section-ads_high_impact_1

March 26 Heritage Meet Results

 

Girls 50 Yard Freestyle BCHS v Bonanza
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grothe, Natalie R         15 Bchs                   26.00      25.49    8  
  2 Jorgensen, Ashlyn            Bchs                   28.14      28.31    6  
  3 Smith, Morgan                Bonanza                31.92      31.31    5  
  4 Morgan, Hailey               Bchs                   32.00      32.18    4  
  5 Murray, Jorja                Bchs                   32.50      33.35    3  
  6 Davoren, Jordan              Bonanza                36.87      34.93    2  
  7 Mack, Eyleen                 Bonanza                35.49      35.72    1  
  8 Josephson, Karla             Bonanza                40.01      41.25  
 
Girls 50 Yard Freestyle SECTA v Liberty
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wolford, Katelyn             Liberty                29.75      30.12    8  
  2 Alvarado, Gladys             Tech Swimming          31.52      31.22    6  
  3 Arellano, Nicole             Liberty                37.16      35.57    5  
  4 Hidremyr, Melissa            Liberty                36.08      36.37    4  
  5 Casillas, Abigail            Tech Swimming          36.22      43.63    3  
  6 Santiago, Frances            Tech Swimming          51.22      46.53    2  
  7 Hance, Lizzy                 Tech Swimming          34.22      47.62    1  
 
Girls 50 Yard Freestyle Silverado v Basic
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hosono, Marie             25 Slvd-Ca                27.90      27.78    8  
  2 Taitano, Carolyn             Basic                  29.60      28.82    6  
  3 Bengel, Chelsea              Basic                  30.30      29.03    5  
  4 Sidenstricker, Kayla         Basic                  33.10      31.54    4  
  5 Borla, McKenna               Slvd-Ca                34.62      33.22    3  
  6 Pace, Taylor                 Slvd-Ca                33.00      33.69    2  
  7 Orellana, Carol              Basic                  33.60      33.88    1  
  8 Arreola, Jacqueline          Slvd-Ca                34.82      34.69  
 
Girls 100 Yard Freestyle BCHS v Bonanza
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grothe, Rachael N         15 Bchs                   56.00      55.22    8  
  2 Jorgensen, Ashlyn            Bchs                 1:02.54    1:02.66    6  
  3 Cummings, Danielle C      15 Bchs                 1:04.00    1:07.55    5  
  4 Smith, Morgan                Bonanza              1:10.19    1:10.02    4  
  5 Murray, Jorja                Bchs                 1:14.00    1:13.09    3  
  6 Martinez Anaya, Pamela       Bonanza              1:18.00    1:13.47    2  
  7 Lawler, Marina               Bonanza              1:15.81    1:16.14    1  
  8 Davis, Jette                 Bonanza              1:23.63    1:24.03  
 

Girls 100 Yard Freestyle SECTA v Liberty
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Melian, Susan                Tech Swimming        1:19.03    1:16.72    8  
  2 Zbubnova, Zuzana             Liberty              1:18.50    1:19.10    6  
  3 Hidremyr, Melissa            Liberty              1:28.19    1:28.12    5  
  4 Collins, Shelby              Liberty              1:32.98    1:28.96    4  
  5 Martinez, Jemare             Liberty              2:02.22    1:34.13    3  
  6 Cuevas, Candie               Tech Swimming        1:28.22    1:39.37    2  
  7 Armenta, Zari                Tech Swimming        1:30.22    1:49.61    1  
 -- Lopez, Evelyn                Tech Swimming        1:23.22         DQ  
 
Girls 100 Yard Freestyle Silverado v Basic
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ty, Meagan                   Slvd-Ca              1:10.00    1:04.52    8  
  2 Bengel, Chelsea              Basic                1:08.00    1:05.72    6  
  3 Peterson, Daisy              Slvd-Ca              1:07.15    1:06.37    5  
  4 Bishop, Taylor               Slvd-Ca              1:11.00    1:07.62    4  
  5 Srok, Melanie                Slvd-Ca              1:12.00    1:14.47    3  
  6 Sidenstricker, Kayla         Basic                1:18.20    1:16.49    2  
  7 Allen, Mary                  Basic                1:19.20    1:17.53    1  
  8 Orellana, Carol              Basic                1:18.60    1:18.50  
 
Girls 200 Yard Freestyle BCHS v Bonanza
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grothe, Rachael N         15 Bchs                 2:00.00    2:03.90    8  
  2 Warshefski, Erin A        14 Bchs                 2:25.00    2:13.38    6  
  3 Gebhart, Shelby              Bchs                 2:15.73    2:16.74    5  
  4 Phillips, Michelle           Bonanza              2:40.76    2:36.12    4  
  5 Imlay, Taylor                Bchs                 2:40.00    2:39.12    3  
  6 Smith, Kiya                  Bonanza              2:41.16    2:40.22    2  
  7 Een, Alayna                  Bonanza              2:42.54    2:41.22    1  
  8 Davis, Jette                 Bonanza                   NT    3:02.50  
 
Girls 200 Yard Freestyle SECTA v Liberty
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spendlove, Gabrielle         Tech Swimming        2:59.76    2:41.35    8  
  2 Wolford, Katelyn             Liberty              2:47.21    2:41.46    6  
  3 Echler, Cheyanne             Tech Swimming        2:32.01    2:42.78    5  
  4 Valdez, Paydon               Liberty              3:11.66    2:57.29    4  
  5 Holsclaw, Kaylee             Tech Swimming        3:07.22    3:07.22    3  
  6 Whiddon, Emily               Liberty              3:44.52    3:36.73    2  
 -- Holsclaw, Haylee             Tech Swimming        3:07.22         DQ  
 
Girls 200 Yard Freestyle Silverado v Basic
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harris, Mallory           25 Slvd-Ca              2:10.00    2:01.60    8  
  2 Peterson, Daisy              Slvd-Ca              2:25.00    2:26.78    6  
  3 Porter, Katlyn               Basic                2:27.60    2:29.00    5  
  4 Bishop, Taylor               Slvd-Ca              2:35.75    2:30.17    4  
  5 Salazar, Soleil              Slvd-Ca              2:30.00    2:33.14    3  
  6 Pullen, Malorie              Basic                2:51.40    2:46.90    2  
  7 Udall, Carliann              Basic                     NT    3:04.23    1  
 -- Osborne, Ashley              Basic                     NT         DQ  
 
