section-ads_high_impact_1

April 28 Swimming Results — Pavilion PM meet

 

Licensed to Las Vegas Sandpipers   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 4/28/2012 05:06 PM
                         SNSDCA DUAL 2012 - 3/28/2012                          
                                  Pvilion PM                                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay CANY vs RNCH
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rancho High School  'A'                           2:14.35    2:11.27  
  2 Canyon Springs High School  'A'                   2:34.44    2:44.23  
  3 Rancho High School  'B'                                NT    2:45.02  
 -- Rancho High School  'C'                                NT         DQ  
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay BNZA vs WSTN
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bonanza HS  'A'                                   2:21.60    2:25.63  
  2 Western HS  'A'                                   3:06.31    2:44.56  
  3 Western HS  'B'                                        NT    3:04.43  
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay AVHS vs CHYN
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arbor View  'A'                                   2:14.00    2:19.22  
  2 Arbor View  'B'                                   2:16.00    2:22.58  
  3 Cheyenne HS  'A'                                  2:25.80    2:27.45  
  4 Arbor View  'D'                                   2:29.00   x2:32.96  
  5 Arbor View  'C'                                   2:28.00   x2:37.44  
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay SVTA vs DSOS / SPGV
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Desert Oasis High School  'A'                     2:10.00   J2:13.94  
  2 Sierra Vista HS  'A'                              2:17.00   J2:11.50  
  3 Desert Oasis High School  'B'                     2:27.50    2:41.63  
  4 Desert Oasis High School  'C'                     2:50.61   x2:43.81  
  5 Sierra Vista HS  'B'                              3:00.00    2:59.23  
  6 Desert Oasis High School  'D'                     3:06.90   x3:00.74  
 

Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay CANY vs RNCH
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rancho High School  'A'                           1:56.86    2:12.00  
  2 Canyon Springs High School  'A'                   1:35.86    2:26.08  
  3 Rancho High School  'B'                                NT    2:49.38  
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay AVHS vs CHYN
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arbor View  'A'                                   1:52.10    2:05.87  
  2 Arbor View  'B'                                   1:59.00    2:07.57  
  3 Cheyenne HS  'A'                                  2:01.66    2:10.81  
  4 Arbor View  'C'                                   2:25.00   x2:35.15  
  5 Arbor View  'D'                                   2:26.00   x2:38.84  
 -- Cheyenne HS  'B'                                       NT         DQ  
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay SVTA vs DSOS / SPGV
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spring Valley HS  'A'                             1:50.00    2:00.64  
  2 Desert Oasis High School  'A'                     1:53.64    2:01.85  
  3 Sierra Vista HS  'A'                              2:08.00    2:21.25  
  4 Spring Valley HS  'B'                                  NT    2:31.25  
  5 Desert Oasis High School  'B'                     2:21.08    2:36.82  
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle CANY vs RNCH
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Tonicia              Rams                      NT    2:03.71  
  2 Barnes, Hollee               Canyon               2:45.01    2:47.06  
  3 Mickelson, Jordyn         16 Rams                 2:45.14    2:52.43  
  4 Nichols, Brianna             Rams                 3:11.08    3:02.61  
  5 Lee, Yu                      Rams                 2:27.85    3:09.02  
  6 Buban, Naomi                 Canyon               3:24.53    3:20.63  
  7 Aldana, Alejandra            Canyon               3:29.01    3:24.97  
  8 Corrales, Elisa              Canyon               3:31.73    3:36.00  
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle BNZA vs WSTN
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koljenovic, Nadira M      17 Western                   NT    2:18.87  
  2 Ceballos, Alexandra       18 Western              3:24.20    3:04.34  
  3 Josephson, Karla             Bonanza                   NT    3:08.42  
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle AVHS vs CHYN

