) Gottschalk, Tyler R 16         
     3) Goodwin, Paris H 16             4) D'Alessio, Bailey              
  3 Clark HS  'B'                               2:15.55    2:03.21        
     1) Cooper, Joshua 14               2) Gelabert, Justin 15            
     3) Daswatta, Thilina 17            4) Mahdy, Yasser 14               
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay FATH vs MDWS

===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Faith Lutheran Jr/Sr HS  'A'                2:15.00    1:51.96        
     1) Daykin, Austin                  2) Delaney, Ryan                  
     3) Devore, Domenic                 4) Stoldal, Christian             
  2 Faith Lutheran Jr/Sr HS  'B'                     NT    2:03.69        
     1) Friary, Dane                    2) Povilaitis, Nikos              
     3) Romano, Jonathan                4) Taylor, Mitch                  
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke BISH vs DSOS SPGV
===============================================================================
        1:25.11  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boland, Meghan A    17 Gorman               1:02.09    1:05.27 SSET   
  2 Lubawy, Amy E       16 Gorman               1:04.42    1:06.29 SSET   
  3 Dizon, Reese B      15 Gorman               1:15.00    1:16.54 SSET   
  4 Martin, Kathryn E   16 Gorman               1:30.36    1:28.97        
  5 Lavarias, Malyna M  17 DSOS                 1:30.84    1:29.88        
  6 Kelley, Whitney        DSOS                 1:37.82    1:33.27        
  7 Rafay, Nicki           SPVG                 1:30.37    1:34.04        
  8 Crook, Taylor          SPVG                      NT    1:34.75        
  9 Feno, Nicole           SPVG                      NT    1:49.46        
 10 Jimenez, Danielle      SPVG                      NT    1:55.58        
 11 Wixom, Alicia          DSOS                 1:41.00    1:58.84        
 12 Mastny, Taylor         DSOS                 1:52.00    1:58.93        
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke CMHS vs ADEL
===============================================================================
        1:25.11  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Guerrero, Cambridg  16 Cimarron                  NT    1:01.67 SSET   
  2 Galaviz, Bri K      18 Cimarron             1:20.19    1:20.83 SSET   
  3 Kaichi-Ornellas, T  17 Cimarron             1:31.84    1:29.13        
  4 Kimball, Angelica      ADEL                      NT    1:34.75        
  5 Albin, Brianna M    17 Cimarron                  NT    1:39.48        
  6 Braner, Aiden          ADEL                      NT    1:41.95        
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke CLRK vs SIER
===============================================================================
        1:25.11  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Payton, Charlotte   17 Clark                1:15.55    1:18.74 SSET   
  2 Frolova, Polina     15 Sierra Vista         1:18.00    1:19.72 SSET   
  3 Seskin, Rachel      16 Clark                1:28.55    1:32.34        
  4 Burris, Sydnie      14 Clark                1:38.55    1:38.12        
  5 Garcia, Erika          Sierra Vista         1:48.25    1:46.61        
  6 Patel, Purna           Sierra Vista         1:55.87    1:52.14        
  7 Greco, Brooklyn     15 Clark                1:35.55    1:54.87        
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke FATH vs MDWS
===============================================================================
        1:25.11  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Barra, Jessie M     18 MDWS                 1:02.00    1:04.18 SSET   
  2 Libbey, Taylor         Faith                1:37.12    1:20.28 SSET   
  3 Kim, Natalie           MDWS                 1:25.00    1:20.75 SSET   
  4 Povilaitis, Alyssa     Faith                1:29.87    1:27.65        
  5 Wright, Lauren         Faith                     NT    1:36.08        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke BISH vs DSOS SPGV
===============================================================================
        1:19.16  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Beck, Brett            SPVG                   52.00      56.74 SSET   
  2 Bunker, Tristan J   16 Gorman                 59.19      58.34 SSET   
  3 Cabalo, Nicholas       SPVG                 1:01.81    1:01.28 SSET   
  4 Boudreaux, Zack T   18 Gorman               1:03.38    1:02.04 SSET   
  5 Rodriguez, Gianfra  16 Gorman               1:16.99    1:15.91 SSET   
  6 Cavazos, Napaul        DSOS                 1:30.98    1:19.88        
  7 Fleming, Parker        DSOS                 1:37.00    1:24.28        
  8 Francisco, Juancho     SPVG                 1:54.02    1:37.83        
  9 Cavazos, Neland        DSOS                      NT    1:48.54        
 10 De Guzman, Johnath     SPVG                      NT    1:58.50        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke CMHS vs ADEL

