section-ads_high_impact_1

2017 Boys and Girls Swimming and Diving Honors

Class 4A Boys Honors

All-Sunrise Region

First Team

Navid Fana, Coronado; Juston Lee, Coronado; Michael Luna, Coronado; Sean Marchewski, Coronado; Brandon Nellis, Coronado; Timothy Newton, Coronado; Spencer Wilkinson, Coronado; Chih-Cheng Wu, Coronado; Jacob Buckley, Foothill; Jesus Garza, Foothill; Stuart Hall, Foothill; Kaden Jesperson, Foothill; Logan Lane, Foothill; Denver Renner, Foothill; Chrstian Chandler, Green Valley; Matas Maksimaitis, Green Valley; Brooks Martin, Green Valley; Hunter Mecham, Green Valley; Matthew Myers, Green Valley; Mason Romantic, Green Valley; Gabriel Weber, Green Valley; Terry Wright, Green Valley; Alexander Johannessen, Valley; Arin Sanguansin, Valley; Aidan White, Valley

Second Team

Jack Foster, Basic; Alex Sanchez, Canyon Springs; Brenden Hopson, Coronado; Jared Miao, Coronado; Mason Ryba, Coronado; Jared Tsuchiyama-Sando, Coronado; William Wong, Coronado; Jayden Hart, Foothill; Dylan Lane, Foothill; Gabriel Ordonez, Foothill; Bobby Slaugh, Foothill; Danny Corona, Green Valley; Kenneth Lee, Green Valley; Carson Martinez, Green Valley; Benny Weber, Green Valley; Devon Kisfalvi, Liberty; Alex Van Damme, Liberty; Andy Iacobelli, Silverado; James Larson, Valley

— —

All-Sunset Region

First Team

Everett Rojas, Arbor View; Nicholas Becker, Bishop Gorman; Dylan Becker, Bishop Gorman; Josh Bengson, Bishop Gorman; Morgan Ma, Bishop Gorman; Mason Maluafiti, Bishop Gorman; Sawyer Grimes, Centennial; Dylan Gagnon, Faith Lutheran; Brayden Guedry, Faith Lutheran; Trista Arruti, Legacy; McKay Mickelson, Legacy; Julian Rockmaker, Legacy; Tama Tuitama, Legacy; Mihail Amiorkov, Palo Verde; Jonah Benigno, Palo Verde; Alec Clinton, Palo Verde; David Miller, Palo Verde; Ahmed Mohamed, Palo Verde; Jordan Read, Palo Verde; Richard Selznick, Palo Verde; Dylan Sweikert, Palo Verde; Harrison Trent, Palo Verde; Connor Wattles, Palo Verde; Nikita Nazarov, Sierra Vista; David Word, Shadow Ridge

Second Team

Theo Delmonaco, Bishop Gorman; Jordan Ma, Bishop Gorman; Sean Streyle, Bishop Gorman; Jackson Larson, Centennial; Benjamin Blomquist, Clark; Michael Finetti, Desert Oasis; Hunter Harbauer, Faith Lutheran; Andrew Mason, Legacy; Colby Clinton, Palo Verde; Tyler Edlefsen, Palo Verde; Ethan Houck, Palo Verde; Jack Ketelsen, Palo Verde; Ren Prescott, Palo Verde; Harrison Selznick, Palo Verde; Braeden Werwinski, Palo Verde; Ryan Clayborne, Shadow Ridge; Caleb Gould, Spring Valley; Gavin Gould, Spring Valley

— —

— —

Class 4A Girls Honors

All-Sunrise Region

First Team

Michaela Day, Basic; Amber Robinson, Basic; NatalyaSkye Dahlke, Coronado; Alexis Edmonds, Coronado; Sophia Garritano, Coronado; Sara Gong, Coronado; Jade Hughes, Coronado; Tayler Luna, Coronado; Tara Wise, Coronado; Faith Brazil, Foothill; Lily Jesperson, Foothill; Taylor Moore, Foothill; Zaida Ascencion, Green Valley; Elizabeth Clinch, Green Valley; McKenna Houlihan, Green Valley; Valerie Kitchens, Green Valley; Cassandra McKeercher, Green valley; Victoria Navarro, Green Valley; Lauren Olson, Green Valley; Abigail Richter, Green Valley; Brooke Blackard, Liberty; Sarah Cunningham, Liberty; Olivia Johnson, Rancho; Astrid Villeda, Rancho; Anita Sanguansin, Valley

Second Team

Sae Adachi, Coronado; Hanley Fowler, Coronado; Margaret Hutzky, Coronado; Alysha Nguyen, Coronado; Anna Scott, Coronado; Deidra Smoak, Coronado; Alexis Tack, Coronado; Gabrielle Wood, Coronado; Dylan York, Coronado; Arianna Berbeglia, Foothill; Victoria Bogdan, Foothill; Myna Buckley, Foothill; Lauren Hulshoff, Foothill; Alyssa Sumner, Foothill; Kate Blackburn, Las Vegas; Brooke Skelly, Liberty; Sophia Johnson, Rancho