===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashworth, McKayla            AVHS                 2:30.19    2:31.91  
  2 Harrison, Reagan             AVHS                 2:33.41    2:33.69  
  3 Dillon, Courtney             AVHS                 2:32.57    2:38.47  
  4 DiNicola, Taylor             Cheyenne             2:40.53    2:45.56  
  5 Abou Assali, Joy             AVHS                 2:35.00    2:51.50  
  6 King, Bryanna                Cheyenne             3:07.66    3:01.55  
  7 Munafo, Daniela              Cheyenne             2:59.10    3:09.61  
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle SVTA vs DSOS / SPGV
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lubsey, Allison              DSOS                 2:36.48    2:28.25  
  2 Wolf, Jessica                SPVG                 2:42.53    2:41.98  
  3 Bailin, Kimberly F        17 DSOS                      NT    2:42.52  
  4 Roberto, Alessandra          SPVG                 2:42.45    2:43.47  
  5 Rafay, Nicki                 SPVG                 2:46.44    2:47.24  
  6 Lavarias, Malyna M        17 DSOS                 2:43.72    2:49.22  
  7 Garcia, Erika                Sierra Vista         2:25.28    2:50.97  
  8 Tschogl, Chloe               SPVG                 2:58.58    2:57.14  
  9 Sugden, Sabrina              Sierra Vista         3:29.05    3:03.68  
 10 Goss, Shelby                 DSOS                      NT    3:05.27  
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle CANY vs RNCH
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lopez, Saul                  Canyon               2:24.13    2:28.63  
  2 Mumford, Nolan               Canyon               2:43.21    2:30.46  
  3 Amaya, Miguel                Rams                 2:29.31    2:34.31  
  4 Barajas, Johnathan           Canyon               3:05.96    2:46.75  
  5 Fang, Yan                    Rams                 3:16.30    3:01.78  
  6 Barragon, Luis               Rams                      NT    3:18.34  
 -- Freeman, Wardell             Rams                      NT         DQ  
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle BNZA vs WSTN
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Hernandez, Leobardo       15 Western              2:30.90         DQ  
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle AVHS vs CHYN
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Morgan             Cheyenne             2:06.44    2:07.38  
  2 Belizario, Marc              AVHS                 2:01.84    2:07.84  
  3 Clary, Austin                AVHS                 2:19.24    2:26.22  
  4 Chide, Blake                 AVHS                 2:31.90    2:27.75  
  5 Garza, Randy                 Cheyenne             2:41.17    2:29.65  
  6 Kot, Michael                 AVHS                 2:26.13    2:31.22  
  7 Harris, Cory                 Cheyenne             2:28.94    2:32.00  
  8 Dillanes, Marco              Cheyenne                  NT    3:16.16  
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle SVTA vs DSOS / SPGV
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Dayne                 DSOS                 2:13.28    2:07.63  
  2 Daly, Nathan                 SPVG                 2:27.62    2:24.88  
  3 D'Alessio, Bailey            Sierra Vista              NT    2:25.24  
  4 Liaos, Jonathan M         14 DSOS                 2:38.32    2:37.32  
  5 Lee, Adrian H             17 Sierra Vista         2:36.79    2:42.59  
  6 Albietz, Austin              Sierra Vista         3:30.25    2:43.02  
  7 Levy, Joshua                 DSOS                 3:03.70    2:55.61  
  8 Fung, Regan                  SPVG                 3:07.62    2:59.47  
  9 Wallen, Dexter               SPVG                 3:34.27    3:33.37  
 
Event 5  Girls 200 Yard IM CANY vs RNCH

===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hewett, Shania               Rams                 2:45.54    2:41.28  
  2 Burdasch, Nicole             Canyon               3:17.37    3:19.83  
 -- Rubio, Alicia                Rams                      NT         DQ  
 
Event 5  Girls 200 Yard IM BNZA vs WSTN
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crosby, Jordan               Bonanza              2:34.22    2:35.41  
 
Event 5  Girls 200 Yard IM AVHS vs CHYN
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larosee, Destinee            Cheyenne             2:51.11    2:42.81  
  2 Cvijanovich, Mikayla         AVHS                 2:53.87    2:48.97  
  3 Reed, Cassia                 Cheyenne             2:55.30    2:52.30  
  4 Aguilar, Gabrielle           AVHS                 2:57.00    3:01.90  
  5 Collins, Ashley              AVHS                 3:07.82    3:05.63  
  6 Elsea, Paige                 AVHS                 3:06.48    3:06.79  
 
Event 5  Girls 200 Yard IM SVTA vs DSOS / SPGV
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reiplinger, Allison F     18 DSOS                      NT    2:29.78  
  2 Leavitt, Haley M          15 DSOS                 2:39.94    2:35.93  
  3 Frolova, Polina           15 Sierra Vista         2:45.65    2:41.77  
  4 Maynard, Kaitlyn             DSOS                 3:02.28    3:04.72  
  5 Otero, Dominique             DSOS                 3:09.12    3:09.00  
  6 Meldrum, Randi               Sierra Vista         3:51.22    3:30.46  
  7 Faulk, Katelyn               SPVG                 2:36.12    3:34.20  
  8 McKillop, Cassie             SPVG                      NT    3:36.27  
 -- Jensen, Victoria             Sierra Vista              NT         DQ  
 
Event 6  Boys 200 Yard IM CANY vs RNCH
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burgueno, Austin             Canyon               2:27.81    2:28.91  
  2 Thomas, Mavrik               Rams                 2:38.10    2:29.36  
  3 Young, Nick               17 Rams                      NT    2:48.37  
  4 Haboush, Andrew              Canyon               3:06.70    3:11.43  
 
Event 6  Boys 200 Yard IM BNZA vs WSTN
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGinnis, Austin             Bonanza                   NT    3:01.38  
 
Event 6  Boys 200 Yard IM AVHS vs CHYN

===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Salinas, Michael             AVHS                 2:22.90    2:25.19  
  2 Hill, Josh                   AVHS                 2:29.24    2:32.35  
  3 Franks, Justin               AVHS                 2:50.00    2:46.65  
  4 Mitchell, Cameron            AVHS                 2:58.90    2:59.31  
  5 Anderson, Kyle               Cheyenne             2:59.15    3:05.02  
 
