March 29 Swimming Summary — Pavilion meet


 

Licensed to Las Vegas Sandpipers   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 3/30/2012 07:44 PM
                    SNSDCA DUAL Week 3 Pavilion - 3/29/2012                    
                               Dual Meet 3-29-12                               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay AVHS vs LGCY
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arbor View  'A'                             2:12.00    2:16.05         10  
     1) Meservey, Rachel                2) Cvijanovich, Mikayla           
     3) Letkiewicz, Kristen             4) Long, Sara                     
  2 Legacy High School-CA  'A'                  2:30.53    2:18.72          5  
     1) Anderson, Emily                 2) Tuitama, Siana                 
     3) Kuehl, Charlotte                4) Conte, Janice                  
  3 Arbor View  'B'                             2:15.00    2:28.73          3  
     1) Collins, Ashley                 2) Aguilar, Gabrielle             
     3) Ashworth, McKayla               4) Davis, Sydney                  
  4 Legacy High School-CA  'B'                  2:35.58    2:29.48        
     1) Adair, Whitney                  2) Murray, Jenna                  
     3) Tadd, Amanda                    4) Kerns, Alyson                  
  5 Arbor View  'C'                             2:21.00   x2:31.47        
     1) Holliday, Mikeyla               2) Elsea, Paige                   
     3) Fulton, Brooke                  4) Verley, Alycia                 
  6 Arbor View  'D'                             2:22.00   x2:31.87        
     1) Foote, Jade                     2) Viana, Catherina               
     3) Lyon, Lauren                    4) Green, Mykyla                  
  7 Legacy High School-CA  'D'                  2:54.90   x3:04.62        
     1) Riikonen, Iiris                 2) Christensen, Sydnee            
     3) Yankaway, Raizel                4) Maus, Leonie                   
 -- Legacy High School-CA  'C'                  2:40.63         DQ        
     1) Selby, Ashlee                   2) Tomao, Michaelina              
     3) Garan, Nicole                   4) Shepherd, Kaylea               
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay SHDW vs CENT
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shadow Ridge High School  'A'               2:06.14    2:06.18         10  
     1) Brereton, Caroline              2) Miller, Sarah                  
     3) Schamberger, Stella             4) Brereton, Stephanie            
  2 Centennial HS  'A'                          2:02.72    2:08.75          5  
     1) Miller, Rylie M 14              2) Lehr, Merissa C 15             
     3) Malan, Erin N 17                4) Woods, Shaniece K 18           
  3 Shadow Ridge High School  'B'               2:26.19    2:27.49          3  
     1) Noorda, Courtney                2) Crownover, Kelle               
     3) Whitlock, Dorothy               4) Wilson, Charlee                
  4 Centennial HS  'B'                               NT    2:31.01        
     1) Horn, Rabeca L 15               2) Johnson, Sammy L 17            
     3) Hicks, Michelle F 15            4) Gottfredson, Rachel J 17       
  5 Centennial HS  'C'                               NT   x2:46.46        
     1) Piazza, Amanda C 16             2) Badger, Megan N 17             
     3) Lockwood, Kristina K 16         4) Rice, Kylie R 15               
  6 Centennial HS  'D'                               NT   x2:50.88        
     1) Earl, Bailey E 15               2) Gottfredson, Sarah J 14        
     3) Roberts, Haley E 15             4) Bradley, Alexis B 15           
  7 Shadow Ridge High School  'C'               3:02.25   x2:58.44        
     1) Bragg, Taylor                   2) Henderson, Jasmine             
     3) Graham, Tahni                   4) Mitchell, Gabriella            
  8 Shadow Ridge High School  'D'               3:15.53   x3:18.82        
     1) Wallack, Ashley                 2) Gasper, Kasey                  
     3) Whittemore, Sierra              4) George, Alyssa                 
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay DRGO vs BNZA
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Durango HS  'A'                             2:20.53    2:22.74         10  
     1) Ward, Anna                      2) Hernandez, Evelynne J 17       
     3) Collins, Adrianna               4) Lanza, Kelsey                  
  2 Bonanza HS  'A'                             2:22.50    2:23.06          5  
     1) Byrne, Donna                    2) Haidl, Meilin                  
     3) Een, Alayna                     4) Rocha, Rebecca                 
  3 Durango HS  'B'                                  NT    2:50.78          3  
     1) Villalobos, Elizabeth           2) Collins, Alyssa                
     3) Dobbert, Rebekah                4) Henderson, Mariah              
 -- Bonanza HS  'B'                                  NT         DQ        
     1) Alic, Ajla                      2) Josephson, Karla               
     3) Schaeffer, Amandalynn           4) Davoren, Jordan                
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay MJVE vs CHEY
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cheyenne HS  'A'                            2:48.03    2:35.79         10  
     1) DiNicola, Taylor                2) Munafo, Daniela                
     3) Larosee, Destinee               4) King, Bryanna                  
 -- Mojave Hight School  'A'                    2:45.00         DQ        
     1) Jones, Dana                     2) Moore, Azilee                  
     3) Costa, Julie                    4) Pierce, Savannah               
 

Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay PALO vs WSTN
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Palo Verde High School  'A'                 2:10.65    2:13.47         10  
     1) McNair, Heather K 15            2) Utchel, Emmie M 16             
     3) Van Beuge, Stephanie L 17       4) Respicio, Crystal 16           
  2 Palo Verde High School  'B'                 2:21.98    2:22.72          5  
     1) Crew, Lauren A 18               2) Hierro, Lindsey N 15           
     3) Giardina, Hannah L 17           4) Marks, Katrina N 14            
  3 Palo Verde High School  'C'                 2:30.04   x2:34.88        
     1) Ratliff, Alexa R 17             2) Miramontes, Jamie M 16         
     3) Ence, Bridget                   4) Oshiro, Luna                   
 -- Western HS  'A'                             3:06.31         DQ        
     1) Ceballos, Melissa 15            2) Perez, Idette 16               
     3) Sanchez, Betzabe 16             4) Vazquez, Leila 16              
 -- Palo Verde High School  'D'                 3:01.17         DQ        
     1) Burton, Samantha                2) Irving, Allie                  
     3) Kasel, Lauren                   4) Alfaro, Jasmin                 
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay CHAP vs DPHS
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chaparral High School  'A'                  2:19.63    2:23.25         10  
     1) Garcia, Santana                 2) Andersen, Jenna                
     3) Luchsinger, Summer L 16         4) Navarro, Ayreth                
  2 Desert Pines HS-CA  'A'                     3:10.96    2:46.18          5  
     1) Anchondo, McKenna               2) Barahona, Xiomara              
     3) Hernandez, Garbriella           4) Sanchez, Astrid                
  3 Chaparral High School  'B'                       NT    2:59.03          3  
     1) Grifie, Savana                  2) Schaefer, Magdalena            
     3) Duran-Servin, TC                4) Thornton, Jessica              
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay AVHS vs LGCY
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arbor View  'A'                             1:53.72    1:52.94         10  
     1) Salinas, Michael                2) Letkiewicz, Jeremy             
     3) Meservey, Ryan                  4) Belizario, Marc                
  2 Arbor View  'B'                             1:59.00    2:01.62          5  
     1) Clary, Austin                   2) Legere, Quinn                  
     3) Scribner, Joe                   4) Hill, Hunter                   
  3 Legacy High School-CA  'A'                  1:59.58    2:11.27          3  
     1) Webb, Jordan                    2) Sanez, Anjelo                  
     3) Rockmaker, Josh                 4) Sorenson, Brandon              
  4 Arbor View  'C'                             2:15.00   x2:11.39        
     1) Bohannon, Andrew                2) Hirschi, Christian             
     3) Meservey, Kyle                  4) Hobbs, Damon                   
  5 Legacy High School-CA  'B'                  2:10.40    2:18.60        
     1) Topper, Michael                 2) Brents, Matt                   
     3) Foremaster, Coltan              4) Martin, Jake                   
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay SHDW vs CENT
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Centennial HS  'A'                          1:48.38    1:53.10         10  
     1) Haylett, Brice T 18             2) Lippitt, Jeff V 16             
     3) Salle, Michael A 17             4) Guingon, Marc L 19             
  2 Shadow Ridge High School  'A'               1:58.87    1:57.72          5  
     1) Buono, Steven                   2) Williams, Tylor                
     3) Bergner, Jesse                  4) Nebiker, Kiel                  
  3 Shadow Ridge High School  'B'               2:15.34    2:04.66          3  
     1) Martinez, Kevin                 2) Huskins, Ryan                  
     3) Murtey, Kyle                    4) Kenville, Taylor               
 -- Shadow Ridge High School  'C'               2:45.01         DQ        
     1) Vargas-Orozco, Jose             2) Romero, Alejandro              
     3) Palmer, Chad                    4) Livziey, Dustin                
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay DRGO vs BNZA
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Durango HS  'A'                             1:50.80    1:53.34         10  
     1) Endo, Toyokazu                  2) Gan, James 18                  
     3) Garcia, Carlos                  4) Ward, Andrew C 18              
  2 Bonanza HS  'A'                             2:08.81    2:07.27          5  
     1) McGinnis, Austin                2) Oldenberg, Adonis              
     3) Dierick, Valentin               4) Franzese, Lorenzo              
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay MJVE vs CHEY