Girls 500 Yard Freestyle BCHS v Bonanza

===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Molisee, Cori A           14 Bchs                 5:15.00    5:14.93    8  
  2 Lake, Jena M              16 Bchs                 5:55.00    6:00.91    6  
  3 Farrell, Kaylee N         16 Bchs                 6:06.53    6:16.34    5  
  4 Calloway, Allie              Bchs                 6:50.23    6:43.93    4  
  5 Phillips, Michelle           Bonanza              7:20.68    6:59.03    3  
  6 Bryne, Michelle              Bonanza              7:40.00    7:04.82    2  
  7 Smith, Kiya                  Bonanza              7:30.00    7:23.06    1  
  8 Spriggs, Kayla               Bonanza              7:26.22    7:39.31  
 
Girls 500 Yard Freestyle SECTA v Liberty
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holsclaw, Haylee             Tech Swimming        8:43.22    7:48.97    8  
  2 Ellis, Rachel                Tech Swimming        8:21.00    7:55.75    6  
  3 Melian, Susan                Tech Swimming        8:50.22    8:28.12    5  
  4 Hilt, Ashleigh               Tech Swimming        8:45.22    8:50.96    4  
 
Girls 500 Yard Freestyle Silverado v Basic
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harris, Melanie              Basic                6:00.00    5:27.91    8  
  2 Graham, Gabriella         23 Slvd-Ca              5:45.00    5:38.42    6  
  3 Kingston, Kristin            Slvd-Ca              6:20.35    6:37.18    5  
  4 Porter, Katlyn               Basic                6:37.30    6:39.78    4  
  5 Tuttle, Taylor               Slvd-Ca              6:59.45    6:58.69    3  
  6 Pullen, Malorie              Basic                8:00.00    7:40.44    2  
  7 Reynolds, Heather            Slvd-Ca              8:00.00    7:58.39    1  
  8 Osborne, Ashley              Basic                8:50.20    8:36.97  
 
Girls 100 Yard Backstroke BCHS v Bonanza
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gebhart, Shelby              Bchs                 1:10.00    1:10.84    8  
  2 Essa, Katharine G         14 Bonanza              1:11.20    1:14.63    6  
  3 Calloway, Allie              Bchs                 1:19.14    1:17.21    5  
  4 Bryne, Donna                 Bonanza              1:19.72    1:17.24    4  
  5 Morgan, Hailey               Bchs                 1:21.81    1:21.80    3  
  6 Stevens, Mikaela             Bchs                 1:30.00    1:25.02    2  
  7 Haidl, Meilin                Bonanza              1:30.45    1:33.74    1  
  8 Todd, Victoria               Bonanza              1:46.14    1:48.59  
 
Girls 100 Yard Backstroke SECTA v Liberty
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alvarado, Gladys             Tech Swimming        1:29.08    1:30.84    8  
  2 Valdez, Paydon               Liberty              1:53.88    1:39.52    6  
  3 Lopez, Evelyn                Tech Swimming        1:35.22    1:39.87    5  
  4 Arellano, Nicole             Liberty              1:45.56    1:40.05    4  
  5 Martinez, Jemare             Liberty              2:00.60    1:51.18    3  
  6 Cuevas, Candie               Tech Swimming        1:42.22    2:02.08    2  
 -- Serrano, Idania              Tech Swimming        1:52.22         DQ  
 
Girls 100 Yard Backstroke Silverado v Basic
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graham, Gabriella         23 Slvd-Ca              1:06.00    1:08.49    8  
  2 Futter, Vanessa              Basic                1:20.00    1:16.43    6  
  3 Brigman, Kyleigh             Slvd-Ca              1:25.00    1:16.48    5  
  4 Udell, Lynsie                Basic                1:22.27    1:18.16    4  
  5 Kral, Ariel                  Basic                1:40.10    1:32.89    3  
  6 Allen, Mary                  Basic                1:38.60    1:33.22    2  
  7 Katz, Rachel                 Slvd-Ca              1:40.00    1:48.03    1  
 -- Flower, Hannah               Slvd-Ca              1:27.30         DQ  
 
Girls 100 Yard Breaststroke BCHS v Bonanza

===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grothe, Natalie R         15 Bchs                 1:13.67    1:09.21    8  
  2 Haidl, Meilin                Bonanza              1:28.58    1:27.34    6  
  3 Imlay, Taylor                Bchs                 1:25.62    1:28.31    5  
  4 Thayer, McKenna              Bonanza              1:30.53    1:29.50    4  
  5 Hashimoto, Raelin            Bonanza              1:25.00    1:29.87    3  
  6 Montenegro, Victoria         Bonanza                   NT    1:34.23    2  
  7 McLachlan, Keelin            Bchs                 1:36.70    1:37.59    1  
  8 Kaiser, Kristina             Bchs                 1:48.28    1:44.90  
 
Girls 100 Yard Breaststroke SECTA v Liberty
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zbubnova, Zuzana             Liberty              1:45.47    1:37.43    8  
  2 Holsclaw, Kaylee             Tech Swimming        1:48.43    1:41.35    6  
  3 Collins, Shelby              Liberty              1:49.01    1:44.23    5  
  4 Whiddon, Emily               Liberty              1:48.22    1:52.84    4  
  5 Hance, Lizzy                 Tech Swimming        1:50.22    1:58.08    3  
 -- Quizada, Sheena              Tech Swimming        1:59.22         DQ  
 
Girls 100 Yard Breaststroke Silverado v Basic
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rand, Brooke              24 Slvd-Ca              1:31.39    1:31.68    8  
  2 Taitano, Carolyn             Basic                1:36.94    1:34.21    6  
  3 Little, Morgan               Slvd-Ca              1:35.00    1:34.96    5  
  4 Salazar, Soleil              Slvd-Ca              1:36.00    1:37.22    4  
  5 Van, Tam                     Slvd-Ca              1:40.00    1:39.58    3  
  6 Stieb, Madison               Basic                1:41.34    1:40.02    2  
  7 Robbins, Amber               Basic                1:54.74    1:44.68    1  
  8 Beck, Mariah                 Basic                1:52.00    1:48.75  
 
Girls 100 Yard Butterfly BCHS v Bonanza
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Purdy, Megan H            16 Bchs                   59.00      58.89    8  
  2 Molisee, Cori A           14 Bchs                   59.00    1:03.02    6  
  3 Warshefski, Erin A        14 Bchs                 1:08.04    1:06.68    5  
  4 Farrell, Kaylee N         16 Bchs                 1:16.84    1:14.84    4  
  5 Essa, Katharine G         14 Bonanza              1:14.02    1:15.31    3  
  6 Bryne, Michelle              Bonanza              1:20.84    1:22.94    2  
  7 Een, Alayna                  Bonanza              1:29.27    1:28.90    1  
  8 Hashimoto, Alessandra        Bonanza                   NT    1:33.57  
 