Event 6  Boys 200 Yard IM SVTA vs DSOS / SPGV
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cabalo, Nicholas             SPVG                 2:15.65    2:15.59  
  2 Fleming, Parker              DSOS                 2:56.77    2:52.62  
  3 Luxtrum, Danny               Sierra Vista              NT    3:15.46  
  4 Cavazos, Neland              DSOS                      NT    3:43.21  
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle CANY vs RNCH
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yamaguchi, Dayna             Rams                      NT      30.01  
  2 Giner, Sofia                 Rams                      NT      31.55  
  3 Lee, Yu                      Rams                   37.47      35.59  
  4 Lee, Cynthia                 Rams                      NT      37.40  
  5 Wilson, Minniya              Canyon                 42.01      37.53  
  6 Buban, Netanya               Canyon                 43.01      37.58  
  7 Solorzano, Vanessa           Canyon                    NT      37.94  
  8 Calles, Veronica             Canyon                 44.01      40.69  
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle BNZA vs WSTN
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davoren, Jordan              Bonanza                33.00      32.21  
  2 Young, Hollie             18 Western                   NT      32.99  
  3 Alic, Ajla                   Bonanza                34.75      35.02  
  4 Vazquez, Leila            16 Western                40.75      38.15  
  5 Michel-Galindo, Karina       Western                   NT      40.20  
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle AVHS vs CHYN
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Bryanna                Cheyenne                  NT      31.93  
  2 Davis, Sydney                AVHS                   33.17      32.68  
  3 Holliday, Mikeyla            AVHS                   32.00      32.90  
  4 Trujillo, Marylin            AVHS                   31.95      33.31  
  5 Bollinger, Peyton            AVHS                   34.61      33.44  
 -- Singleton, Mckenzee          Cheyenne                  NT         DQ  
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle SVTA vs DSOS / SPGV
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Isabella M         14 Sierra Vista           25.75      25.72  
  2 Dravis, Steffany             DSOS                      NT      29.87  
  3 Ortiz, Heather               Sierra Vista           30.44      30.46  
  4 Frazier, China               SPVG                   33.72      33.31  
  5 Griffith, Isabella           SPVG                   33.78      34.86  
  6 Ferraren-Booth, Asia Rae     SPVG                   37.31      35.03  
  7 Chalemagne, Skyler           DSOS                   45.04      35.90  
  8 Otero, Sabrina               DSOS                      NT      36.44  
  9 Thomas, Brittany             SPVG                      NT      38.12  
 10 Takatsuka, Breeann           Sierra Vista           42.26      39.10  
 11 Saucedo, Sierra              DSOS                   41.21      39.18  
 12 Patel, Purna                 Sierra Vista           41.66      40.50  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle CANY vs RNCH

===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeCosta, Lansen              Canyon                 26.47      26.03  
  2 Kaganovitch, Demitri         Rams                   27.03      26.37  
  3 Reynolds, Kevin           16 Rams                   25.65      26.64  
  4 Alcala, Antonio              Canyon                 28.73      29.85  
  4 Gonzalez, Jose               Canyon                 30.72      29.85  
  6 Galvan, Miguel               Rams                      NT      30.53  
  7 Valdespino, Maxx             Canyon                 32.20      31.68  
  8 Fang, Yan                    Rams                   34.25      32.72  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle BNZA vs WSTN
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koljenovic, Halim S       14 Western                   NT      25.42  
  2 Oldenburg, Adonis            Bonanza                28.12      28.34  
  3 Gonzalez, Erik            16 Western                   NT      29.65  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle AVHS vs CHYN
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Belizario, Marc              AVHS                   23.30      24.50  
  2 Abou Assali, Marc            AVHS                   26.45      26.76  
  3 Garza, Randy                 Cheyenne               29.25      26.85  
  4 Baird, Zack                  AVHS                   28.25      29.94  
  5 Mendieta, Derian             Cheyenne               28.21      30.87  
  6 Babcock, Brice               Cheyenne               32.14      30.96  
  7 Layton, Jordan               Cheyenne               34.56      34.82  
 -- Salinas, Michael             AVHS                   25.44         DQ  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle SVTA vs DSOS / SPGV
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ruckman, Andrei              DSOS                   26.84      25.16  
  2 Goodwin, Paris H          16 Sierra Vista           25.32      25.18  
  3 D'Alessio, Bailey            Sierra Vista           27.66      26.06  
  4 Gottschalk, Tyler R       16 Sierra Vista           27.96      27.40  
  5 Curd, Christopher            DSOS                   28.24      27.96  
  6 Cavazos, Napaul              DSOS                   31.27      28.27  
  7 Gaea, Raymond                SPVG                      NT      28.44  
  8 Tasaka, Alex                 SPVG                   29.34      29.85  
  9 Francisco, Juancho           SPVG                   32.13      31.25  
 10 Seme, Bereket                SPVG                   31.96      32.47  
 