===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cheyenne HS  'A'                            2:19.17    2:11.40         10  
     1) Anderson, Kyle                  2) Thompson, Dylan                
     3) Thompson, Morgan                4) Harris, Cory                   
  2 Mojave Hight School  'B'                         NT    2:55.16          5  
     1) Gonzalez, Martin                2) Ramirez, Wascar 14             
     3) Valle, Raul 14                  4) Lewis, Aaron 16                
 -- Mojave Hight School  'A'                    2:55.00         DQ        
     1) Camacho, Pedro 15               2) Rojas, Yishay 18               
     3) Ross, Patrick 18                4) Good, Jeffery                  
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay PALO vs WSTN
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Palo Verde High School  'A'                 1:48.47    1:54.53         10  
     1) Allen, Forrest                  2) Chin, Austin Y 15              
     3) Mayhall, Blake W 16             4) Larin, Xavier                  
  2 Palo Verde High School  'B'                 1:56.01    2:05.72          5  
     1) Baker, Josh S 16                2) Finley, Thomas                 
     3) Galdo, Joshua                   4) McEntire, Timmy                
  3 Western HS  'A'                             2:07.40    2:09.94          3  
     1) Seglin, Sean 17                 2) Gonzalez, Erik 16              
     3) Koljenovic, Halim S 14          4) Ramirez, Diego 18              
  4 Palo Verde High School  'C'                 2:07.43   x2:17.56        
     1) Klingler, Grant                 2) Lee, Ji                        
     3) Rogers, Evan T 16               4) Delph, Jeremiah                
  5 Palo Verde High School  'D'                 2:47.83   x2:36.31        
     1) Penrod, Austin                  2) Lopez, Brandon                 
     3) Machel, Austin                  4) Schrecengost, Jimmy            
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay CHAP vs DPHS
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Desert Pines HS-CA  'A'                     2:13.05    2:53.69         10  
     1) Cordoba, Larry                  2) Watson, Timmy                  
     3) Guevara, Guillermo              4) Hardrick, Greg                 
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle AVHS vs LGCY
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Letkiewicz, Kriste     AVHS                 2:27.10    2:21.39          8  
  2 Dillon, Courtney       AVHS                 2:32.57    2:34.34          6  
  3 Cvijanovich, Mikay     AVHS                 2:44.40    2:34.65          5  
  4 Wirtanen, Stephani     AVHS                 2:42.18    2:39.50          4  
  5 Kerns, Alyson          Legacy-CA            2:45.88    2:47.62          3  
  6 Santos, Julia          Legacy-CA            3:30.25    3:16.46          2  
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle SHDW vs CENT
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brereton, Caroline     Shadow Ridge         2:15.01    2:13.23          8  
  2 Brereton, Stephani     Shadow Ridge         2:11.01    2:15.75          6  
  3 Sublette, Summer    20 Centennial                NT    2:18.93          5  
  4 Schamberger, Stell     Shadow Ridge         2:20.01    2:27.08          4  
  5 Woods, Shaniece K   18 Centennial           2:38.02    2:35.01          3  
  6 Roberts, Haley E    15 Centennial                NT    2:46.53          2  
  7 Moffat, Ray E       16 Centennial           2:47.94    2:51.59          1  
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle DRGO vs BNZA
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Crosby, Jordan         Bonanza              2:41.70    2:17.30          8  
  2 Lanza, Kelsey          Drngo                2:40.19    2:36.81          6  
  3 Collins, Adrianna      Drngo                2:42.40    2:40.31          5  
  4 Todd, Victoria         Bonanza              3:00.01    2:57.81          4  
  5 Collazo, Raychel       Drngo                3:09.65    3:02.85          3  
  6 Ramirez, Monica        Bonanza              3:15.87    3:08.22          2  
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle MJVE vs CHEY

===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DiNicola, Taylor       Cheyenne                0.01    2:41.31          8  
  2 Jones, Dana            Mojave               2:52.00    2:52.53          6  
  3 Laosy, Mataza          Mojave               3:09.00    2:56.70          5  
  4 Lewis, Miranda         Cheyenne             3:49.18    3:29.10          4  
  5 King, Bryanna          Cheyenne             3:57.46    3:29.38          3  
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle PALO vs WSTN
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Giardina, Hannah L  17 PALV                 2:30.05    2:29.24          8  
  2 Crew, Lauren A      18 PALV                 2:38.00    2:44.00          6  
  3 Ceballos, Alexandr  18 Western              3:24.20    3:00.10          5  
  4 Young, Hollie       18 Western                   NT    3:05.11          4  
 -- Kasel, Lauren          PALV                      NT   X2:55.89        
 -- Luciani, Erica         PALV                 3:00.00   X3:01.46        
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle CHAP vs DPHS
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Grifie, Savana         Chaparral            3:03.98    2:58.75          8  
  2 Navarro, Ayreth        Chaparral            3:01.84    3:00.53          6  
  3 Anchondo, McKenna      Desert Pines-CA      3:07.14    3:08.57          5  
  4 Thornton, Jessica      Chaparral            3:18.50    3:14.21          4  
  5 Ah Quin, Kyra          Chaparral                 NT    3:33.44          3  
  6 Juarez-Ventura, Di     Desert Pines-CA      4:15.00    3:34.66          2  
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle AVHS vs LGCY
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Belizario, Marc        AVHS                 2:01.84    2:02.19          8  
  2 Foremaster, Coltan     Legacy-CA            2:25.37    2:09.91          6  
  3 Clark, Ricky           AVHS                 2:30.53    2:29.87          5  
  4 Kot, Michael           AVHS                 2:50.41    2:30.48          4  
  5 Ramos, Niko            Legacy-CA            2:39.10    2:31.65          3  
  6 Hill, Hunter           AVHS                 2:44.00    2:35.77          2  
  7 Evans, Austin          Legacy-CA            3:05.25    2:55.18          1  
  8 Kelly, Austin          Legacy-CA            2:26.81    3:20.62        
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle SHDW vs CENT
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Palmer, Chad           Shadow Ridge         2:30.01    2:26.87          8  
  2 Abramson, Nathan E  15 Centennial           2:29.68    2:27.27          6  
  3 Kenville, Taylor       Shadow Ridge         2:20.01    2:28.80          5  
  4 Young, Nicholas        Shadow Ridge         2:25.01    2:37.72          4  
  5 Storm, Andrew N     17 Centennial                NT    2:42.00          3  
  6 Bergner, Jesse         Shadow Ridge         2:15.01    3:17.75          2  
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle DRGO vs BNZA
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Owen, Gavin            Bonanza                   NT    2:07.72          8  
  2 Garcia, Carlos         Drngo                2:15.80    2:13.76          6  
  3 Vogl-Rees, Joesph      Drngo                3:01.06    2:43.97          5  
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle MJVE vs CHEY

===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Garza, Randy           Cheyenne                  NT    2:41.17          8  
  2 Harris, Cory           Cheyenne             3:02.25    2:41.34          6  
  3 Lewis, Aaron        16 Mojave               3:25.00    3:05.54          5  
  4 Ross, Patrick       18 Mojave               3:01.00    3:06.43          4  
 -- Ramirez, Wascar     14 Mojave               3:00.00         DQ        
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle PALO vs WSTN
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chin, Austin Y      15 PALV                 2:04.75    2:03.31          8  
  2 Larin, Xavier          PALV                 2:19.22    2:22.52          6  
 -- Machel, Austin         PALV                 2:44.25   X2:38.41        
 -- Kang, Jae              PALV                 2:55.00   X2:46.47        
 -- Hernandez, Leobard  15 Western              2:30.90         DQ        
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle CHAP vs DPHS
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Watson, Timmy          Desert Pines-CA      2:34.18    2:33.84          8  
  2 Rouse, Aaron           Chaparral            3:14.87    2:50.36          6  
  3 Verduzco, Ramon        Desert Pines-CA      3:15.00    3:10.02          5  
 
Event 5  Girls 200 Yard IM AVHS vs LGCY
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kuehl, Charlotte       Legacy-CA            2:48.65    2:45.88          8  
  2 Meservey, Rachel       AVHS                 2:56.23    2:52.50          6  
  3 Fulton, Brooke         AVHS                 3:02.81    3:00.03          5  
  4 Collins, Ashley        AVHS                 3:09.00    3:07.82          4  
 -- Long, Sara             AVHS                 2:53.00         DQ        
 