Girls 100 Yard Butterfly SECTA v Liberty
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spendlove, Gabrielle         Tech Swimming        1:42.22    1:37.53    8  
 
Girls 100 Yard Butterfly Silverado v Basic
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harris, Melanie              Basic                1:04.61    1:02.78    8  
  2 Hosono, Marie             25 Slvd-Ca              1:06.00    1:04.19    6  
  3 Brigman, Kyleigh             Slvd-Ca              1:16.00    1:23.37    5  
  4 Porter, Mallory              Basic                1:28.83    1:26.12    4  
  5 Hernandez, Stefania          Slvd-Ca              1:33.18    1:30.40    3  
 -- Edwards, Summer              Slvd-Ca                   NT         DQ  
 
Girls 200 Yard IM BCHS v Bonanza

===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Purdy, Megan H            16 Bchs                 2:11.43    2:12.73    8  
  2 Lake, Jena M              16 Bchs                 2:28.00    2:31.22    6  
  3 Cummings, Danielle C      15 Bchs                 2:50.00    2:50.27    5  
  4 Bryne, Donna                 Bonanza              3:05.00    2:51.97    4  
  5 Hashimoto, Raelin            Bonanza              3:00.00    2:59.19    3  
  6 Thayer, McKenna              Bonanza              3:11.87    3:05.87    2  
 
Girls 200 Yard IM SECTA v Liberty
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Ellis, Rachel                Tech Swimming        3:15.22         DQ  
 
Girls 200 Yard IM Silverado v Basic
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harris, Mallory           25 Slvd-Ca              2:11.84    2:16.69    8  
  2 Kingston, Kristin            Slvd-Ca              2:30.00    2:46.93    6  
  3 Futter, Vanessa              Basic                3:00.00    2:48.40    5  
  4 Porter, Mallory              Basic                2:55.50    2:50.63    4  
  5 Udell, Lynsie                Basic                3:00.40    2:56.18    3  
  6 Ty, Meagan                   Slvd-Ca              2:50.00    2:58.84    2  
  7 Little, Morgan               Slvd-Ca              2:54.00    3:03.06    1  
  8 Stieb, Madison               Basic                3:24.20    3:18.46  
 
Girls 1 mtr Diving BCHS v Bonanza
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wong, Aileen                 Bonanza                   NT     171.00    8  
  2 Chabin, Melanie              Bonanza               192.95     169.20    6  
 
Girls 1 mtr Diving Silverado v Basic
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Srok, Melanie                Slvd-Ca               103.05     126.05    8  
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay BCHS v Bonanza
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boulder City High School  'A'                     1:42.00    1:43.79   10  
     1) Grothe, Rachael N 15            2) Grothe, Natalie R 15           
     3) Molisee, Cori A 14              4) Purdy, Megan H 16              
  2 Boulder City High School  'B'                     1:50.00    1:56.59    5  
     1) Jorgensen, Ashlyn               2) Andrews, Laura                 
     3) Gebhart, Shelby                 4) Warshefski, Erin A 14          
  3 Bonanza High School  'B'                          2:17.22    2:08.23    3  
     1) Hashimoto, Alessandra           2) Bryne, Donna                   
     3) Montenegro, Victoria            4) Phillips, Michelle             
  4 Bonanza High School  'A'                          2:13.08    2:09.33  
     1) Hashimoto, Raelin               2) Bryne, Michelle                
     3) Martinez Anaya, Pamela          4) Essa, Katharine G 14           
  5 Bonanza High School  'D'                               NT    2:17.27  
     1) Smith, Kiya                     2) Davis, Jette                   
     3) Haidl, Meilin                   4) Lawler, Marina                 
  6 Boulder City High School  'C'                     2:10.00    2:17.31  
     1) Stevens, Mikaela                2) Imlay, Taylor                  
     3) McLachlan, Keelin               4) Kaiser, Kristina               
  7 Bonanza High School  'C'                          2:29.98    2:33.78  
     1) Davoren, Jordan                 2) Josephson, Karla               
     3) Todd, Victoria                  4) Mack, Eyleen                   
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay SECTA v Liberty

===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Southeast Career Tech Academy  'A'                2:19.55    2:11.94   10  
     1) Lopez, Evelyn                   2) Ellis, Rachel                  
     3) Spendlove, Gabrielle            4) Alvarado, Gladys               
  2 Liberty High School  'A'                          2:15.94    2:20.62    5  
     1) Zbubnova, Zuzana                2) Collins, Shelby                
     3) Hidremyr, Melissa               4) Wolford, Katelyn               
  3 Southeast Career Tech Academy  'B'                2:30.23    2:48.22    3  
     1) Armenta, Zari                   2) Casillas, Abigail              
     3) Cuevas, Candie                  4) Hilt, Ashleigh                 
 -- Southeast Career Tech Academy  'C'                2:58.58         DQ  
     1) Serrano, Idania                 2) Santiago, Frances              
     3) Posada, Linnett                 4) Quizada, Sheena                
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay Silverado v Basic
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Basic H.S.  'A'                                   1:59.59    1:56.40   10  
     1) Bengel, Chelsea                 2) Taitano, Carolyn               
     3) Udell, Lynsie                   4) Harris, Melanie                
  2 Silverado HS Swim & Dive  'A'                     1:59.00    2:02.46    5  
     1) Ty, Meagan                      2) Salazar, Soleil                
     3) Brigman, Kyleigh                4) Tuttle, Taylor                 
  3 Silverado HS Swim & Dive  'B'                     2:15.00    2:06.55    3  
     1) Kingston, Kristin               2) Rand, Brooke 24                
     3) Srok, Melanie                   4) Bishop, Taylor                 
  4 Basic H.S.  'B'                                   2:19.77    2:12.72  
     1) Allen, Mary                     2) Kral, Ariel                    
     3) Orellana, Carol                 4) Futter, Vanessa                
  5 Silverado HS Swim & Dive  'C'                     2:19.00    2:13.00  
     1) Borla, McKenna                  2) Reynolds, Heather              
     3) Hernandez, Stefania             4) Pace, Taylor                   
  6 Silverado HS Swim & Dive  'D'                     2:19.76    2:27.37  
     1) Arreola, Jacqueline             2) Edwards, Summer                
     3) Van, Tam                        4) Kinsella, Courtney             
 -- Basic H.S.  'C'                                   2:59.27         DQ  
     1) Neal, Katelyn                   2) Weiner, Morgan                 
     3) Kimble, Imani                   4) Robbins, Amber                 
 