Event 9  Girls 1 mtr Diving AVHS vs CHYN
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koch, Kylee                  AVHS                  167.00     161.00  
  2 Kaye, Sierra                 AVHS                  167.05     160.60  
  3 Stephenson, Krista           AVHS                  117.95     125.35  
  4 Anderson, Taylor             AVHS                   91.30     114.60  
 
Event 10  Boys 1 mtr Diving SVTA vs DSOS / SPGV
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanchez, Sergio              SPVG                  113.85     101.50  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly CANY vs RNCH

===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Rubio, Alicia                Rams                      NT         DQ  
 -- Thomas, Tonicia              Rams                      NT         DQ  
 -- Burdasch, Nicole             Canyon               1:29.02         DQ  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly BNZA vs WSTN
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schaeffer, Amandalynn        Bonanza                   NT    1:27.28  
  2 Todd, Victoria               Bonanza              1:39.00    1:34.17  
 -- Sanchez, Betzabe          16 Western              2:29.53         DQ  
 -- Manzanera, Vanessa        17 Western              2:41.51         DQ  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly AVHS vs CHYN
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meservey, Rachel             AVHS                 1:19.93    1:15.56  
  2 Fulton, Brooke               AVHS                 1:26.40    1:23.26  
  3 Harrison, Reagan             AVHS                 1:24.84    1:26.97  
  4 O'Hara, Erin                 AVHS                 1:43.00    1:43.95  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly SVTA vs DSOS / SPGV
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pallotta, Brianna            DSOS                 1:28.17    1:28.49  
  2 Miranda, Amber               DSOS                 1:28.82    1:30.90  
  3 Pearce, Jessica              Sierra Vista              NT    1:40.13  
  4 Garcia, Erika                Sierra Vista         2:05.55    1:40.97  
  5 Peoples, Viana               DSOS                      NT    1:49.73  
 -- Leavitt, Haley M          15 DSOS                 1:13.31         DQ  
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly CANY vs RNCH
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Nick               17 Rams                 1:19.06    1:13.49  
  2 Mumford, Nolan               Canyon               1:25.62    1:23.60  
 -- Burgueno, Austin             Canyon                 58.69         DQ  
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly AVHS vs CHYN
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meservey, Ryan               AVHS                 1:03.90    1:01.06  
  2 Scribner, Joe                AVHS                 1:15.28    1:11.67  
  3 Letkiewicz, Jeremy           AVHS                 1:11.55    1:12.57  
 -- Dunlop, Taylor               AVHS                 1:15.00         DQ  
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly SVTA vs DSOS / SPGV

===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Muirhead, Brian              SPVG                 1:01.38      59.30  
  2 Silveroli, Kyle A         16 DSOS                 1:06.27    1:06.17  
  3 Puett, Garrett               DSOS                      NT    1:07.44  
  4 Albietz, Austin              Sierra Vista              NT    1:30.56  
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle CANY vs RNCH
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yamaguchi, Dayna             Rams                 1:12.76    1:07.41  
  2 Harris, Clarissa             Rams                      NT    1:10.26  
  3 Simpson, Alicia              Rams                 1:18.15    1:14.06  
  4 Barnes, Hollee               Canyon                    NT    1:15.84  
  5 Zamora, Krystal              Canyon               1:18.08    1:19.41  
  6 Jijin, Daniela               Canyon               1:11.01    1:24.10  
  7 Calles, Veronica             Canyon               1:30.01    1:36.54  
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle BNZA vs WSTN
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koljenovic, Nadira M      17 Western                   NT    1:01.72  
  2 Byrne, Donna                 Bonanza              1:05.68    1:06.26  
  3 Haidl, Meilin                Bonanza              1:16.76    1:16.87  
  4 Young, Hollie             18 Western              1:20.50    1:18.80  
  5 Josephson, Karla             Bonanza                   NT    1:28.84  
  6 Vazquez, Leila            16 Western                   NT    1:29.77  
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle AVHS vs CHYN
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wirtanen, Stephanie          AVHS                 1:10.56    1:11.44  
  2 Abou Assali, Joy             AVHS                 1:13.28    1:12.96  
  3 Lyon, Lauren                 AVHS                 1:12.00    1:16.37  
  4 Collins, Ashley              AVHS                 1:11.00    1:17.03  
  5 Singleton, Mckenzee          Cheyenne                  NT    1:58.68  
 -- Lewis, Miranda               Cheyenne             1:52.02         DQ  
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle SVTA vs DSOS / SPGV
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wagner, Lauren               SPVG                 1:12.00    1:10.96  
  2 Frazier, China               SPVG                 1:25.53    1:11.99  
  3 Reynolds, Heather            DSOS                 1:27.29    1:18.19  
  4 Haye, Jordyn                 DSOS                      NT    1:22.66  
  5 Mastny, Taylor               DSOS                 1:32.09    1:23.01  
  6 Pearce, Jessica              Sierra Vista         1:23.60    1:23.25  
  7 Meldrum, Randi               Sierra Vista         1:33.14    1:23.68  
  8 Sugden, Sabrina              Sierra Vista         1:28.90    1:24.03  
  9 Djesevic, Amina              DSOS                 1:36.35    1:24.37  
 10 Page, Deanna                 SPVG                 1:33.19    1:30.45  
 11 Takatsuka, Breeann           Sierra Vista         1:47.71    1:30.50  
 -- Leavens, Stephanie           SPVG                      NT         DQ  
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle CANY vs RNCH
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeCosta, Lansen              Canyon               1:01.59     J59.90  
  2 Pedley, Steven            17 Rams                      NT     J59.77  
  3 Kaganovitch, Demitri         Rams                 1:05.70    1:03.18  
  4 Reynolds, Kevin           16 Rams                   58.29    1:05.16  
  5 Alcala, Antonio              Canyon               1:08.01    1:07.59  
  6 Galvan, Miguel               Rams                      NT    1:10.29  
  7 Jocosing, Jeramehl           Canyon               1:40.01    1:27.50  
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle BNZA vs WSTN