Event 5  Girls 200 Yard IM SHDW vs CENT
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miller, Sarah          Shadow Ridge         2:22.15    2:19.68          8  
  2 Miller, Rylie M     14 Centennial                NT    2:30.63          6  
  3 Brackett, Brooke    16 Centennial                NT    3:03.71          5  
  4 Noorda, Courtney       Shadow Ridge         2:50.01    3:13.07          4  
  5 Hicks, Michelle F   15 Centennial                NT    3:15.65          3  
  6 Gottfredson, Rache  17 Centennial                NT    3:15.96          2  
  7 Henderson, Jasmine     Shadow Ridge         3:15.01    3:51.94          1  
 -- Gasper, Kasey          Shadow Ridge         3:05.01         DQ        
 
Event 5  Girls 200 Yard IM DRGO vs BNZA
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hernandez, Evelynn  17 Drngo                2:40.25    2:45.34          8  
  2 Freeman, Brooke        Drngo                     NT    3:47.60          6  
 -- Dobbert, Rebekah       Drngo                     NT         DQ        
 
Event 5  Girls 200 Yard IM MJVE vs CHEY

===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Larosee, Destinee      Cheyenne             3:10.81    2:51.11          8  
  2 Pierce, Savannah       Mojave               3:55.00    3:35.05          6  
 
Event 5  Girls 200 Yard IM PALO vs WSTN
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marks, Katrina N    14 PALV                 2:44.45    2:44.45          8  
  2 Van Beuge, Stephan  17 PALV                 2:38.63    2:45.07          6  
 -- Pahuriray, Jordanl     PALV                 3:03.32   X3:02.12        
 -- Nguyen, Dominique      PALV                 3:25.00   X3:30.75        
 
Event 5  Girls 200 Yard IM CHAP vs DPHS
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Barahona, Xiomara      Desert Pines-CA      3:16.28    3:11.78          8  
  2 Angell, Kaitlin        Chaparral            3:26.25    3:28.78          6  
 
Event 6  Boys 200 Yard IM AVHS vs LGCY
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Salinas, Michael       AVHS                 2:22.90    2:24.95          8  
  2 Letkiewicz, Jeremy     AVHS                 2:26.27    2:26.87          6  
  3 Webb, Jordan           Legacy-CA            2:36.61    2:32.44          5  
  4 Clary, Austin          AVHS                 3:07.66    2:42.72          4  
  5 Brents, Matt           Legacy-CA            2:40.23    2:51.49          3  
  6 Abou Assali, Marc      AVHS                      NT    3:04.47          2  
 
Event 6  Boys 200 Yard IM SHDW vs CENT
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lippitt, Jeff V     16 Centennial                NT    2:23.31          8  
  2 Buono, Steven          Shadow Ridge         2:50.01    2:39.70          6  
  3 Martinez, Kevin        Shadow Ridge         2:40.01    2:44.47          5  
  4 Huskins, Ryan          Shadow Ridge         2:58.65    2:51.53          4  
  5 Williams, Tylor        Shadow Ridge         2:35.01    2:56.69          3  
  6 Bass, Nazzir J      18 Centennial                NT    3:05.34          2  
 
Event 6  Boys 200 Yard IM DRGO vs BNZA
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chaidez, Esteban       Drngo                3:07.23    3:02.06          8  
 -- Ward, Andrew C      18 Drngo                2:08.65         DQ        
 
Event 6  Boys 200 Yard IM PALO vs WSTN

===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mayhall, Blake W    16 PALV                 2:27.38    2:23.13          8  
  2 Baker, Josh S       16 PALV                 2:25.44    2:26.37          6  
 -- Kang, Won              PALV                 2:50.00   X3:02.18        
 -- McEntire, Timmy        PALV                 2:40.00         DQ        
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle AVHS vs LGCY
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Conte, Janice          Legacy-CA              30.29      28.59          8  
  2 Tschetter, Linsey      AVHS                   31.06      29.21          6  
  3 Harrison, Reagan       AVHS                   29.70      29.96          5  
  4 Lyon, Lauren           AVHS                   31.56      31.18          4  
  5 Adair, Whitney         Legacy-CA              32.16      32.59          3  
  6 Green, Mykyla          AVHS                   32.13      33.12          2  
  7 Maus, Leonie           Legacy-CA              37.25      36.00          1  
  8 Smith, Arla            Legacy-CA              36.25      36.29        
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle SHDW vs CENT
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hannah, Marissa A   15 Centennial                NT      26.87          8  
  2 Brereton, Stephani     Shadow Ridge           29.01      29.17          6  
  3 Whitlock, Dorothy      Shadow Ridge           30.18      30.38          5  
  4 Johnson, Sammy L    17 Centennial                NT      31.21          4  
  5 Mitchell, Alissa       Shadow Ridge           33.01      32.61          3  
  6 Graham, Tahni          Shadow Ridge           35.01      34.06          2  
  7 Rice, Kylie R       15 Centennial                NT      34.58          1  
  8 Earl, Bailey E      15 Centennial                NT      39.16        
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle DRGO vs BNZA
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lanza, Kelsey          Drngo                  31.19      31.56          8  
  2 Haidl, Meilin          Bonanza                30.00      33.58          6  
  3 Milner, Taylor         Drngo                     NT      33.75          5  
  4 Alic, Ajla             Bonanza                33.00      34.75          4  
  5 Ramirez, Monica        Bonanza                33.00      35.01          3  
  6 Henderson, Mariah      Drngo                  37.59      36.49          2  
  7 Symons, Kim            Drngo                     NT      41.97          1  
 -- Todd, Victoria         Bonanza                33.01         DQ        
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle MJVE vs CHEY
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Munafo, Daniela        Cheyenne               36.68      34.24          8  
  2 Estrada, Zulma         Mojave                 41.00      38.07          6  
  3 Lewis, Miranda         Cheyenne                  NT      39.74          5  
  4 Flaxa, Alyssa          Mojave                 51.00      44.48          4  
  5 Silva, Vilma           Cheyenne               50.61      46.37          3  
  6 Magiera, Maria         Cheyenne               56.78      53.50          2  
  7 Matias, Denise         Mojave                 51.00    1:01.19          1  
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle PALO vs WSTN
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hierro, Lindsey N   15 PALV                   31.77      31.38          8  
  2 Konold, Emily K     14 PALV                   29.59      34.10          6  
  3 Ibarra, Marysol     17 Western                43.28      42.23          5  
  4 Santoyo, Jocelyne      Western                45.03      43.01          4  
  5 Michel-Galindo, Ka     Western                   NT      45.87          3  
  6 Rodriguez, Irma        Western                   NT      48.47          2  
 -- Oshiro, Luna           PALV                   32.56     X34.50        
 -- Alfaro, Jasmin         PALV                   38.54     X39.19        
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle CHAP vs DPHS

===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Luchsinger, Summer  16 Chaparral              25.69      25.79          8  
  2 Thornton, Jessica      Chaparral                 NT      36.32          6  
  3 Sanchez, Astrid        Desert Pines-CA        44.65      39.44          5  
  4 Garcia, Gilberta       Chaparral              44.14      42.06          4  
  5 Contreras, Selena      Desert Pines-CA        40.00      43.46          3  
  6 Escobar, Alethea       Desert Pines-CA        46.00      45.69          2  
  7 Mendoza, Perla         Chaparral                 NT      46.05          1  
  8 Villagomez, Mariso     Desert Pines-CA        43.62      47.08        
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle AVHS vs LGCY
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hill, Josh             AVHS                   25.14      24.59          8  
  2 Sorenson, Brandon      Legacy-CA              25.50      25.00          6  
  3 Conte, Chris           Legacy-CA              25.60      25.54          5  
  4 Martin, Jake           Legacy-CA              27.93      26.78          4  
  5 Rockmaker, Josh        Legacy-CA              25.82      26.87          3  
  6 Chide, Blake           AVHS                   27.60      26.89          2  
  7 Hill, Hunter           AVHS                   27.91      27.53          1  
  8 Kot, Michael           AVHS                   31.22      28.02        
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle SHDW vs CENT
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nebiker, Kiel          Shadow Ridge           24.85      25.00          8  
  2 Guingon, Marc L     19 Centennial             25.45      25.59          6  
  3 Murtey, Kyle           Shadow Ridge           29.01      27.97          5  
  4 Mack, Dalton J      18 Centennial                NT      28.34          4  
  5 Storm, Andrew N     17 Centennial             28.81      28.68          3  
  6 Palmer, Chad           Shadow Ridge           30.01      29.33          2  
  7 Custer, Logan          Shadow Ridge           35.01      33.87          1  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle DRGO vs BNZA
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGinnis, Austin       Bonanza                27.05      28.12          8  
  2 Dierick, Valentin      Bonanza                28.59      28.25          6  
  3 Oldenberg, Adonis      Bonanza                28.63      28.97          5  
  4 Vogl-Rees, Joesph      Drngo                     NT      29.60          4  
  5 Mahregani, Nader       Drngo                  32.40      32.75          3  
  6 Christensen, Chase     Drngo                  48.50      47.74          2  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle MJVE vs CHEY
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Dylan        Cheyenne               28.34      24.12          8  
  2 Ramirez, Wascar     14 Mojave                 35.00      33.91          6  
  3 Good, Jeffery          Mojave                 33.00      34.75          5  
  4 Camacho, Pedro      15 Mojave                 36.00      34.76          4  
  5 Dillanes, Marco        Cheyenne               47.00      39.75          3  
  6 Garcia, Gonzalo     16 Mojave                 37.00      40.93          2  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle PALO vs WSTN
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Finley, Thomas         PALV                   25.03      24.07          8  
  2 Klingler, Grant        PALV                   29.69      30.19          6  
  3 Agustin Maqueda, L  17 Western                41.78      35.00          5  
 -- Schrecengost, Jimm     PALV                   38.71     X39.27        
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle CHAP vs DPHS