===============================================================================
        1:19.16  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dresch, Christian   18 Cimarron             1:15.44    1:15.28 SSET   
  2 Rubio, Fernando     17 Cimarron             1:17.93    1:17.94 SSET   
  3 Vance, Tanner C     14 Cimarron                  NT    1:29.53        
  4 Gao, Wentao            ADEL                      NT    1:45.10        
  5 Maravilla, Jason E  15 Cimarron             1:57.78    1:51.18        
  6 King, Aaron            ADEL                      NT    1:53.67        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke CLRK vs SIER
===============================================================================
        1:19.16  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hughes, Branden M   17 Clark                1:04.55    1:13.66 SSET   
  2 Lee, Adrian H       17 Sierra Vista         1:17.28    1:18.72 SSET   
  3 Luxtrum, Danny         Sierra Vista         1:29.13    1:30.78        
  4 Sullivan, Sean      14 Clark                1:30.55    1:32.94        
  5 Gelabert, Justin    15 Clark                1:35.00    1:38.12        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke FATH vs MDWS
===============================================================================
        1:19.16  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stoldal, Christian     Faith                     NT    1:24.22        
  2 Romano, Jonathan       Faith                     NT    1:36.47        
  3 Driehorst, Colin       Faith                     NT    1:41.34        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke BISH vs DSOS SPGV
===============================================================================
        1:32.73  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miller, Catie A     15 Gorman               1:07.16    1:10.87 SSET   
  2 Boodt, Anne E       14 Gorman               1:15.04    1:14.59 SSET   
  3 Poe, Marrisa K      15 Gorman               1:32.96    1:26.84 SSET   
  4 Leavitt, Haley M    15 DSOS                 1:35.00    1:26.90 SSET   
  5 Pedri, Jillian      18 Gorman               1:28.37    1:29.30 SSET   
  6 Focsa, Iolanda         SPVG                 1:32.91    1:37.02        
  7 Saucedo, Sierra        DSOS                 2:15.00    1:53.30        
  8 Goss, Shelby           DSOS                 2:10.00    1:53.90        
  9 Pallotta, Brianna      DSOS                 1:47.50    1:55.81        
 10 Eric, Natasa           SPVG                 2:08.74    1:57.46        
 11 Page, Deanna           SPVG                      NT    2:18.18        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke CMHS vs ADEL
===============================================================================
        1:32.73  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quackenbush, Adie   17 Cimarron             1:32.50    1:32.07 SSET   
  2 Schlossberg, Remy      ADEL                      NT    1:32.58 SSET   
  3 Steinberg, Elie        ADEL                      NT    1:41.60        
  4 Schultz, Tiersa K   16 Cimarron             1:43.07    1:44.75        
  5 Weisbein, Samantha  16 ADEL                      NT    2:18.88        
  6 Ribarsky, Deidre I  16 Cimarron                  NT    2:32.46        
 -- Tantlinger, Samant  15 Cimarron                  NT         DQ        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke CLRK vs SIER
===============================================================================
        1:32.73  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Isabella M   14 Sierra Vista         1:15.00    1:13.75 SSET   
  2 Fang, Sharon        16 Clark                1:29.55    1:26.25 SSET   
  3 Lemos, Alicia          Sierra Vista         1:30.57    1:34.60        
  4 Sugden, Sabrina        Sierra Vista         2:07.58    1:54.87        
  4 Lin, Yun            15 Clark                1:50.55    1:54.87        
  6 Yang, Lucia         17 Clark                1:38.55    2:53.54        
 -- Harris, Alicia      15 Clark                1:40.55         DQ        
 -- Takatsuka, Breeann     Sierra Vista         2:00.00         DQ        
 

Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke FATH vs MDWS
===============================================================================
        1:32.73  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Myers, Morgan          Faith                1:28.00    1:21.45 SSET   
  2 Wright, Kathleen       Faith                1:31.82    1:31.13 SSET   
  3 Povilaitis, Kendal     Faith                     NT    1:37.44        
  4 Villano, Marissa       Faith                     NT    2:20.10        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke BISH vs DSOS SPGV
===============================================================================
        1:22.80  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wang, David         17 Gorman               1:09.24    1:10.22 SSET   
  2 Silveroli, Kyle A   16 DSOS                 1:24.18    1:14.15 SSET   
  3 Bengson, Jaron M    14 Gorman               1:12.12    1:14.20 SSET   
  4 Orme, Christian        SPVG                 1:13.00    1:16.34 SSET   
  5 Chen, Ryan             SPVG                 1:16.30    1:16.47 SSET   
 -- De Guzman, Johnath     SPVG                      NT         DQ        
 -- Puett, Garrett         DSOS                 1:18.62         DQ        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke CMHS vs ADEL
===============================================================================
        1:22.80  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Caesar T   17 Cimarron             1:10.04    1:10.37 SSET   
  2 Palmer, Anthony M   15 Cimarron             1:23.53    1:21.40 SSET   
  3 Tinay, Timmy J      14 Cimarron                  NT    1:36.20        
  4 Benaloul, Yarin        ADEL                      NT    1:41.27        
  5 Saroop, Simran         ADEL                      NT    1:42.21        
  6 Galaviz, Josh A     16 Cimarron             1:42.24    1:43.28        
 -- Moyal, Hanan           ADEL                      NT         DQ        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke CLRK vs SIER
===============================================================================
        1:22.80  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Luo, Weiming        15 Clark                1:20.25    1:19.00 SSET   
  2 Daswatta, Thilina   17 Clark                1:40.25    1:48.29        
 -- Lopez, Kevin S      18 Clark                1:11.55         DQ        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke FATH vs MDWS
===============================================================================
        1:22.80  SSET REG CUT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Daykin, Austin         Faith                1:24.37    1:27.09        
  2 Taylor, Mitch          Faith                1:40.37    1:41.69        
  3 Harper, Cole           Faith                     NT    1:43.12        
  4 Driehorst, Colin       Faith                     NT    1:48.14        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay BISH vs DSOS SPGV