— —

All-Sunset Region

First Team

Caroline Anderson, Bishop Gorman; Emma Breslin, Bishop Gorman; Olivia Gordon, Bishop Gorman; Amina Bachir, Cimarron-Memorial; Ayanah Cason, Desert Oasis; Alexie Johnston, Desert Oasis; Meg Kurosawa, Desert Oasis; Charlotte Randolph, Desert Oasis; Joelle Beachler, Legacy; Alyssa Hawkins, Legacy; Portia Blackert, Palo Verde; Olivia Docker, Palo Verde; Allie Emery, Palo Verde; Chloe Freeman, Palo Verde; Madelaine Lauger, Palo Verde; Emelia Piccininni, Palo Verde; Stephanie Platt, Palo Verde; Grace Siebmann, Palo Verde; Bailey Walker, Palo Verde; Allison Warnick Palo Verde; Danyael Cuison, Sierra Vista; Aliyah Smith, Sierra Vista; Alyssa Walter, Sierra Vista; Allie Jacobson, Spring Valley; Charlotte Brereton, Shadow Ridge

Second Team

Isabella Jones, Arbor View; Megan Thompson, Bishop Gorman; Devyn Windgender, Bishop Gorman; Kaly Rafie, Centennial; Tatumn Alford, Centennial; Samantha Difulvio, Clark; Maddie May, Faith Lutheran; Isabella Nigro, Faith Lutheran; Vivica Craig, Legacy; Isabella Schutte, Legacy; Angelique Francis, Palo Verde; Carlee Ngo, Palo Verde; Morgan Wendell, Palo Verde; Summer Woods, Palo Verde; Cassidy Ludwig, Shadow Ridge; Lexi Valentine, Shadow Ridge; Kara Thompson, Spring Valley

— —

— —

Class 3A Boys Honors

All-Southern Region

First Team

Paco Cuevas, Boulder City; Braden Klouse, Boulder City; Chandler Larson, Boulder City; Robbie Leavitt, Boulder City; Ben Missel, Boulder City; Andre Pappas, Boulder City; Clayton Pendleton, Boulder City; A.J. Pouch, Boulder City; Daniel Alvarez, Chaparral; Adam Mirjanian, Chaparral; Jesus Ruiz, Chaparral; Aidan Nartker, Cheyenne; Aaron Reed, Cheyenne; Luke Titman, Cheyenne; Siava Mirzazadeh, Desert Pines; Mason Claiborne, Mojave; Anthony Avalos, Tech; Durand Farr, Tech; James Nguyen, Tech; Jacob Tyler, Tech; Andrew Memmott, Virgin Valley; Oscar Colmenero, Virgin Valley; David Vogel, Virgin Valley

Second Team

Noah Ferber, Adelson School; Benjamin Khavkin, Adelson School; Alex Sefia, Adelson School; Alex Shmuelevich, Adelson School; Benson Deml, Boulder City; C.J. Herrera, Boulder City; Ty Pendleton, Boulder City; Victor Varela, Chaparral; Nicholas Falsey, Cheyenne; Joshua Floyd, Cheyenne; Alexander Bagrensky, Del Sol; Daniel Hernandez, Del Sol; Robert Hernandez, Desert Pines; Tyler Holmes, Moapa Valley; Samuel Jolley, Moapa Valley; Zane Lamping, Moapa Valley; Darin Mains, Tech; Vincent Valer, Tech; Sam Wilson, Tech; Hiram Rivera, Virgin Valley; Harold Morales, Western

— —

— —

Class 3A Girls Honors

All-Southern Region

First Team

Leemor Aizenberg, Adelson School; Nicole Mulligan, Adelson School; Sarah Estes, Boulder City; Annika Freiburger, Boulder City; Aimee Garcia, Boulder City; Mandy Gebhart, Boulder City; Abby Harling, Boulder City; Mackenzie Hvinden, Boulder City; Montana Lloyd, Boulder City; Gwynneth Miller, Boulder City; Rose Pouch, Boulder City; Abby Sauerbrei, Boulder City; Audrey Selinger, Boulder City; Alexis Stebbens, Boulder City; Quinci Thomas, Boulder City; Ashleigh Wood, Boulder City; Tallyn Clark, Cheyenne; Elle Renner, Tech; Dylan Bryant Virgin Valley; Elizabeth DeLeon, Virgin Valley; Kallie Graves, Virgin Valley; Shandi Stiner, Virgin Valley; Taylor Waite, Virgin Valley

Second Team

Elizabeth Kac, Adelson School; Bianca Kermani, Adelson School; Noah Klausner, Adelson School; Rebecca Winger, Adelson School; Megan Johnson, Boulder City; Tegan Pappas, Boulder City; Jillian Porter, Boulder City; Tara Spinkelink, Boulder City; Christina Abusada, Chaparral; Gabby Hernandez, Chaparral; Mara Moya, Chaparral; Jennifer Martinez, Desert Pines; Cheyanne Johnson, Mojave; Natalie Mowery, Tech; Veronica Perez, Tech; Demi Rodriguez, Tech; Sydney Ludvigson, Virgin Valley; Kennedi Ludvigson, Virgin Valley; Taylor Waite, Virgin Valley; Tiffany McCoy, Western; Hasmig Sayegh, Western

section-ads_high_impact_4
TOP NEWS
Social-Links
pos-6 — ads_infeed_1
post-4 — ads_infeed_2
high_impact_5