===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hardrick, Greg         Desert Pines-CA        27.37      26.58          8  
  2 Heki, Arden            Desert Pines-CA        27.00      27.25          6  
  3 Gunther, Kai           Chaparral              30.82      30.50          5  
  4 Munguia, Sergio        Desert Pines-CA        34.00      37.82          4  
 
Event 9  Girls 1 mtr Diving AVHS vs LGCY
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kaye, Sierra           AVHS                  167.05     155.55          8  
  2 Koch, Kylee            AVHS                  167.00     151.65          6  
  3 Ardolino, Deanna       AVHS                  134.50     126.05          5  
  4 Stephenson, Krista     AVHS                  117.95     121.20          4  
 
Event 9  Girls 1 mtr Diving SHDW vs CENT
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Danessa A   15 Centennial             88.60      86.35          8  
  2 Mack, Lauren R      16 Centennial            115.70      85.00          6  
  3 Garcia, Sofia S     17 Centennial             85.45      66.00          5  
 
Event 9  Girls 1 mtr Diving PALO vs WSTN
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Payton         PALV                  132.25     137.60          8  
  2 Scarbrough, Jackie     PALV                      NP      84.90          6  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly AVHS vs LGCY
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Letkiewicz, Kriste     AVHS                 1:16.31    1:16.09          8  
  2 Davis, Sydney          AVHS                 1:37.99    1:25.81          6  
  3 Elsea, Paige           AVHS                 1:32.08    1:28.30          5  
  4 Tadd, Amanda           Legacy-CA            1:27.81    1:30.31          4  
  5 Ashworth, McKayla      AVHS                 1:26.00    1:31.35          3  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly SHDW vs CENT
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lehr, Merissa C     15 Centennial                NT    1:24.74          8  
  2 Keller, Alexis C    18 Centennial           1:46.49    1:27.56          6  
  3 Horn, Rabeca L      15 Centennial           1:31.03    1:30.03          5  
  4 Graham, Tahni          Shadow Ridge         1:29.63    1:35.12          4  
  5 Lockwood, Kristina  16 Centennial                NT    1:41.75          3  
  6 Mitchell, Gabriell     Shadow Ridge         1:40.01    1:46.05          2  
  7 Whittemore, Sierra     Shadow Ridge         2:10.01    1:57.94          1  
 -- Filipovic, Baylee      Shadow Ridge         1:45.01         DQ        
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly DRGO vs BNZA

===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ward, Anna             Drngo                1:22.00    1:18.41          8  
  2 Byrne, Donna           Bonanza              1:18.84    1:24.49          6  
  3 Davoren, Jordan        Bonanza              2:05.04    1:32.52          5  
  4 Josephson, Karla       Bonanza              2:05.04    1:50.43          4  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly MJVE vs CHEY
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Larosee, Destinee      Cheyenne             1:32.53    1:23.14          8  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly PALO vs WSTN
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Utchel, Emmie M     16 PALV                 1:17.00    1:08.90          8  
  2 Giardina, Hannah L  17 PALV                 1:15.11    1:19.27          6  
  3 Sanchez, Betzabe    16 Western              2:29.53    2:08.87          5  
 -- Ence, Bridget          PALV                      NT   X1:27.91        
 -- Irving, Allie          PALV                 1:50.00   X1:44.50        
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly CHAP vs DPHS
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Barahona, Xiomara      Desert Pines-CA      1:15.00    1:29.84          8  
 -- Hernandez, Garbrie     Desert Pines-CA      1:21.00         DQ        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly AVHS vs LGCY
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scribner, Joe          AVHS                 1:15.28    1:16.53          8  
  2 Legere, Quinn          AVHS                 1:27.00    1:30.04          6  
 -- Meservey, Ryan         AVHS                 1:03.90         DQ        
 -- Mitchell, Cameron      AVHS                 1:33.00         DQ        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly SHDW vs CENT
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Logan          Shadow Ridge           59.01    1:03.14          8  
  2 Salle, Michael A    17 Centennial           1:06.84    1:05.72          6  
  3 Kerns, Zeke A       16 Centennial                NT    1:08.50          5  
  4 Nebiker, Kiel          Shadow Ridge         1:15.01    1:12.15          4  
  5 Bergner, Jesse         Shadow Ridge         1:14.15    1:14.41          3  
  6 Huskins, Ryan          Shadow Ridge         1:16.34    1:20.21          2  
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly DRGO vs BNZA

===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Carlos         Drngo                  59.44    1:02.38          8  
  2 Franzese, Lorenzo      Bonanza              1:12.53    1:07.95          6  
  3 Owen, Gavin            Bonanza              1:11.09    1:08.78          5  
  4 Mahregani, Nader       Drngo                1:51.16    1:56.47          4  
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly MJVE vs CHEY
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Thompson, Morgan       Cheyenne             1:14.13         DQ        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly PALO vs WSTN
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Allen, Forrest         PALV                   56.84      58.41          8  
  2 Koljenovic, Halim   14 Western              1:06.42      59.47          6  
  3 Chin, Austin Y      15 PALV                 1:03.27    1:03.36          5  
 -- Galdo, Joshua          PALV                 1:15.00   X1:18.38        
 -- Delph, Jeremiah        PALV                 1:20.00   X1:23.89        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly CHAP vs DPHS
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Guevara, Guillermo     Desert Pines-CA      1:11.22    1:09.72          8  
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle AVHS vs LGCY
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harrison, Reagan       AVHS                 1:07.00    1:05.76          8  
  2 Aguilar, Gabrielle     AVHS                 1:10.37    1:07.28          6  
  3 Conte, Janice          Legacy-CA            1:09.75    1:07.72          5  
  4 Dillon, Courtney       AVHS                 1:10.53    1:08.01          4  
  5 Foote, Jade            AVHS                 1:18.00    1:13.28          3  
  6 Kerns, Alyson          Legacy-CA            1:16.25    1:15.79          2  
  7 Santos, Julia          Legacy-CA            1:29.88    1:25.40          1  
  8 Smith, Arla            Legacy-CA            1:28.20    1:27.94        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle SHDW vs CENT
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miller, Sarah          Shadow Ridge         1:05.01      58.22          8  
  2 Sublette, Summer    20 Centennial                NT    1:05.19          6  
  3 Woods, Shaniece K   18 Centennial           1:07.25    1:06.09          5  
  4 Crownover, Kelle       Shadow Ridge         1:10.01    1:06.90          4  
  5 Bragg, Taylor          Shadow Ridge         1:23.01    1:20.84          3  
  6 Bradley, Alexis B   15 Centennial                NT    1:32.53          2  
  7 Piazza, Amanda C    16 Centennial                NT    1:33.52          1  
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle DRGO vs BNZA