Girls 400 Yard Freestyle Relay BCHS v Bonanza
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boulder City High School  'A'                     3:45.00    3:48.13   10  
     1) Grothe, Natalie R 15            2) Grothe, Rachael N 15           
     3) Molisee, Cori A 14              4) Purdy, Megan H 16              
  2 Boulder City High School  'B'                     4:00.00    4:25.46    5  
     1) Andrews, Laura                  2) Farrell, Kaylee N 16           
     3) Cummings, Danielle C 15         4) Lake, Jena M 16                
  3 Bonanza High School  'A'                          4:47.57    4:49.32    3  
     1) Lawler, Marina                  2) Smith, Morgan                  
     3) Phillips, Michelle              4) Hashimoto, Alessandra          
  4 Boulder City High School  'C'                     4:40.00    5:00.62  
     1) Calloway, Allie                 2) Stevens, Mikaela               
     3) Murray, Jorja                   4) McLachlan, Keelin              
  5 Bonanza High School  'B'                          5:04.74    5:02.00  
     1) Smith, Kiya                     2) Een, Alayna                    
     3) Mack, Eyleen                    4) Spriggs, Kayla                 
  6 Bonanza High School  'C'                          5:30.00    5:35.99  
     1) Thayer, McKenna                 2) Davoren, Jordan                
     3) Montenegro, Victoria            4) Todd, Victoria                 
 
Girls 400 Yard Freestyle Relay SECTA v Liberty
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Southeast Career Tech Academy  'A'                5:35.22    5:29.36   10  
     1) Melian, Susan                   2) Holsclaw, Haylee               
     3) Hilt, Ashleigh                  4) Holsclaw, Kaylee               
  2 Liberty High School  'A'                               NT    5:59.58    5  
     1) Arellano, Nicole                2) Martinez, Jemare               
     3) Valdez, Paydon                  4) Hidremyr, Melissa              
  3 Southeast Career Tech Academy  'C'                7:30.22    6:39.05    3  
     1) Santiago, Frances               2) Fragoso, Yacqueline            
     3) Armenta, Zari                   4) Quizada, Sheena                
  4 Southeast Career Tech Academy  'B'                5:54.62    7:26.25  
     1) Casillas, Abigail               2) Christensen, Danielle          
     3) Cuevas, Candie                  4) Posada, Linnett                
 
Girls 400 Yard Freestyle Relay Silverado v Basic
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Silverado HS Swim & Dive  'A'                     4:20.00    4:14.02   10  
     1) Peterson, Daisy                 2) Ty, Meagan                     
     3) Hosono, Marie 25                4) Graham, Gabriella 23           
  2 Basic H.S.  'A'                                   4:55.11    4:33.61    5  
     1) Porter, Mallory                 2) Taitano, Carolyn               
     3) Udell, Lynsie                   4) Porter, Katlyn                 
  3 Silverado HS Swim & Dive  'B'                     4:45.00    4:36.35    3  
     1) Little, Morgan                  2) Salazar, Soleil                
     3) Kingston, Kristin               4) Tuttle, Taylor                 
  4 Basic H.S.  'B'                                   5:32.86    5:06.68  
     1) Allen, Mary                     2) Kral, Ariel                    
     3) Osborne, Ashley                 4) Sidenstricker, Kayla           
  5 Silverado HS Swim & Dive  'C'                     5:35.00    5:16.65  
     1) Reynolds, Heather               2) Katz, Rachel                   
     3) Srok, Melanie                   4) Stampfel, Eryn                 
  6 Silverado HS Swim & Dive  'D'                     5:35.00    5:26.12  
     1) Arreola, Jacqueline             2) Kinsella, Courtney             
     3) Van, Tam                        4) Flower, Hannah                 
  7 Basic H.S.  'C'                                   6:33.61    5:49.17  
     1) Beck, Mariah                    2) Robbins, Amber                 
     3) Weiner, Morgan                  4) Udall, Carliann                
 

Girls 200 Yard Medley Relay BCHS v Bonanza
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boulder City High School  'A'                     2:05.00    2:09.56   10  
     1) Gebhart, Shelby                 2) Imlay, Taylor                  
     3) Warshefski, Erin A 14           4) Jorgensen, Ashlyn              
  2 Bonanza High School  'A'                          2:25.55    2:20.94    5  
     1) Bryne, Donna                    2) Hashimoto, Raelin              
     3) Essa, Katharine G 14            4) Bryne, Michelle                
  3 Boulder City High School  'B'                     2:20.00    2:21.48    3  
     1) Morgan, Hailey                  2) Farrell, Kaylee N 16           
     3) Lake, Jena M 16                 4) Murray, Jorja                  
  4 Bonanza High School  'B'                          2:29.55    2:26.94  
     1) Smith, Morgan                   2) Hashimoto, Alessandra          
     3) Een, Alayna                     4) Lawler, Marina                 
  5 Bonanza High School  'C'                               NT    2:38.74  
     1) Todd, Victoria                  2) Haidl, Meilin                  
     3) Spriggs, Kayla                  4) Mack, Eyleen                   
 
Girls 200 Yard Medley Relay SECTA v Liberty
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Southeast Career Tech Academy  'A'                2:30.42    2:32.50   10  
     1) Ellis, Rachel                   2) Alvarado, Gladys               
     3) Echler, Cheyanne                4) Melian, Susan                  
  2 Southeast Career Tech Academy  'B'                2:46.11    2:52.18    5  
     1) Serrano, Idania                 2) Holsclaw, Kaylee               
     3) Holsclaw, Haylee                4) Spendlove, Gabrielle           
  3 Southeast Career Tech Academy  'C'                3:06.61    3:08.31    3  
     1) Fragoso, Yacqueline             2) Lopez, Evelyn                  
     3) Hilt, Ashleigh                  4) Hance, Lizzy                   
 -- Liberty High School  'A'                               NT         DQ  
     1) Arellano, Nicole                2) Collins, Shelby                
     3) Zbubnova, Zuzana                4) Littlefield, Shelbey           
 