===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oldenburg, Adonis            Bonanza              1:06.91    1:04.40  
  2 Hernandez, Leobardo       15 Western                   NT    1:16.41  
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle AVHS vs CHYN
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Legere, Quinn                AVHS                 1:01.00    1:01.60  
  2 Abou Assali, Marc            AVHS                 1:01.59    1:03.50  
  3 Chide, Blake                 AVHS                 1:01.68    1:03.69  
  4 Mitchell, Cameron            AVHS                 1:08.82    1:05.05  
  5 Dillanes, Marco              Cheyenne             1:32.78    1:23.91  
 -- Layton, Jordan               Cheyenne             1:24.41         DQ  
 -- Mendieta, Derian             Cheyenne             1:07.49         DQ  
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle SVTA vs DSOS / SPGV
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodwin, Paris H          16 Sierra Vista           56.28      55.01  
  2 Orme, Christian              SPVG                 1:03.00      59.12  
  3 Cavazos, Napaul              DSOS                 1:08.35    1:03.47  
  4 Tasaka, Alex                 SPVG                 1:06.85    1:07.36  
  5 Luxtrum, Danny               Sierra Vista         1:09.75    1:09.75  
  6 Cavazos, Neland              DSOS                 1:22.25    1:24.44  
  7 Wallen, Dexter               SPVG                      NT    1:38.90  
  8 Davila, Juan Esteban         SPVG                      NT    1:40.53  
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle CANY vs RNCH
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harris, Clarissa             Rams                 7:05.41    7:28.40  
  2 Mickelson, Jordyn         16 Rams                 7:47.80    8:06.13  
  3 Wedekind, April           17 Rams                      NT    8:47.31  
  4 Jijin, Dalia                 Canyon               8:57.76    8:50.08  
  5 Wilson, Minniya              Canyon               9:30.01    8:51.32  
  6 Buban, Netanya               Canyon               8:50.60    8:52.01  
  7 Aldana, Alejandra            Canyon               9:05.77    8:59.01  
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle BNZA vs WSTN
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ceballos, Alexandra       18 Western              7:44.91    8:31.31  
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle AVHS vs CHYN
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashworth, McKayla            AVHS                 6:45.62    6:56.90  
  2 Davis, Sydney                AVHS                 7:10.72    7:06.55  
  3 Fulton, Brooke               AVHS                 7:13.35    7:14.75  
  4 Dillon, Courtney             AVHS                 6:58.00    7:16.89  
  5 Lewis, Miranda               Cheyenne                  NT    9:05.00  
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle SVTA vs DSOS / SPGV