===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Crosby, Jordan         Bonanza              1:09.66    1:02.20          8  
  2 Rocha, Rebecca         Bonanza              1:10.66    1:14.59          6  
  3 Een, Eliza             Bonanza              1:18.80    1:16.24          5  
  4 Collazo, Raychel       Drngo                     NT    1:21.72          4  
  5 Villalobos, Elizab     Drngo                     NT    1:23.94          3  
  6 Symons, Kim            Drngo                     NT    1:36.86          2  
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle MJVE vs CHEY
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Costa, Julie           Mojave               1:14.00    1:13.81          8  
  2 Moore, Azilee          Mojave               1:22.00    1:15.97          6  
  3 Laosy, Mataza          Mojave               1:25.00    1:19.06          5  
  4 King, Bryanna          Cheyenne             1:50.39    1:31.18          4  
  5 Silva, Vilma           Cheyenne             2:26.62    1:40.34          3  
  6 Ostoga, Perla          Mojave               1:32.00    1:55.13          2  
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle PALO vs WSTN
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McNair, Heather K   15 PALV                 1:09.17    1:09.22          8  
  2 Vogel, Paige A      15 PALV                 1:10.20    1:09.91          6  
  3 Young, Hollie       18 Western              1:20.50    1:19.65          5  
  4 Vazquez, Leila      16 Western                   NT    1:34.54          4  
  5 Gonzalez, Kylie        Western                   NT    1:42.81          3  
  6 Mercado, Edelyn     16 Western                   NT    1:50.59          2  
 -- Dorsey, Caitlin        PALV                 1:19.63   X1:12.78        
 -- Ratliff, Alexa R    17 PALV                 1:13.47   X1:16.97        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle CHAP vs DPHS
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Luchsinger, Summer  16 Chaparral                 NT      57.67          8  
  2 Hernandez, Garbrie     Desert Pines-CA      1:12.00    1:15.60          6  
  3 Navarro, Ayreth        Chaparral            1:20.06    1:18.08          5  
  4 Briones, Mikee         Chaparral                 NT    1:28.01          4  
  5 Contreras, Selena      Desert Pines-CA      1:40.00    1:38.94          3  
  6 Sanchez, Astrid        Desert Pines-CA      1:30.00    1:39.34          2  
  7 Berrelleza, Sarahi     Chaparral                 NT    1:45.09          1  
  8 Toribio, Maria         Desert Pines-CA      1:42.49    1:45.44        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle AVHS vs LGCY
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Belizario, Marc        AVHS                   52.68      52.53          8  
  2 Sanez, Anjelo          Legacy-CA              53.72      54.08          6  
  3 Sorenson, Brandon      Legacy-CA            1:00.44      58.35          5  
  4 Conte, Chris           Legacy-CA            1:00.59      58.74          4  
  5 Chide, Blake           AVHS                 1:03.00    1:01.68          3  
  6 Hirschi, Christian     AVHS                 1:09.01    1:06.78          2  
  7 Pinkney, Jacob         Legacy-CA                 NT    1:17.12          1  
  8 Meservey, Kyle         AVHS                 1:44.18    1:34.71        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle SHDW vs CENT
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Haylett, Brice T    18 Centennial             53.77      51.59          8  
  2 Buff, Brent            Shadow Ridge           55.01      51.74          6  
  3 Guingon, Marc L     19 Centennial           1:01.31    1:00.40          5  
  4 Mack, Dalton J      18 Centennial                NT    1:04.12          4  
  5 Young, Nicholas        Shadow Ridge         1:10.01    1:06.59          3  
  6 Gonzalez, Joey H    17 Centennial                NT    1:13.42          2  
  7 Romero, Alejandro      Shadow Ridge         1:10.01    1:13.67          1  
  8 Schmidt, Kaleb         Shadow Ridge         1:25.01    1:23.31        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle DRGO vs BNZA

===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Endo, Toyokazu         Drngo                     NT      58.19          8  
  2 Manley, Josh           Drngo                1:10.72    1:10.37          6  
  3 Christensen, Chase     Drngo                1:56.53    1:57.49          5  
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle MJVE vs CHEY
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lewis, Aaron        16 Mojave               1:18.00    1:20.14          8  
  2 Mleynek, Michael    16 Mojave               1:19.00    1:20.87          6  
  3 Good, Jeffery          Mojave               1:20.00    1:21.32          5  
  4 Ross, Patrick       18 Mojave               1:17.00    1:25.25          4  
  5 Dillanes, Marco        Cheyenne             1:49.34    1:37.03          3  
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle PALO vs WSTN
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Stuart A     17 PALV                   58.86    1:01.05          8  
  2 Rogers, Evan T      16 PALV                 1:02.59    1:04.40          6  
  3 Hernandez, Leobard  15 Western                   NT    1:15.72          5  
  4 Agustin Maqueda, L  17 Western              1:59.19    1:26.68          4  
  5 Ramirez, Diego      18 Western                   NT    1:30.34          3  
 -- Swainston, Alec        PALV                 1:21.29   X1:17.22        
 -- Lopez, Brandon         PALV                 1:28.41   X1:24.59        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle CHAP vs DPHS
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Guevara, Guillermo     Desert Pines-CA      1:04.00    1:00.25          8  
  2 Hansen, Eric           Chaparral            1:04.94    1:01.87          6  
  3 Hardrick, Greg         Desert Pines-CA      1:06.29    1:03.01          5  
  4 Heki, Arden            Desert Pines-CA      1:07.00    1:05.18          4  
  5 Rouse, Aaron           Chaparral            1:06.23    1:05.81          3  
  6 Cordoba, Larry         Desert Pines-CA      1:10.00    1:05.84          2  
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle AVHS vs LGCY
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tschetter, Linsey      AVHS                 6:39.00    6:35.71          8  
  2 Ashworth, McKayla      AVHS                 6:54.00    6:45.62          6  
  3 Anderson, Emily        Legacy-CA            7:08.43    6:47.72          5  
  4 Fulton, Brooke         AVHS                 7:21.32    7:13.35          4  
  5 Wirtanen, Stephani     AVHS                 7:21.72    7:27.40          3  
  6 Selby, Ashlee          Legacy-CA            8:41.48    8:19.65          2  
  7 Gonsalves, Patrici     Legacy-CA            8:40.26    8:33.10          1  
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle SHDW vs CENT
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Kaytee         Shadow Ridge         5:30.01    5:26.35          8  
  2 Miller, Rylie M     14 Centennial                NT    5:49.12          6  
  3 Brackett, Brooke    16 Centennial                NT    7:30.53          5  
  4 Moffat, Ray E       16 Centennial           7:06.31    7:51.62          4  
  5 Gasper, Kasey          Shadow Ridge         8:10.01    8:08.81          3  
  6 Badger, Megan N     17 Centennial                NT    8:11.03          2  
  7 Movius, Kendra         Shadow Ridge         8:20.01    8:38.35          1  
  8 Whittemore, Sierra     Shadow Ridge         8:45.01   10:03.00        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle DRGO vs BNZA

===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Een, Alayna            Bonanza              7:35.55    7:22.31          8  
  2 Dobbert, Rebekah       Drngo                7:30.59    7:24.51          6  
  3 Collins, Adrianna      Drngo                8:04.54    7:24.59          5  
  4 Collins, Alyssa        Drngo                8:20.83    8:11.54          4  
  5 Schaeffer, Amandal     Bonanza              8:28.27    8:20.51          3  
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle PALO vs WSTN
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Van Beuge, Stephan  17 PALV                 6:18.51    6:32.64          8  
  2 Hierro, Lindsey N   15 PALV                 7:17.00    7:17.24          6  
  3 Ceballos, Alexandr  18 Western              7:44.91    8:24.69          5  
 -- Miramontes, Jamie   16 PALV                 7:29.75   X7:34.90        
 -- Pacalda, Clarissa   16 PALV                 7:55.00   X7:49.82        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle CHAP vs DPHS
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Andersen, Jenna        Chaparral            7:27.25    7:08.46          8  
  2 Duran-Servin, TC       Chaparral            9:03.19    8:43.01          6  
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle AVHS vs LGCY
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hill, Josh             AVHS                 6:03.15    6:16.09          8  
  2 Clary, Austin          AVHS                 6:38.19    6:30.01          6  
  3 Topper, Michael        Legacy-CA            7:38.25    7:02.43          5  
  4 Atkinson, Kyler        Legacy-CA            7:35.60    7:16.57          4  
  5 Abou Assali, Marc      AVHS                      NT    7:22.34          3  
  6 Clark, Ricky           AVHS                 6:45.00    7:42.44          2  
  7 Evans, Austin          Legacy-CA            9:14.02    8:37.71          1  
 -- Foremaster, Coltan     Legacy-CA            6:50.25         DQ        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle SHDW vs CENT
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kerns, Zeke A       16 Centennial           6:12.16    5:53.44          8  
  2 Murtey, Kyle           Shadow Ridge         7:40.01    6:12.65          6  
  3 Kenville, Taylor       Shadow Ridge         8:30.01    6:57.53          5  
  4 Clark, Bradley A    17 Centennial                NT    7:24.61          4  
  5 Holley, Brandon        Shadow Ridge         8:00.01    7:40.40          3  
  6 Storm, Andrew N     17 Centennial           8:14.74    7:42.64          2  
  7 Schmidt, Kaleb         Shadow Ridge         8:15.01    9:12.09          1  
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle DRGO vs BNZA
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gan, James          18 Drngo                     NT    6:34.72          8  
  2 McGinnis, Austin       Bonanza              7:14.47    6:58.18          6  
  3 Dierick, Valentin      Bonanza              8:09.52    8:11.37          5  
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle MJVE vs CHEY