Girls 200 Yard Medley Relay Silverado v Basic
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Silverado HS Swim & Dive  'A'                     2:03.00    2:00.75   10  
     1) Graham, Gabriella 23            2) Harris, Mallory 25             
     3) Hosono, Marie 25                4) Peterson, Daisy                
  2 Basic H.S.  'A'                                   2:17.33    2:10.01    5  
     1) Futter, Vanessa                 2) Harris, Melanie                
     3) Porter, Katlyn                  4) Bengel, Chelsea                
  3 Silverado HS Swim & Dive  'B'                     2:26.00    2:22.81    3  
     1) Brigman, Kyleigh                2) Rand, Brooke 24                
     3) Little, Morgan                  4) Bishop, Taylor                 
  4 Basic H.S.  'B'                                   2:34.83    2:32.50  
     1) Sidenstricker, Kayla            2) Stieb, Madison                 
     3) Porter, Mallory                 4) Orellana, Carol                
  5 Silverado HS Swim & Dive  'C'                     2:36.00    2:38.34  
     1) Flower, Hannah                  2) Pace, Taylor                   
     3) Hernandez, Stefania             4) Stampfel, Eryn                 
 -- Silverado HS Swim & Dive  'D'                     2:51.33         DQ  
     1) Katz, Rachel                    2) Van, Tam                       
     3) Edwards, Summer                 4) Borla, McKenna                 
 
Boys 50 Yard Freestyle BCHS v Bonanza
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braden, Gunner A          15 Bchs                   22.00      21.96    8  
  2 Gebhart, Joey W           15 Bchs                   24.00      23.58    6  
  3 Klouse, Evan L            15 Bchs                   24.00      24.34    5  
  4 Franzese, Lorenzo            Bonanza                26.06      25.66    4  
  5 Beckerle, Nikolas            Bonanza                32.05      29.46    3  
  6 Watters, Joey                Bchs                   30.00      29.49    2  
  7 Morataya, Edwin              Bonanza                   NT      30.22    1  
  8 Laurian, Jason               Bonanza                33.46      32.93  
 
Boys 50 Yard Freestyle SECTA v Liberty

===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amrhein, Johnathan           Liberty                27.22     J26.70    8  
  2 Koller, Morgan               Liberty                27.50     J26.66    6  
  3 Acosta, Kobee                Tech Swimming          26.98      27.01    5  
  4 Johnson, Garrett             Tech Swimming          29.33      28.17    4  
  5 Vega, Abraham                Tech Swimming          31.97      33.03    3  
  6 Rising, Austin               Tech Swimming          30.60      33.25    2  
  7 Okubo, Chris                 Liberty                33.56      33.32    1  
  8 Sta Ana, Joshoue             Liberty                37.00      37.06  
 
Boys 50 Yard Freestyle Silverado v Basic
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stitt, Brandon            26 Slvd-Ca                25.18      24.61    8  
  2 York, Jared                  Slvd-Ca                27.00      25.59    6  
  3 Baughman, Jessie             Basic                  25.40      25.72    5  
  4 Cleveland, Jessie            Basic                  28.80      27.53    4  
  5 Contreras, Caleb             Basic                  31.90      29.21    3  
  6 Lange, Garrett               Basic                  31.20      30.12    2  
  7 Willis, Brett                Slvd-Ca                31.85      31.75    1  
  8 Worley, Tyler                Slvd-Ca                   NT      32.87  
 
Boys 100 Yard Freestyle BCHS v Bonanza
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braden, Gunner A          15 Bchs                   50.00      49.22    8  
  2 Wieser, Sam J             18 Bonanza                50.00      50.21    6  
  3 Gebhart, Joey W           15 Bchs                   51.55      50.85    5  
  4 Estes, Jeremy R           15 Bchs                   54.00      52.50    4  
  5 Franzese, Lorenzo            Bonanza                58.72      57.01    3  
  6 Stewart, Matthew             Bchs                 1:14.00    1:07.36    2  
  7 Pakulah, Ryan                Bonanza              1:12.14    1:13.08    1  
  8 Morataya, Edwin              Bonanza              1:13.79    1:14.94  
 
Boys 100 Yard Freestyle SECTA v Liberty
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morris, Ezra                 Tech Swimming          59.22      59.53    8  
  2 Koller, Morgan               Liberty              1:05.63    1:01.69    6  
  3 Amrhein, Johnathan           Liberty              1:07.24    1:01.73    5  
  4 Garcia, Jonathan             Tech Swimming        1:20.87    1:14.34    4  
  5 Alaniz, Lance                Liberty              1:22.04    1:15.90    3  
  6 Okubo, Chris                 Liberty              1:22.22    1:18.01    2  
  7 Mendoza, Kevin               Tech Swimming        1:24.78    1:21.03    1  
  8 Gomez, Miguel                Tech Swimming        1:32.22    1:45.31  
 
Boys 100 Yard Freestyle Silverado v Basic
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stitt, Brandon            26 Slvd-Ca                56.00      55.40    8  
  2 York, Jared                  Slvd-Ca              1:01.00      57.31    6  
  3 Baughman, Jessie             Basic                1:00.90      57.62    5  
  4 Beck, Kevin                  Basic                1:03.30    1:01.71    4  
  5 Bishop, Tony                 Slvd-Ca              1:09.53    1:06.23    3  
  6 Lange, Garrett               Basic                1:13.12    1:08.62    2  
  7 Willis, Brett                Slvd-Ca              1:17.90    1:17.68    1  
 -- Smith, Tyler                 Basic                1:01.51         DQ  
 
Boys 200 Yard Freestyle BCHS v Bonanza
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Molisee, Cody R           16 Bchs                 1:52.00    1:51.25    8  
  2 Wright, William H         16 Bchs                 2:00.00    1:51.69    6  
  3 Pardinas, Steven             Bchs                 2:00.00    1:58.24    5  
  4 Lyon, Chad E              15 Bchs                 2:02.00    1:59.21    4  
  5 Hansen, Gavin                Bonanza              2:25.00    2:16.94    3  
  6 Delgado, Eric                Bonanza              2:40.00    2:37.42    2  
  7 Pakulah, Ryan                Bonanza                   NT    2:55.72    1  
 -- McGinnis, Dawson             Bonanza                   NT         DQ  
 
Boys 200 Yard Freestyle SECTA v Liberty

===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Jonathan             Tech Swimming        3:04.09    2:41.72    8  
  2 Mardueno, Juan               Tech Swimming        3:06.04    2:59.87    6  
  3 Ruiz, Raul                   Liberty              2:58.79    3:00.44    5  
  4 Rodriguez, Jimmy             Tech Swimming        3:05.22    3:13.59    4  
  5 Sta Ana, Joshoue             Liberty              3:38.62    3:42.65    3  
  6 Altamirano, Celestino        Tech Swimming        3:20.22    3:59.14    2  
 