===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frolova, Polina           15 Sierra Vista         6:11.41    6:07.96  
  2 Otero, Dominique             DSOS                 7:07.62    6:54.29  
  3 Aguana, Valerie              Sierra Vista         7:44.72    7:15.22  
  4 Wagner, Lauren               SPVG                 7:15.50    7:17.47  
  5 Ortiz, Heather               Sierra Vista         7:36.07    7:18.22  
  6 Bailin, Kimberly F        17 DSOS                 7:27.75    7:28.26  
  7 Wolf, Jessica                SPVG                 7:44.94    7:31.25  
  8 Lavarias, Malyna M        17 DSOS                 7:44.72    7:41.86  
  9 McKillop, Cassie             SPVG                 7:53.02    8:13.85  
 10 Goss, Shelby                 DSOS                      NT    8:17.87  
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle CANY vs RNCH
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lopez, Saul                  Canyon               6:58.46    7:04.85  
  2 Amaya, Miguel                Rams                 6:57.95    7:10.27  
  3 Valdespino, Maxx             Canyon               8:48.77    7:26.87  
  4 Cho, Ryan                    Rams                 9:14.00    9:10.26  
  5 Tanele, Christian            Rams                      NT   10:02.32  
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle AVHS vs CHYN
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Josh                   AVHS                 6:03.15    6:10.65  
  2 Clary, Austin                AVHS                 6:30.01    6:47.40  
  3 Franks, Justin               AVHS                 6:57.25    6:50.03  
  4 Hirschi, Christian           AVHS                 7:22.00    7:18.19  
 -- Reed, Benjamin               Cheyenne                  NT         DQ  
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle SVTA vs DSOS / SPGV
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Curd, Christopher            DSOS                 7:54.27    6:44.73  
  2 Daly, Nathan                 SPVG                 7:01.28    6:47.31  
  3 Lee, Adrian H             17 Sierra Vista              NT    7:17.64  
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay CANY vs RNCH
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Canyon Springs High School  'A'                   2:19.21    2:23.66  
  2 Rancho High School  'A'                           2:02.45    2:24.58  
  3 Rancho High School  'B'                                NT    2:29.12  
  4 Canyon Springs High School  'B'                   2:35.01    2:32.81  
 -- Canyon Springs High School  'C'                   2:45.01         DQ  
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay BNZA vs WSTN
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bonanza HS  'A'                                   2:06.41    2:09.66  
  2 Western HS  'A'                                   2:57.91    2:45.68  
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay AVHS vs CHYN

===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cheyenne HS  'A'                                  2:12.16    2:05.69  
  2 Arbor View  'A'                                   1:54.93    2:08.64  
  3 Arbor View  'B'                                   2:03.00    2:10.27  
  4 Arbor View  'C'                                   2:17.00   x2:19.08  
 -- Arbor View  'D'                                   2:18.00   X2:32.36  
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay SVTA vs DSOS / SPGV
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Desert Oasis High School  'A'                     1:59.79    1:59.04  
  2 Desert Oasis High School  'B'                     2:09.74    2:11.58  
  3 Sierra Vista HS  'A'                              2:11.00   J2:16.66  
  4 Spring Valley HS  'A'                             2:20.00   J2:16.57  
  5 Desert Oasis High School  'D'                     2:37.08   x2:30.65  
  6 Sierra Vista HS  'B'                              2:35.00    2:32.58  
  7 Spring Valley HS  'B'                                  NT    2:33.14  
  8 Desert Oasis High School  'C'                     2:44.17   x2:36.41  
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay CANY vs RNCH
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rancho High School  'A'                           1:45.01    1:48.65  
  2 Canyon Springs High School  'A'                   1:43.31    1:49.66  
  3 Canyon Springs High School  'B'                   2:05.01    2:07.50  
 -- Rancho High School  'C'                                NT         DQ  
 -- Rancho High School  'B'                                NT         DQ  
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay AVHS vs CHYN
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arbor View  'A'                                   1:39.44    1:46.50  
  2 Arbor View  'B'                                   1:52.00    1:48.38  
  3 Cheyenne HS  'A'                                  2:02.28    1:54.49  
  4 Arbor View  'C'                                   2:02.00   x2:02.37  
  5 Arbor View  'D'                                   2:03.00   x2:14.40  
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay SVTA vs DSOS / SPGV
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sierra Vista HS  'A'                              1:50.00    1:52.18  
  2 Desert Oasis High School  'A'                     1:43.40    1:54.44  
  3 Desert Oasis High School  'B'                     2:06.53    2:06.97  
  4 Spring Valley HS  'A'                             2:15.00    2:17.66  
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke CANY vs RNCH
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Giner, Sofia                 Rams                 1:17.38    1:15.72  
  2 Lee, Cammie                  Rams                 1:42.87    1:29.22  
  3 Buban, Naomi                 Canyon               1:41.44    1:44.54  
  4 Wedekind, April           17 Rams                 1:47.38    1:47.45  
  5 Corrales, Elisa              Canyon               1:59.65    1:58.09  
  6 Jijin, Dalia                 Canyon               2:01.03    1:58.12  
 -- Nichols, Brianna             Rams                 1:42.60         DQ  
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke BNZA vs WSTN