===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rojas, Yishay       18 Mojave               8:48.00    8:26.20          8  
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle PALO vs WSTN
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mortenson, Michael  17 PALV                      NT    5:30.05          8  
  2 Allen, Forrest         PALV                 5:47.44    5:54.18          6  
  3 Philllips, Austin   16 PALV                 6:34.58    6:33.16          5  
  4 Galdo, Joshua          PALV                 6:55.00    7:06.08          4  
  5 Seglin, Sean        17 Western              7:17.43    7:06.65          3  
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay AVHS vs LGCY
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Legacy High School-CA  'A'                  2:04.43    1:59.88         10  
     1) Anderson, Emily                 2) Kuehl, Charlotte               
     3) Adair, Whitney                  4) Conte, Janice                  
  2 Arbor View  'A'                             1:54.93    2:00.96          5  
     1) Meservey, Rachel                2) Cvijanovich, Mikayla           
     3) Harrison, Reagan                4) Tschetter, Linsey              
  3 Arbor View  'B'                             1:59.88    2:05.20          3  
     1) Davis, Sydney                   2) Dillon, Courtney               
     3) Wirtanen, Stephanie             4) Long, Sara                     
  4 Arbor View  'C'                             2:04.23   x2:13.02        
     1) Bollinger, Peyton               2) Verley, Alycia                 
     3) Lyon, Lauren                    4) Green, Mykyla                  
  5 Legacy High School-CA  'B'                  2:31.81    2:22.78        
     1) Saiz, Hannah                    2) Santos, Julia                  
     3) Gonsalves, Patricia             4) Riikonen, Iiris                
  6 Legacy High School-CA  'C'                  2:42.66   x2:29.00        
     1) Perez Martin, Ada               2) Rodriguez, Devin               
     3) Christensen, Sydnee             4) Shepherd, Kaylea               
  7 Arbor View  'D'                             2:13.00   x2:29.44        
     1) Washington, Taylor              2) Cooper, Natasha                
     3) Campbell, Olivia                4) O'Hara, Erin                   
 -- Legacy High School-CA  'D'                  3:00.32         DQ        
     1) Maus, Leonie                    2) Montgomery, Maryan             
     3) Selby, Ashlee                   4) Yankaway, Raizel               
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay SHDW vs CENT
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shadow Ridge High School  'A'               1:59.68    1:52.47         10  
     1) Miller, Sarah                   2) Brereton, Caroline             
     3) Brereton, Stephanie             4) Garcia, Kaytee                 
  2 Centennial HS  'A'                          1:52.98    1:53.47          5  
     1) Malan, Erin N 17                2) Woods, Shaniece K 18           
     3) Hannah, Marissa A 15            4) Miller, Rylie M 14             
  3 Centennial HS  'B'                               NT    2:06.47          3  
     1) Lehr, Merissa C 15              2) Horn, Rabeca L 15              
     3) Johnson, Sammy L 17             4) Hicks, Michelle F 15           
  4 Shadow Ridge High School  'B'               2:20.01    2:07.86        
     1) Mitchell, Alissa                2) Wilson, Charlee                
     3) Graham, Tahni                   4) Schamberger, Stella            
  5 Centennial HS  'C'                               NT   x2:14.81        
     1) Brackett, Brooke 16             2) Bradley, Alexis B 15           
     3) Gottfredson, Rachel J 17        4) Roberts, Haley E 15            
  6 Shadow Ridge High School  'C'               2:45.01   x2:32.22        
     1) Bragg, Taylor                   2) Filipovic, Baylee              
     3) Henderson, Jasmine              4) Mitchell, Gabriella            
  7 Centennial HS  'D'                               NT   x2:32.91        
     1) Lockwood, Kristina K 16         2) Gottfredson, Sarah J 14        
     3) Piazza, Amanda C 16             4) Earl, Bailey E 15              
  8 Shadow Ridge High School  'D'               3:05.01   x2:46.40        
     1) Movius, Kendra                  2) Wallack, Ashley                
     3) Splawn, Delaney                 4) Covington, Haley               
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay DRGO vs BNZA
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bonanza HS  'A'                             2:11.65    2:06.41         10  
     1) Byrne, Donna                    2) Todd, Victoria                 
     3) Davoren, Jordan                 4) Crosby, Jordan                 
  2 Durango HS  'A'                             2:27.00    2:25.02          5  
     1) Villalobos, Elizabeth           2) Milner, Taylor                 
     3) Collazo, Raychel                4) Freeman, Brooke                
  3 Durango HS  'C'                                  NT    2:56.59          3  
     1) Bryant, Korie                   2) Camacho, Geraldine             
     3) Collins, Alyssa                 4) Shahijanian, Ani               
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay MJVE vs CHEY
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mojave Hight School  'A'                    2:50.00    2:34.68         10  
     1) Pierce, Savannah                2) Estrada, Zulma                 
     3) Flaxa, Alyssa                   4) Laosy, Mataza                  
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay PALO vs WSTN

===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Palo Verde High School  'A'                 2:00.54    2:00.56         10  
     1) Garcia-Murillo, Karla 15        2) Bolden, Taylor L 15            
     3) McNair, Heather K 15            4) Respicio, Crystal 16           
  2 Palo Verde High School  'B'                 2:01.32    2:02.90          5  
     1) Utchel, Emmie M 16              2) Marks, Katrina N 14            
     3) Pahuriray, Jordanli             4) Pacalda, Clarissa L 16         
  3 Palo Verde High School  'C'                 2:12.44   x2:15.18        
     1) Luciani, Erica                  2) Oshiro, Luna                   
     3) Dorsey, Caitlin                 4) Airola, Calli A 15             
  4 Palo Verde High School  'D'                 2:41.85   x2:26.84        
     1) Allen, Brooke                   2) Burton, Samantha               
     3) Madison, Megan                  4) Nguyen, Dominique              
  5 Western HS  'B'                                  NT    3:00.49          3  
     1) Perez, Idette 16                2) Gonzalez, Kylie                
     3) Santoyo, Jocelyne               4) Ibarra, Marysol 17             
 -- Western HS  'A'                             2:57.91         DQ        
     1) Young, Hollie 18                2) Vazquez, Leila 16              
     3) Sanchez, Betzabe 16             4) Rodriguez, Irma                
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay CHAP vs DPHS
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chaparral High School  'A'                  2:41.19    2:24.19         10  
     1) Duran-Servin, TC                2) Angell, Kaitlin                
     3) Thornton, Jessica               4) Grifie, Savana                 
  2 Chaparral High School  'B'                       NT    2:42.87          5  
     1) Briones, Mikee                  2) Celis, Jennifer                
     3) Garcia, Gilberta                4) Schaefer, Magdalena            
  3 Desert Pines HS-CA  'A'                     2:30.08    3:00.00          3  
     1) Anchondo, McKenna               2) Sanchez, Astrid                
     3) Hernandez, Garbriella           4) Barahona, Xiomara              
 -- Desert Pines HS-CA  'B'                     2:50.00         DQ        
     1) Villagomez, Marisol             2) Contreras, Selena              
     3) Escobar, Alethea                4) Toribio, Maria                 
 -- Chaparral High School  'C'                       NT         DQ        
     1) Vera, Brenda                    2) Garcia, Laura                  
     3) Zarate, Erika                   4) Mendoza, Perla                 
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay AVHS vs LGCY
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Legacy High School-CA  'A'                  1:42.03    1:40.66         10  
     1) Conte, Chris                    2) Foremaster, Coltan             
     3) Sorenson, Brandon               4) Sanez, Anjelo                  
  2 Arbor View  'A'                             1:39.44    1:44.53          5  
     1) Salinas, Michael                2) Letkiewicz, Jeremy             
     3) Clark, Ricky                    4) Hill, Josh                     
  3 Arbor View  'B'                             1:54.00    1:51.84          3  
     1) Hill, Hunter                    2) Kot, Michael                   
     3) Mitchell, Cameron               4) Chide, Blake                   
  4 Legacy High School-CA  'B'                  1:50.84    1:54.34        
     1) Martin, Jake                    2) Ramos, Niko                    
     3) Pinkney, Jacob                  4) Rockmaker, Josh                
  5 Arbor View  'C'                             2:13.00   x2:17.72        
     1) Meservey, Kyle                  2) Bohannon, Andrew               
     3) Hobbs, Damon                    4) Hirschi, Christian             
  6 Legacy High School-CA  'C'                  2:00.22   x2:18.21        
     1) Bugnet, Thomas                  2) Kelly, Austin                  
     3) Layug, Patrick                  4) Stephens, Zach                 
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay SHDW vs CENT
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shadow Ridge High School  'A'               1:51.55    1:42.60         10  
     1) Garcia, Logan                   2) Bergner, Jesse                 
     3) Kenville, Taylor                4) Buff, Brent                    
  2 Centennial HS  'A'                          1:36.44    1:50.68          5  
     1) Kerns, Zeke A 16                2) Storm, Andrew N 17             
     3) Mack, Dalton J 18               4) Guingon, Marc L 19             
  3 Shadow Ridge High School  'B'               2:15.01    1:59.68          3  
     1) Huskins, Ryan                   2) Holley, Brandon                
     3) Young, Nicholas                 4) Palmer, Chad                   
  4 Shadow Ridge High School  'C'               2:30.01   x2:18.06        
     1) Custer, Logan                   2) Livziey, Dustin                
     3) Vargas-Orozco, Jose             4) Schmidt, Kaleb                 
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay DRGO vs BNZA
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Durango HS  'A'                             1:42.96    1:40.30         10  
     1) Garcia, Carlos                  2) Gan, James 18                  
     3) Endo, Toyokazu                  4) Ward, Andrew C 18              
  2 Durango HS  'B'                                  NT    2:09.99          5  
     1) Vogl-Rees, Joesph               2) Manley, Josh                   
     3) Chaidez, Esteban                4) Mahregani, Nader               
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay MJVE vs CHEY
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mojave Hight School  'A'                    2:46.00    2:24.66         10  
     1) Camacho, Pedro 15               2) Garcia, Gonzalo 16             
     3) Ramirez, Wascar 14              4) Good, Jeffery                  
  2 Mojave Hight School  'B'                         NT    2:45.74          5  
     1) Gonzalez, Martin                2) Mleynek, Michael 16            
     3) Ramos, Alex                     4) Valdez, Edgar 16               
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay PALO vs WSTN