Boys 200 Yard Freestyle Silverado v Basic
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hensel, Joseph            27 Slvd-Ca              2:04.00    1:58.01    8  
  2 Rand, Cameron             27 Slvd-Ca              2:05.00    2:00.68    6  
  3 Aguila, Arnold            24 Slvd-Ca              2:24.12    2:20.02    5  
  4 Owen, Zach                   Basic                2:24.94    2:20.85    4  
  5 Beck, Kevin                  Basic                2:36.18    2:25.44    3  
  6 McKay, Kevin                 Basic                2:30.28    2:28.58    2  
  7 Bishop, Tony                 Slvd-Ca              2:25.00    2:43.59    1  
 -- Bowers, William              Basic                2:30.28         DQ  
 
Boys 500 Yard Freestyle BCHS v Bonanza
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bunch, Dylan W            17 Bchs                 4:55.00    4:50.27    8  
  2 Klouse, Evan L            15 Bchs                 5:30.00    5:14.34    6  
  3 Pardinas, Steven             Bchs                 5:25.21    5:19.38    5  
  4 Hansen, Gavin                Bonanza              6:47.14    6:25.14    4  
  5 Vermillion, Max              Bonanza              8:14.30    7:49.25    3  
  6 McGinnis, Dawson             Bonanza                   NT    8:44.86    2  
 
Boys 500 Yard Freestyle SECTA v Liberty
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Acosta, Kobee                Tech Swimming        6:45.13    6:36.82    8  
  2 Thomas, Larry                Tech Swimming        6:52.95    6:43.83    6  
  3 Corona, Pedro                Tech Swimming        7:15.23    6:59.18    5  
  4 Ruiz, Raul                   Liberty              8:29.73    8:04.11    4  
  5 Vega, Abraham                Tech Swimming        8:00.22    8:30.34    3  
 
Boys 500 Yard Freestyle Silverado v Basic
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leaders, Ashton           25 Slvd-Ca              6:20.00    5:45.02    8  
  2 Wright, Jonathan          25 Slvd-Ca              6:30.00    6:02.18    6  
  3 Malasarte, Gianluigi         Slvd-Ca              6:40.00    6:26.55    5  
  4 Bair, Bodie                  Basic                6:43.40    6:37.72    4  
  5 Owen, Zach                   Basic                7:00.50    6:44.37    3  
  6 Bowers, William              Basic                7:24.20    7:14.24    2  
  7 Silva, Mitch                 Slvd-Ca                   NT    7:22.34    1  
 -- Smith, Tyler                 Basic                7:25.00         DQ  
 
Boys 100 Yard Backstroke BCHS v Bonanza
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peterson, Andrew J        18 Bchs                   55.01      57.63    8  
  2 Lyon, Chad E              15 Bchs                 1:01.13    1:00.01    6  
  3 Grasso, Giulian              Bchs                 1:12.00    1:01.94    5  
  4 Peterson, Adam R          15 Bchs                 1:04.00    1:04.53    4  
  5 Delgado, Eric                Bonanza                   NT    1:21.90    3  
  6 Sanchez, Luis                Bonanza              1:40.00    1:31.20    2  
  7 Cabatu, Darian               Bonanza                   NT    1:31.44    1  
  8 Fornaris-Cervantes, Alej     Bonanza                   NT    1:35.09  
 
Boys 100 Yard Backstroke SECTA v Liberty

===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Garrett             Tech Swimming        1:39.39    1:25.96    8  
  2 Christensen, Matthew         Tech Swimming        1:34.28    1:29.22    6  
  3 Gomez, Miguel                Tech Swimming        1:45.22    1:50.69    5  
  4 Mendoza, Kevin               Tech Swimming        1:32.22    1:51.84    4  
 -- Harris, Tevin                Liberty              2:00.60         DQ  
 
Boys 100 Yard Backstroke Silverado v Basic
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hensel, Joseph            27 Slvd-Ca              1:00.00    1:01.70    8  
  2 Reynolds, Drake              Basic                1:20.00    1:10.41    6  
  3 Bair, Bodie                  Basic                1:20.00    1:12.51    5  
  4 Leaders, Ashton           25 Slvd-Ca              1:06.00    1:13.24    4  
  5 Silva, Mitch                 Slvd-Ca              1:25.96    1:24.35    3  
  6 Contreras, Caleb             Basic                     NT    1:25.72    2  
  7 Cleveland, Jessie            Basic                     NT    1:26.62    1  
  8 Buchanan, Andrew             Slvd-Ca                   NT    2:00.28  
 
Boys 100 Yard Breaststroke BCHS v Bonanza
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, William H         16 Bchs                 1:02.71    1:04.25    8  
  2 Zambo, Torin                 Bchs                 1:13.01    1:09.05    6  
  3 Walker, Nicholas             Bchs                 1:25.00    1:19.90    5  
  4 Difalco, Angelo              Bonanza              1:29.02    1:20.46    4  
  5 Presson, Greg                Bonanza              1:23.45    1:23.94    3  
  6 Stewart, Matthew             Bchs                 1:32.00    1:25.79    2  
  7 Beckerle, Nikolas            Bonanza              1:34.10    1:38.72    1  
 -- Corti, Jeremias              Bonanza                   NT         DQ  
 
Boys 100 Yard Breaststroke SECTA v Liberty
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carrillo, Gilberto           Tech Swimming        1:19.58    1:21.07    8  
  2 Morris, Ezra                 Tech Swimming        1:25.22    1:22.65    6  
  3 Corona, Pedro                Tech Swimming        1:24.94    1:26.68    5  
  4 Vo, Chung                    Liberty              1:43.89    1:49.34    4  
 -- Rodriguez, Jimmy             Tech Swimming        1:40.22         DQ  
 -- Alaniz, Lance                Liberty              1:37.62         DQ  
 
Boys 100 Yard Breaststroke Silverado v Basic
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rand, Cameron             27 Slvd-Ca              1:09.10    1:09.32    8  
  2 Mateo, Jordan                Basic                1:15.30    1:15.02    6  
  3 Morris, Evan                 Basic                1:17.90    1:16.84    5  
  4 Jankowski, Kolton         24 Slvd-Ca              1:18.00    1:17.01    4  
  5 Aguila, Arnold            24 Slvd-Ca              1:20.00    1:22.31    3  
  6 Burton, Eric                 Basic                1:33.80    1:32.10    2  
  7 Dauterive, Alex              Slvd-Ca              1:35.00    1:35.74    1  
  8 Sta.Maria, Kiefer            Basic                     NT    2:07.43  
 
Boys 100 Yard Butterfly BCHS v Bonanza
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peterson, Andrew J        18 Bchs                   54.00      53.27    8  
  2 Molisee, Cody R           16 Bchs                   58.00      54.97    6  
  3 Smith, Jared R            14 Bchs                 1:00.00    1:01.96    5  
  4 Owen, Gavin T             17 Bonanza              1:11.25    1:11.09    4  
  5 Zambo, Torin                 Bchs                 1:09.96    1:12.51    3  
 -- Cabatu, Darian               Bonanza              1:46.12         DQ  
 