===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bishop Gorman HS  'A'                       3:59.86    4:03.14        
     1) Gex, Sarah E 17                 2) Wallace, Katy 15               
     3) Boland, Meghan A 17             4) Lubawy, Amy E 16               
  2 Bishop Gorman HS  'B'                       3:59.98    4:09.32        
     1) Alder, Madison R 16             2) Dizon, Reese B 15              
     3) Boodt, Anne E 14                4) Maluafiti, Marley C 15         
  3 Desert Oasis High School  'A'               4:16.78    4:31.34        
     1) Lubsey, Allison                 2) Dravis, Steffany               
     3) Reiplinger, Allison F 18        4) Maynard, Kaitlyn               
  4 Spring Valley HS  'A'                       5:43.57    5:30.38        
     1) Crook, Taylor                   2) Wolf, Jessica                  
     3) Focsa, Iolanda                  4) Jimenez, Danielle              
  5 Bishop Gorman HS  'C'                       5:27.43   x5:32.91        
     1) Ellis, Michaela a 14            2) Martin, Kathryn E 16           
     3) Cox, Jamey K 15                 4) Quatrale, Monica 16            
  6 Spring Valley HS  'B'                            NT    5:40.05        
     1) Feno, Nicole                    2) Griffith, Isabella             
     3) Frazier, China                  4) Rafay, Nicki                   
  7 Desert Oasis High School  'B'               4:48.00    5:52.31        
     1) Wixom, Alicia                   2) Djesevic, Amina                
     3) Pallotta, Brianna               4) Chalemagne, Skyler             
  8 Bishop Gorman HS  'D'                       6:15.76   x6:12.67        
     1) Sutherland, Alexis C 18         2) Amiri, Amelia 16               
     3) Kastrup, Kara L 15              4) Lefebure, Laura L 14           
  9 Spring Valley HS  'C'                            NT   x6:15.49        
     1) Page, Deanna                    2) Petty, Kenzie                  
     3) Ferraren-Booth, Asia Rae        4) McKillop, Cassie               
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay CMHS vs ADEL
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cimarron-Memorial High School  'A'          5:20.03    4:52.12        
     1) Cypert, Ciera C 17              2) Falcon, Scarlet G 16           
     3) Quackenbush, Adie A 17          4) Guerrero, Cambridge L 16       
  2 Cimarron-Memorial High School  'B'               NT    5:28.34        
     1) Funk, Shay M 15                 2) Bennett, Priscilla A 16        
     3) Albin, Brianna M 17             4) Konopka, Deanna M 16           
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay CLRK vs SIER
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sierra Vista HS  'A'                        4:30.00    4:40.47        
     1) Navarro, Jennifer R 16          2) Lemos, Alicia                  
     3) Green, Isabella M 14            4) Frolova, Polina 15             
  2 Clark HS  'A'                               5:10.25    5:00.00        
     1) Lopez, Nadine 15                2) Li, Jessa 15                   
     3) Seskin, Rachel 16               4) Davis, Emma L 15               
  3 Clark HS  'B'                               6:37.25    5:50.16        
     1) Harris, Alicia 15               2) Sullivan, Marlena 16           
     3) Yang, Lucia 17                  4) Chung, Victoria 14             
  4 Sierra Vista HS  'B'                        6:00.00    6:23.20        
     1) Garcia, Erika                   2) Takatsuka, Breeann             
     3) Meldrum, Randi                  4) Francese, BonnieKaren          
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay FATH vs MDWS
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Faith Lutheran Jr/Sr HS  'A'                4:20.00    4:20.89        
     1) Marks, Caitlin E 18             2) Povilaitis, Alyssa             
     3) Libbey, Taylor                  4) Myers, Morgan                  
  2 Meadows  'A'                                5:00.00    4:56.83        
     1) Asaf, Rose                      2) Thompson, Krista               
     3) Kim, Natalie                    4) Barra, Jessie M 18             
  3 Faith Lutheran Jr/Sr HS  'B'                5:15.00    5:06.72        
     1) Bacchus, Riahna                 2) Snyder, Jessica                
     3) Valdivieso, Gaby                4) Wright, Kathleen               
  4 Faith Lutheran Jr/Sr HS  'C'                     NT   x6:04.72        
     1) Coleman, Marissa                2) Kite, Nicole                   
     3) Povilaitis, Kendall             4) Villano, Marissa               
  5 Faith Lutheran Jr/Sr HS  'D'                     NT   x6:51.28        
     1) Arches, Jynelle                 2) Huggins, M'Aggie               
     3) Joeckel, Savanah                4) Haas, Angelica                 
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay BISH vs DSOS SPGV
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bishop Gorman HS  'A'                       3:26.40    3:35.01        
     1) Boudreaux, Zack T 18            2) Bunker, Tristan J 16           
     3) Bengson, Jaron M 14             4) Sinclair, Ian R 17             
  2 Bishop Gorman HS  'B'                       4:15.57    4:20.60        
     1) Hawkins, Cole D 14              2) Rodriguez, Gianfranco s 16     
     3) Patel, Karan R 18               4) Wang, David 17                 
  3 Desert Oasis High School  'A'               3:45.44    4:23.40        
     1) Cavazos, Napaul                 2) Fleming, Parker                
     3) Brown, Dayne                    4) Ruckman, Andrei                
  4 Spring Valley HS  'A'                       4:55.66    5:06.34        
     1) Gaea, Raymond                   2) Fung, Regan                    
     3) Francisco, Juancho              4) Orme, Christian                
  5 Spring Valley HS  'B'                            NT    5:59.70        
     1) Davila, Juan Esteban            2) Wallen, Dexter                 
     3) De Guzman, Johnathan            4) Daly, Nathan                   
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay CMHS vs ADEL
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cimarron-Memorial High School  'A'          3:49.38    3:51.72        
     1) Bachir, Noah A 14               2) Stewart, Caesar T 17           
     3) Dresch, Christian A 18          4) Vanderhyde, Doug J 16          
  2 Cimarron-Memorial High School  'B'               NT    4:32.66        
     1) Rubio, Fernando 17              2) Mercer, Kyle B 18              
     3) Furtado, Gary K 17              4) Tinay, Walter S 16             
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay CLRK vs SIER