===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schaeffer, Amandalynn        Bonanza              1:33.74    1:27.00  
  2 Davoren, Jordan              Bonanza              1:36.05    1:31.91  
  3 Ceballos, Melissa         15 Western                   NT    1:33.27  
  4 Michel-Galindo, Karina       Western                   NT    1:54.93  
  5 Sanchez, Betzabe          16 Western                   NT    1:59.14  
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke AVHS vs CHYN
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meservey, Rachel             AVHS                 1:16.28    1:14.52  
  2 Larosee, Destinee            Cheyenne             1:15.59    1:15.46  
  3 DiNicola, Taylor             Cheyenne             1:19.50    1:22.25  
  4 Aguilar, Gabrielle           AVHS                 1:25.00    1:27.02  
  5 Holliday, Mikeyla            AVHS                 1:29.00    1:27.09  
  6 Foote, Jade                  AVHS                 1:30.87    1:32.72  
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke SVTA vs DSOS / SPGV
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Isabella M         14 Sierra Vista         1:02.37    1:00.69  
  2 Reiplinger, Allison F     18 DSOS                 1:06.05    1:06.35  
  3 Kelley, Whitney              DSOS                 1:25.97    1:22.77  
  4 Aguana, Valerie              Sierra Vista         1:28.72    1:23.49  
  5 Rafay, Nicki                 SPVG                 1:28.81    1:29.09  
  6 Leavens, Stephanie           SPVG                 1:39.03    1:32.88  
  7 Otero, Sabrina               DSOS                 1:44.24    1:35.98  
  8 Munns, Alexis                DSOS                 2:00.28    1:54.01  
 -- Jensen, Victoria             Sierra Vista         1:55.40         DQ  
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke CANY vs RNCH
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Mavrik               Rams                 1:07.26    1:07.22  
  2 Haboush, Andrew              Canyon               1:21.40    1:30.58  
  3 Gonzalez, Jose               Canyon               1:32.55    1:34.34  
  4 Jocosing, Jeramehl           Canyon               2:07.53    1:50.01  
  5 Tanele, Christian            Rams                 2:10.20    2:01.32  
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke AVHS vs CHYN
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Letkiewicz, Jeremy           AVHS                 1:06.36    1:07.94  
  2 Thompson, Morgan             Cheyenne                  NT    1:08.14  
  3 Harris, Cory                 Cheyenne             1:22.00    1:19.10  
  4 Hirschi, Christian           AVHS                 1:25.73    1:28.14  
  5 Kot, Michael                 AVHS                 1:46.06    1:31.65  
  6 Bohannon, Andrew             AVHS                 1:27.75    1:31.80  
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke SVTA vs DSOS / SPGV
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Muirhead, Brian              SPVG                 1:04.97    1:02.51  
  2 Puett, Garrett               DSOS                 1:13.56    1:05.99  
  3 Ruckman, Andrei              DSOS                 1:20.87    1:16.94  
  4 Fleming, Parker              DSOS                 1:20.63    1:18.55  
  5 Liaos, Jonathan M         14 DSOS                 1:30.50    1:27.53  
  6 Francisco, Juancho           SPVG                 1:37.83    1:40.22  
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke CANY vs RNCH

===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hewett, Shania               Rams                 1:21.99    1:22.09  
  2 Simpson, Alicia              Rams                      NT    1:40.56  
  3 Zamora, Krystal              Canyon               1:47.07    1:48.12  
  4 Lee, Cynthia                 Rams                 1:57.51    1:51.94  
  5 Jijin, Daniela               Canyon               1:53.74    2:00.23  
  6 Finch, Cheyenne              Canyon               2:16.44    2:03.40  
 -- Lee, Erica                   Rams                      NT         DQ  
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke BNZA vs WSTN
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crosby, Jordan               Bonanza              1:22.28    1:23.09  
  2 Byrne, Donna                 Bonanza              1:30.46    1:26.66  
  3 Haidl, Meilin                Bonanza              1:28.52    1:27.08  
  4 Todd, Victoria               Bonanza                   NT    1:47.56  
  5 Perez, Idette             16 Western              2:13.75    1:50.40  
  6 Gonzalez, Kylie              Western                   NT    2:01.33  
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke AVHS vs CHYN
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cvijanovich, Mikayla         AVHS                 1:23.12    1:23.37  
  2 Reed, Cassia                 Cheyenne             1:25.97    1:25.31  
  3 Viana, Catherina             AVHS                 1:28.44    1:27.72  
  4 Elsea, Paige                 AVHS                 1:29.04    1:30.90  
  5 Wirtanen, Stephanie          AVHS                 1:32.81    1:34.68  
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke SVTA vs DSOS / SPGV
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Faulk, Katelyn               SPVG                 1:15.18    1:14.91  
  2 Lubsey, Allison              DSOS                 1:20.73    1:22.19  
  3 Wixom, Alicia                DSOS                 1:32.41    1:28.78  
  4 Miranda, Amber               DSOS                 1:43.01    1:42.81  
  5 Tschogl, Chloe               SPVG                 1:41.71    1:46.55  
  6 Page, Deanna                 SPVG                 2:02.99    1:51.95  
  7 Maynard, Kaitlyn             DSOS                      NT    1:52.72  
 -- Gallo, Francesca             SPVG                      NT         DQ  
 -- Patel, Purna                 Sierra Vista              NT         DQ  
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke CANY vs RNCH
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pedley, Steven            17 Rams                 1:19.97    1:22.90  
  2 Barajas, Johnathan           Canyon               1:41.66    1:28.09  
  3 Freeman, Wardell             Rams                 1:51.30    1:34.92  
 -- Cho, Ryan                    Rams                      NT         DQ  
 -- Eshleman, Nathan             Canyon               1:46.64         DQ  
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke BNZA vs WSTN
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koljenovic, Halim S       14 Western              1:09.24    1:08.82  
  2 McGinnis, Austin             Bonanza                   NT    1:23.37  
  3 Gonzalez, Erik            16 Western              1:52.02    1:34.09  
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke AVHS vs CHYN