===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Palo Verde High School  'A'                 1:44.38    1:47.46         10  
     1) Larin, Xavier                   2) Green, Stuart A 17             
     3) Delph, Jeremiah                 4) Rogers, Evan T 16              
  2 Palo Verde High School  'B'                 1:56.75    1:59.68          5  
     1) Machel, Austin                  2) Militonyan, Steve S 16         
     3) Klingler, Grant                 4) Jacoby, Jacob                  
  3 Palo Verde High School  'C'                 2:08.28   x2:04.85        
     1) Kang, Won                       2) Kang, Jae                      
     3) Penrod, Austin                  4) Swainston, Alec                
  4 Western HS  'A'                             1:49.70    2:06.78          3  
     1) Hernandez, Leobardo 15          2) Agustin Maqueda, Luis D 17     
     3) Moran, Luis 17                  4) Koljenovic, Halim S 14         
  5 Palo Verde High School  'D'                 2:33.22   x2:33.94        
     1) Lopez, Brandon                  2) Schrecengost, Jimmy            
     3) Lee, Ji                         4) Sutton, Calum                  
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay CHAP vs DPHS
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Desert Pines HS-CA  'A'                     2:00.00    1:48.66         10  
     1) Guevara, Guillermo              2) Monahan, Seth                  
     3) Hardrick, Greg                  4) Heki, Arden                    
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke AVHS vs LGCY
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Emily        Legacy-CA                 NT    1:13.17          8  
  2 Meservey, Rachel       AVHS                 1:20.48    1:19.91          6  
  3 Cvijanovich, Mikay     AVHS                 1:21.00    1:20.18          5  
  4 Collins, Ashley        AVHS                 1:22.41    1:22.58          4  
  5 Davis, Sydney          AVHS                 1:24.33    1:22.90          3  
  6 Adair, Whitney         Legacy-CA            1:31.09    1:28.47          2  
  7 Gonsalves, Patrici     Legacy-CA            1:33.94    1:31.07          1  
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke SHDW vs CENT
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brereton, Caroline     Shadow Ridge         1:15.01    1:08.97          8  
  2 Hannah, Marissa A   15 Centennial                NT    1:11.81          6  
  3 Whitlock, Dorothy      Shadow Ridge         1:08.01    1:15.34          5  
  4 Malan, Erin N       17 Centennial                NT    1:15.62          4  
  5 Noorda, Courtney       Shadow Ridge         1:25.37    1:25.18          3  
  6 Johnson, Sammy L    17 Centennial                NT    1:26.03          2  
  7 Movius, Kendra         Shadow Ridge         1:33.32    1:34.72          1  
  8 Keller, Alexis C    18 Centennial                NT    1:35.69        
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke DRGO vs BNZA
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ward, Anna             Drngo                1:12.28    1:11.53          8  
  2 Een, Alayna            Bonanza              1:22.78    1:23.25          6  
  3 Haidl, Meilin          Bonanza              1:29.33    1:30.00          5  
  4 Villalobos, Elizab     Drngo                1:32.25    1:33.22          4  
  5 Freeman, Brooke        Drngo                     NT    1:35.57          3  
  6 Alic, Ajla             Bonanza              1:30.05    1:44.99          2  
  7 Milner, Taylor         Drngo                1:52.40    1:52.75          1  
 -- Josephson, Karla       Bonanza              2:00.01         DQ        
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke MJVE vs CHEY
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DiNicola, Taylor       Cheyenne             1:30.12    1:19.50          8  
  2 Jones, Dana            Mojave               1:35.00    1:33.85          6  
  3 Magiera, Maria         Cheyenne                  NT    2:17.00          5  
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke PALO vs WSTN

===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Garcia-Murillo, Ka  15 PALV                 1:17.19    1:15.84          8  
  2 Ceballos, Melissa   15 Western                   NT    1:28.37          6  
  3 Airola, Calli A     15 PALV                 1:33.00    1:31.69          5  
  4 Respicio, Crystal   16 PALV                 1:33.74    1:32.98          4  
  5 Burton, Samantha       PALV                 1:50.00    1:45.39          3  
  6 Mercado, Edelyn     16 Western                   NT    1:55.37          2  
  7 Michel-Galindo, Ka     Western                   NT    2:06.75          1  
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke CHAP vs DPHS
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Angell, Kaitlin        Chaparral                 NT    1:30.27          8  
  2 Anchondo, McKenna      Desert Pines-CA      1:52.81    1:40.18          6  
  3 Zarate, Erika          Chaparral            2:04.08    1:57.75          5  
  4 Berrelleza, Sarahi     Chaparral            2:10.93    2:00.40          4  
  5 Vera, Brenda           Chaparral            2:09.18    2:03.04          3  
  6 Centeno, Gabriela      Desert Pines-CA      2:12.12    2:05.09          2  
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke AVHS vs LGCY
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Meservey, Ryan         AVHS                 1:08.17    1:04.83          8  
  2 Webb, Jordan           Legacy-CA            1:10.53    1:09.90          6  
  3 Salinas, Michael       AVHS                 1:14.17    1:10.06          5  
  4 Scribner, Joe          AVHS                 1:17.42    1:20.12          4  
  5 Topper, Michael        Legacy-CA            1:21.90    1:21.67          3  
  6 Hirschi, Christian     AVHS                 1:25.73    1:25.97          2  
  7 Samana, Niko           Legacy-CA            1:36.65    1:34.78          1  
  8 Atkinson, Kyler        Legacy-CA            1:35.25    1:35.48        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke SHDW vs CENT
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Haylett, Brice T    18 Centennial           1:04.19    1:04.53          8  
  2 Salle, Michael A    17 Centennial                NT    1:07.37          6  
  3 Garcia, Logan          Shadow Ridge         1:05.01    1:07.49          5  
  4 Buono, Steven          Shadow Ridge         1:15.31    1:16.35          4  
  5 Mack, Dalton J      18 Centennial                NT    1:20.81          3  
  6 Martinez, Kevin        Shadow Ridge         1:22.01    1:21.10          2  
  7 Clark, Bradley A    17 Centennial           1:54.14    1:50.28          1  
  8 Custer, Logan          Shadow Ridge         1:30.01    1:51.34        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke DRGO vs BNZA
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ward, Andrew C      18 Drngo                1:00.12    1:00.74          8  
  2 Franzese, Lorenzo      Bonanza              1:25.11    1:08.62          6  
  3 Endo, Toyokazu         Drngo                1:08.40    1:10.14          5  
  4 Manley, Josh           Drngo                     NT    1:37.47          4  
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke MJVE vs CHEY
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harris, Cory           Cheyenne             1:31.85    1:30.06          8  
  2 Garza, Randy           Cheyenne             1:52.75    1:35.08          6  
  3 Camacho, Pedro      15 Mojave               1:40.00    1:43.12          5  
  4 Garcia, Gonzalo     16 Mojave               1:55.00    2:07.70          4  
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke PALO vs WSTN