===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Clark HS  'A'                               4:30.25    4:18.94        
     1) Zeeb, Alexander 18              2) Kim, Austin 17                 
     3) Cooper, Joshua 14               4) Diaz, Christopher 15           
  2 Clark HS  'C'                               5:40.55    5:12.48        
     1)                                 2) Sullivan, Sean 14              
     3) Mahdy, Yasser 14                4) Li, Jeffrey 14                 
  3 Clark HS  'B'                               4:55.55   x5:37.15        
     1) Wang, Kevin 16                  2) Both, Cameron 14               
     3) Oh, Chung 14                    4) Song, Anthony 15               
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay FATH vs MDWS
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Faith Lutheran Jr/Sr HS  'A'                4:05.00    4:00.85        
     1) Becker, Bowen T 14              2) Snyder, Riley                  
     3) Taylor, Samuel                  4) Thomas, Zach                   
  2 Faith Lutheran Jr/Sr HS  'B'                5:00.00    4:47.74        
     1) Friary, Dane                    2) Romano, Jonathan               
     3) Stoldal, Christian              4) Povilaitis, Nikos

Licensed to Las Vegas Sandpipers            HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 3/27/2012
                        SNSDCA DUAL Week 3 - 3/27/2012                         
                               Dual Meet 3-27-12                               
                      Dual Meet Scores - Through Event 24                      
 
                                     Women                                     
 Cimarron-Memorial High School  179.00     68.00 Adelson                       
              Bishop Gorman HS  219.00     67.00 Desert Oasis High School      
              Bishop Gorman HS  222.50     54.50 Spring Valley HS              
                      Clark HS  142.50    133.50 Sierra Vista HS               
       Faith Lutheran Jr/Sr HS  196.00     53.00 Meadows                       
 
                                      Men                                      
 Cimarron-Memorial High School  209.00     46.00 Adelson                       
              Bishop Gorman HS  145.00    111.00 Desert Oasis High School      
              Spring Valley HS  138.00    132.00 Bishop Gorman HS              
                      Clark HS  161.00     69.00 Sierra Vista HS               
       Faith Lutheran Jr/Sr HS  208.00      0.00 Meadows                       

 

section-ads_high_impact_4
TOP NEWS
Social-Links
pos-6 — ads_infeed_1
post-4 — ads_infeed_2
high_impact_5