Boys 100 Yard Butterfly SECTA v Liberty

===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carrillo, Gilberto           Tech Swimming        1:04.82    1:11.86    8  
  2 Thomas, Larry                Tech Swimming        1:05.22    1:22.25    6  
 
Boys 100 Yard Butterfly Silverado v Basic
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hensel, Benjamin C        25 Slvd-Ca                59.00      56.89    8  
  2 Jezek, Jacob              25 Slvd-Ca              1:02.00    1:03.20    6  
  3 Wright, Jonathan          25 Slvd-Ca              1:15.00    1:07.53    5  
  4 Malasarte, Gianluigi         Slvd-Ca              1:18.00    1:15.00    4  
  5 Cox, Cory                    Basic                1:26.20    1:20.43    3  
 -- Hetmanczyk, Hubert           Basic                1:11.60         DQ  
 
Boys 200 Yard IM BCHS v Bonanza
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wieser, Sam J             18 Bonanza              2:02.54    2:01.47    8  
  2 Smith, Jared R            14 Bchs                 2:20.00    2:11.82    6  
  3 Estes, Jeremy R           15 Bchs                 2:22.00    2:13.06    5  
  4 Peterson, Adam R          15 Bchs                 2:25.00    2:19.58    4  
  5 Sassler, Zach J           16 Bonanza              2:22.70    2:24.45    3  
  6 Owen, Gavin T             17 Bonanza              2:35.49    2:33.19    2  
  7 Difalco, Angelo              Bonanza              3:00.00    3:01.29    1  
 -- Bunch, Dylan W            17 Bchs                 2:14.00         DQ  
 
Boys 200 Yard IM SECTA v Liberty
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christensen, Matthew         Tech Swimming        3:05.32    3:02.58    8  
  2 Rising, Austin               Tech Swimming        3:37.23    3:24.28    6  
  3 Mardueno, Juan               Tech Swimming        3:43.22    3:42.02    5  
 
Boys 200 Yard IM Silverado v Basic
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hensel, Benjamin C        25 Slvd-Ca              2:10.00    2:05.07    8  
  2 Jezek, Jacob              25 Slvd-Ca              2:25.50    2:13.65    6  
  3 Morris, Evan                 Basic                2:38.50    2:27.81    5  
  4 Jankowski, Kolton         24 Slvd-Ca              2:38.00    2:33.06    4  
  5 Hetmanczyk, Hubert           Basic                2:39.00    2:35.43    3  
  6 Mateo, Jordan                Basic                2:47.00    2:46.34    2  
  7 Cox, Cory                    Basic                2:59.20    2:49.12    1  
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay BCHS v Bonanza
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boulder City High School  'A'                     1:28.00    1:30.30   10  
     1) Peterson, Andrew J 18           2) Gebhart, Joey W 15             
     3) Molisee, Cody R 16              4) Braden, Gunner A 15            
  2 Boulder City High School  'B'                     1:30.00    1:36.90    5  
     1) Estes, Jeremy R 15              2) Zambo, Torin                   
     3) Grasso, Giulian                 4) Lyon, Chad E 15                
  3 Bonanza High School  'A'                          2:02.34    1:39.35    3  
     1) Wieser, Sam J 18                2) Hansen, Gavin                  
     3) Franzese, Lorenzo               4) Sassler, Zach J 16             
  4 Boulder City High School  'C'                     1:40.00    1:45.78  
     1) Wright, William H 16            2) Peterson, Adam R 15            
     3) Walker, Nicholas                4) Pardinas, Steven               
  5 Bonanza High School  'C'                          2:06.00    2:06.84  
     1) Vermillion, Max                 2) Pakulah, Ryan                  
     3) Fornaris-Cervantes, Alejandro   4) Laurian, Jason                 
  6 Boulder City High School  'D'                     1:50.00    2:07.30  
     1) Stewart, Matthew                2) Watters, Joey                  
     3) O'Sullivan, Collin              4) Brenner, Austin                
  7 Bonanza High School  'B'                          2:05.14    2:07.84  
     1) Difalco, Angelo                 2) McGinnis, Dawson               
     3) Cabatu, Darian                  4) Delgado, Eric                  
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay SECTA v Liberty

===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Southeast Career Tech Academy  'A'                1:50.91    1:50.59   10  
     1) Morris, Ezra                    2) Corona, Pedro                  
     3) Acosta, Kobee                   4) Carrillo, Gilberto             
  2 Liberty High School  'A'                          2:00.14    2:01.94    5  
     1) Amrhein, Johnathan              2) Alaniz, Lance                  
     3) Okubo, Chris                    4) Koller, Morgan                 
  3 Southeast Career Tech Academy  'B'                2:07.16    2:04.80    3  
     1) Vega, Abraham                   2) Mendoza, Kevin                 
     3) Garcia, Jonathan                4) Johnson, Garrett               
  4 Liberty High School  'B'                          2:33.22    2:22.66  
     1) Harris, Tevin                   2) Ruiz, Raul                     
     3) Sta Ana, Joshoue                4) Vo, Chung                      
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay Silverado v Basic
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Silverado HS Swim & Dive  'A'                     1:45.00    1:42.38   10  
     1) Hensel, Joseph 27               2) Leaders, Ashton 25             
     3) York, Jared                     4) Jezek, Jacob 25                
  2 Basic H.S.  'A'                                   1:48.46    1:46.78    5  
     1) Mateo, Jordan                   2) Beck, Kevin                    
     3) Smith, Tyler                    4) Baughman, Jessie               
  3 Basic H.S.  'B'                                   1:55.49    1:49.80    3  
     1) Owen, Zach                      2) Cleveland, Jessie              
     3) McKay, Kevin                    4) Hetmanczyk, Hubert             
  4 Silverado HS Swim & Dive  'B'                     1:50.35    1:51.15  
     1) Bishop, Tony                    2) Jankowski, Kolton 24           
     3) Aguila, Arnold 24               4) Malasarte, Gianluigi           
  5 Basic H.S.  'C'                                   2:10.00    2:18.14  
     1) Burton, Eric                    2) Ramirez, Fausto                
     3) Sta.Maria, Kiefer               4) Lange, Garrett                 
  6 Silverado HS Swim & Dive  'C'                          NT    2:18.90  
     1) Buchanan, Andrew                2) Silva, Mitch                   
     3) Worley, Tyler                   4) Willis, Brett                  
 