===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dunlop, Taylor               AVHS                 1:14.31    1:14.59  
  2 Meservey, Ryan               AVHS                 1:17.67    1:15.66  
  3 Legere, Quinn                AVHS                 1:20.59    1:18.32  
  4 Babcock, Brice               Cheyenne             1:20.25    1:20.58  
  5 Reed, Benjamin               Cheyenne             1:28.22    1:29.74  
 -- Baird, Zack                  AVHS                 1:27.78         DQ  
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke SVTA vs DSOS / SPGV
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cabalo, Nicholas             SPVG                 1:08.40    1:09.67  
  2 Silveroli, Kyle A         16 DSOS                 1:14.15    1:12.67  
  3 Gottschalk, Tyler R       16 Sierra Vista         1:13.66    1:17.40  
  4 Brown, Dayne                 DSOS                 1:22.78    1:19.25  
  5 Seme, Bereket                SPVG                      NT    1:34.87  
  6 Levy, Joshua                 DSOS                 1:43.28    1:42.63  
 -- Orme, Christian              SPVG                      NT         DQ  
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay CANY vs RNCH
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rancho High School  'A'                           4:41.37    4:46.25  
  2 Rancho High School  'B'                                NT    5:36.81  
  3 Canyon Springs High School  'A'                   4:57.51    5:44.28  
  4 Canyon Springs High School  'B'                   5:15.01    6:22.61  
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay BNZA vs WSTN
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Western HS  'A'                                   5:54.39    5:18.62  
  2 Bonanza HS  'A'                                   4:32.17    5:28.35  
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay AVHS vs CHYN
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arbor View  'A'                                   4:22.18    4:50.29  
  2 Arbor View  'B'                                   4:30.00    4:52.66  
  3 Arbor View  'D'                                   4:56.00   x5:36.40  
 -- Arbor View  'C'                                   4:55.00   X5:22.06  
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay SVTA vs DSOS / SPGV
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Desert Oasis High School  'A'                     4:16.78    4:24.22  
  2 Sierra Vista HS  'A'                              4:57.00    4:50.00  
  3 Spring Valley HS  'A'                             5:30.00    4:55.55  
  4 Desert Oasis High School  'B'                     4:59.09    5:02.44  
  5 Desert Oasis High School  'C'                     5:53.33   x5:36.81  
  6 Spring Valley HS  'B'                                  NT    5:43.43  
  7 Desert Oasis High School  'D'                     6:16.43   x5:55.44  
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay CANY vs RNCH

===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rancho High School  'A'                           3:28.70    4:06.79  
  2 Canyon Springs High School  'B'                   4:20.01   J5:02.22  
  3 Rancho High School  'B'                                NT   J5:02.09  
 -- Canyon Springs High School  'A'                   3:59.22         DQ  
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay AVHS vs CHYN
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arbor View  'B'                                   3:52.00    3:58.12  
  2 Arbor View  'A'                                   3:45.10    4:08.91  
  3 Cheyenne HS  'A'                                  4:11.08    5:02.28  
  4 Arbor View  'C'                                   4:55.00   x5:19.34  
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay SVTA vs DSOS / SPGV
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Desert Oasis High School  'A'                     3:55.34    3:51.43  
  2 Spring Valley HS  'A'                             5:00.00    4:04.50  
  3 Sierra Vista HS  'A'                              4:30.00    4:36.16  
 -- Spring Valley HS  'B'                                  NT         DQ  


Licensed to Las Vegas Sandpipers            HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 4/28/2012
                         SNSDCA DUAL 2012 - 3/28/2012                          
                                  Pvilion PM                                   
                      Dual Meet Scores - Through Event 24                      
 
                                     Women                                     
                    Arbor View  222.00     64.00 Cheyenne HS                   
                    Bonanza HS  116.00     89.00 Western HS                    
            Rancho High School  161.00     79.00 Canyon Springs High School    
      Desert Oasis High School  185.00     89.00 Sierra Vista HS               
               Sierra Vista HS  132.00    112.00 Spring Valley HS              
 
                                      Men                                      
                    Arbor View  204.00     56.00 Cheyenne HS                   
                    Western HS   32.00     28.00 Bonanza HS                    
            Rancho High School  132.00    116.00 Canyon Springs High School    
      Desert Oasis High School  144.00     84.00 Sierra Vista HS               
              Spring Valley HS  126.00     90.00 Sierra Vista HS               

 

section-ads_high_impact_4
TOP NEWS
Social-Links
pos-6 — ads_infeed_1
post-4 — ads_infeed_2
high_impact_5