Boys 400 Yard Freestyle Relay BCHS v Bonanza
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boulder City High School  'A'                     3:32.00    3:20.59   10  
     1) Peterson, Andrew J 18           2) Bunch, Dylan W 17              
     3) Molisee, Cody R 16              4) Braden, Gunner A 15            
  2 Boulder City High School  'B'                     3:42.00    3:55.02    5  
     1) Smith, Jared R 14               2) Stewart, Matthew               
     3) Pardinas, Steven                4) Klouse, Evan L 15              
  3 Bonanza High School  'A'                          3:58.16    4:19.30    3  
     1) Hansen, Gavin                   2) Difalco, Angelo                
     3) Vermillion, Max                 4) Owen, Gavin T 17               
 -- Bonanza High School  'B'                          4:49.22         DQ  
     1) Morataya, Edwin                 2) Beckerle, Nikolas              
     3) Fornaris-Cervantes, Alejandro   4) Sanchez, Luis                  
 -- Boulder City High School  'C'                     4:20.00         DQ  
     1) Watters, Joey                   2) Walker, Nicholas               
     3) O'Sullivan, Collin              4) Brenner, Austin                
 
Boys 400 Yard Freestyle Relay SECTA v Liberty
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Southeast Career Tech Academy  'A'                5:21.91    4:32.87   10  
     1) Thomas, Larry                   2) Mendoza, Kevin                 
     3) Christensen, Matthew            4) Johnson, Garrett               
  2 Liberty High School  'A'                          4:46.60    4:43.46    5  
     1) Amrhein, Johnathan              2) Ruiz, Raul                     
     3) Okubo, Chris                    4) Koller, Morgan                 
 -- Southeast Career Tech Academy  'B'                5:30.03         DQ  
     1) Vega, Abraham                   2) Gomez, Miguel                  
     3) Rodriguez, Jimmy                4) Garcia, Jonathan               
 
Boys 400 Yard Freestyle Relay Silverado v Basic
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Silverado HS Swim & Dive  'A'                     3:40.00    3:37.27   10  
     1) Stitt, Brandon 26               2) Jezek, Jacob 25                
     3) Rand, Cameron 27                4) Hensel, Benjamin C 25          
  2 Basic H.S.  'A'                                   4:12.18    4:00.27    5  
     1) Morris, Evan                    2) McKay, Kevin                   
     3) Bair, Bodie                     4) Baughman, Jessie               
  3 Silverado HS Swim & Dive  'B'                     4:20.00    4:10.38    3  
     1) Malasarte, Gianluigi            2) Aguila, Arnold 24              
     3) Wright, Jonathan 25             4) Bishop, Tony                   
  4 Basic H.S.  'B'                                   4:42.14    4:16.19  
     1) Owen, Zach                      2) Bowers, William                
     3) Cleveland, Jessie               4) Beck, Kevin                    
  5 Basic H.S.  'C'                                        NT    4:42.25  
     1) Cox, Cory                       2) Ramirez, Fausto                
     3) Contreras, Caleb                4) Burton, Eric                   
  6 Silverado HS Swim & Dive  'C'                     4:27.00    5:15.47  
     1) Worley, Tyler                   2) Dauterive, Alex                
     3) Willis, Brett                   4) Buchanan, Andrew               
 

Boys 200 Yard Medley Relay BCHS v Bonanza
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boulder City High School  'A'                     1:45.00    1:44.25   10  
     1) Gebhart, Joey W 15              2) Wright, William H 16           
     3) Estes, Jeremy R 15              4) Klouse, Evan L 15              
  2 Boulder City High School  'B'                     1:50.00    1:49.15    5  
     1) Smith, Jared R 14               2) Zambo, Torin                   
     3) Lyon, Chad E 15                 4) Bunch, Dylan W 17              
  3 Bonanza High School  'A'                          1:56.60    1:51.88    3  
     1) Sassler, Zach J 16              2) Wieser, Sam J 18               
     3) Owen, Gavin T 17                4) Franzese, Lorenzo              
  4 Boulder City High School  'C'                     2:00.00    2:00.96  
     1) Grasso, Giulian                 2) Walker, Nicholas               
     3) Peterson, Adam R 15             4) Watters, Joey                  
 -- Bonanza High School  'C'                          2:30.95         DQ  
     1) Sanchez, Luis                   2) Corti, Jeremias                
     3) McGinnis, Dawson                4) Pakulah, Ryan                  
 -- Bonanza High School  'B'                          2:19.00         DQ  
     1) Delgado, Eric                   2) Presson, Greg                  
     3) Cabatu, Darian                  4) Beckerle, Nikolas              
 
Boys 200 Yard Medley Relay SECTA v Liberty
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Southeast Career Tech Academy  'A'                2:09.23    2:07.06   10  
     1) Acosta, Kobee                   2) Corona, Pedro                  
     3) Carrillo, Gilberto              4) Morris, Ezra                   
  2 Liberty High School  'A'                               NT    2:51.51    5  
     1) Sta Ana, Joshoue                2) Alaniz, Lance                  
     3) Vo, Chung                       4) Harris, Tevin                  
 -- Southeast Career Tech Academy  'B'                2:30.60         DQ  
     1) Rodriguez, Jimmy                2) Mardueno, Juan                 
     3) Rising, Austin                  4) Christensen, Matthew           
 
Boys 200 Yard Medley Relay Silverado v Basic
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Silverado HS Swim & Dive  'A'                     1:50.24    1:50.78   10  
     1) Hensel, Joseph 27               2) Rand, Cameron 27               
     3) Hensel, Benjamin C 25           4) Stitt, Brandon 26              
  2 Silverado HS Swim & Dive  'B'                     2:02.97    1:58.26    5  
     1) Wright, Jonathan 25             2) Jankowski, Kolton 24           
     3) Leaders, Ashton 25              4) York, Jared                    
  3 Basic H.S.  'B'                                   2:09.30    2:10.57    3  
     1) Reynolds, Drake                 2) Morris, Evan                   
     3) Cox, Cory                       4) Bowers, William                
  4 Silverado HS Swim & Dive  'C'                     2:41.75    2:47.81  
     1) Buchanan, Andrew                2) Dauterive, Alex                
     3) Silva, Mitch                    4) Worley, Tyler                  
 -- Basic H.S.  'A'                                   2:05.55         DQ  
     1) Bair, Bodie                     2) Mateo, Jordan                  
     3) Hetmanczyk, Hubert              4) Smith, Tyler                   

 

section-ads_high_impact_4
ad-high_impact_5