===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mortenson, Michael  17 PALV                   54.94    1:02.65          8  
  2 Seglin, Sean        17 Western              1:19.88    1:21.87          6  
  3 Rogers, Evan T      16 PALV                 1:18.90    1:24.34          5  
  4 Jacoby, Jacob          PALV                 1:30.00    1:37.78          4  
 -- Penrod, Austin         PALV                 1:48.00         DQ        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke CHAP vs DPHS
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hansen, Eric           Chaparral                 NT    1:22.83          8  
  2 Greenhouse, Kevin      Desert Pines-CA      1:30.53    1:25.78          6  
  3 Cordoba, Larry         Desert Pines-CA      1:37.96    1:28.12          5  
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke AVHS vs LGCY
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aguilar, Gabrielle     AVHS                 1:28.00    1:25.94          8  
  2 Viana, Catherina       AVHS                 1:31.46    1:31.66          6  
  3 Tomao, Michaelina      Legacy-CA            1:42.68    1:33.02          5  
  4 Green, Mykyla          AVHS                 1:36.00    1:36.90          4  
  5 Saiz, Hannah           Legacy-CA            1:38.25    1:37.14          3  
  6 Perez Martin, Ada      Legacy-CA            1:52.25    1:39.49          2  
  7 Orozco, Irene          AVHS                 1:44.00    1:42.81          1  
 -- Tuitama, Siana         Legacy-CA            1:35.22         DQ        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke SHDW vs CENT
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Kaytee         Shadow Ridge         1:15.01    1:16.47          8  
  2 Lehr, Merissa C     15 Centennial           1:25.22    1:24.10          6  
  3 Schamberger, Stell     Shadow Ridge         1:20.01    1:24.28          5  
  4 Mitchell, Alissa       Shadow Ridge         1:33.37    1:29.62          4  
  5 Crownover, Kelle       Shadow Ridge         1:25.01    1:30.28          3  
  6 Hicks, Michelle F   15 Centennial                NT    1:38.40          2  
  7 Gottfredson, Rache  17 Centennial           1:44.81    1:41.04          1  
  8 Gottfredson, Sarah  14 Centennial                NT    1:52.62        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke DRGO vs BNZA
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hernandez, Evelynn  17 Drngo                1:16.09    1:23.42          8  
  2 Byrne, Donna           Bonanza              1:32.69    1:30.46          6  
  3 Een, Eliza             Bonanza              1:45.01    1:49.86          5  
  4 Collins, Alyssa        Drngo                1:56.06    1:50.84          4  
  5 Hanatani, Aya          Bonanza              1:55.01    2:31.94          3  
  6 Henderson, Mariah      Drngo                     NT    2:32.87          2  
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke MJVE vs CHEY
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reed, Cassia           Cheyenne                  NT    1:28.46          8  
  2 Munafo, Daniela        Cheyenne             1:48.98    1:34.32          6  
  3 Moore, Azilee          Mojave               1:42.00    1:37.22          5  
 -- Estrada, Zulma         Mojave               2:01.00         DQ        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke PALO vs WSTN

===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Allen, Brooke          PALV                 1:35.00    1:30.34          8  
  2 Bolden, Taylor L    15 PALV                 1:39.48    1:34.93          6  
  3 Pahuriray, Jordanl     PALV                 1:29.30    1:36.56          5  
  4 Perez, Idette       16 Western              2:13.75    2:12.94          4  
  5 Gonzalez, Kylie        Western                   NT    2:23.44          3  
 -- Madison, Megan         PALV                 1:55.00         DQ        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke CHAP vs DPHS
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Andersen, Jenna        Chaparral            1:36.89    1:34.38          8  
  2 Schaefer, Magdalen     Chaparral            1:59.11    1:55.87          6  
  3 Ah Quin, Kyra          Chaparral                 NT    2:27.56          5  
 -- Celis, Jennifer        Chaparral                 NT         DQ        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke AVHS vs LGCY
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Letkiewicz, Jeremy     AVHS                 1:10.23    1:10.26          8  
  2 Sanez, Anjelo          Legacy-CA            1:15.35    1:13.22          6  
  3 Brents, Matt           Legacy-CA            1:20.04    1:14.62          5  
  4 Legere, Quinn          AVHS                 1:21.59    1:20.59          4  
  5 Jenson, Carlos         Legacy-CA            1:40.38    1:21.84          3  
  6 Mitchell, Cameron      AVHS                 1:30.00    1:29.84          2  
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke SHDW vs CENT
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buff, Brent            Shadow Ridge         1:05.01    1:05.40          8  
  2 Lippitt, Jeff V     16 Centennial                NT    1:07.21          6  
  3 Bass, Nazzir J      18 Centennial           1:26.03    1:22.70          5  
  4 Williams, Tylor        Shadow Ridge         1:32.66    1:26.66          4  
  5 Gonzalez, Joey H    17 Centennial           1:32.94    1:37.52          3  
  6 Romero, Alejandro      Shadow Ridge         1:40.01    1:38.84          2  
 -- Holley, Brandon        Shadow Ridge         1:32.06         DQ        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke DRGO vs BNZA
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gan, James          18 Drngo                1:11.42    1:13.22          8  
  2 Chaidez, Esteban       Drngo                1:28.54    1:31.01          6  
  3 Oldenberg, Adonis      Bonanza              1:54.87    1:34.81          5  
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke MJVE vs CHEY
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Dylan        Cheyenne             1:21.15    1:10.06          8  
  2 Reed, Benjamin         Cheyenne                  NT    1:28.22          6  
  3 Anderson, Kyle         Cheyenne             1:47.86    1:32.81          5  
  4 Rojas, Yishay       18 Mojave               1:55.00    1:47.15          4  
 -- Gonzalez, Martin       Mojave                    NT         DQ        
 

Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke PALO vs WSTN
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Branch, Michael B   18 PALV                 1:08.06    1:11.44          8  
  2 Koljenovic, Halim   14 Western              1:09.24    1:12.62          6  
  3 Trafton, Luke W     16 PALV                 1:15.15    1:13.40          5  
  4 Militonyan, Steve   16 PALV                 1:27.00    1:23.22          4  
  5 Lee, Ji                PALV                 1:25.00    1:23.60          3  
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke CHAP vs DPHS
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gunther, Kai           Chaparral            1:29.00    1:24.90          8  
  2 Watson, Timmy          Desert Pines-CA      1:12.00    1:25.66          6  
  3 Osorio, Jose           Desert Pines-CA      1:30.00    1:37.78          5  
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay AVHS vs LGCY
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arbor View  'A'                             4:22.18    4:24.56         10  
     1) Tschetter, Linsey               2) Harrison, Reagan               
     3) Ashworth, McKayla               4) Letkiewicz, Kristen            
  2 Arbor View  'B'                             4:31.00    4:37.74          5  
     1) Wirtanen, Stephanie             2) Dillon, Courtney               
     3) Aguilar, Gabrielle              4) Long, Sara                     
  3 Arbor View  'C'                             4:46.00   x5:01.91        
     1) Holliday, Mikeyla               2) Foote, Jade                    
     3) Collins, Ashley                 4) Fulton, Brooke                 
  4 Legacy High School-CA  'A'                  5:42.53    5:12.82          3  
     1) Kerns, Alyson                   2) Tuitama, Siana                 
     3) Tadd, Amanda                    4) Kuehl, Charlotte               
  5 Arbor View  'D'                             5:09.00   x5:15.66        
     1) Orozco, Irene                   2) Bollinger, Peyton              
     3) O'Hara, Erin                    4) Trujillo, Marylin              
  6 Legacy High School-CA  'B'                  6:25.35    5:17.26        
     1) Perez Martin, Ada               2) Riikonen, Iiris                
     3) Rodriguez, Devin                4) Saiz, Hannah                   
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay SHDW vs CENT
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Centennial HS  'A'                          4:05.46    4:22.12         10  
     1) Malan, Erin N 17                2) Horn, Rabeca L 15              
     3) Hannah, Marissa A 15            4) Sublette, Summer 20            
  2 Shadow Ridge High School  'A'               4:18.03    4:24.59          5  
     1) Whitlock, Dorothy               2) Crownover, Kelle               
     3) Mitchell, Alissa                4) Garcia, Kaytee                 
  3 Centennial HS  'B'                               NT    5:09.58          3  
     1) Brackett, Brooke 16             2) Badger, Megan N 17             
     3) Keller, Alexis C 18             4) Moffat, Ray E 16               
  4 Shadow Ridge High School  'B'               4:30.01    5:26.85        
     1) Gasper, Kasey                   2) Bragg, Taylor                  
     3) Henderson, Jasmine              4) Noorda, Courtney               
  5 Centennial HS  'C'                               NT   x5:34.03        
     1) Roberts, Haley E 15             2) Lockwood, Kristina K 16        
     3) Bradley, Alexis B 15            4) Rice, Kylie R 15               
  6 Shadow Ridge High School  'D'               5:15.01   x6:36.41        
     1) Covington, Haley                2) George, Alyssa                 
     3) Splawn, Delaney                 4) Whittemore, Sierra             
 -- Shadow Ridge High School  'C'               4:50.01         DQ        
     1) Filipovic, Baylee               2) Wallack, Ashley                
     3) Movius, Kendra                  4) Mitchell, Gabriella            
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay DRGO vs BNZA
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bonanza HS  'A'                             4:32.17    4:54.90         10  
     1) Rocha, Rebecca                  2) Todd, Victoria                 
     3) Haidl, Meilin                   4) Crosby, Jordan                 
  2 Bonanza HS  'B'                             4:14.56    5:13.02          5  
     1) Alic, Ajla                      2) Een, Alayna                    
     3) Schaeffer, Amandalynn           4) Davoren, Jordan                
  3 Durango HS  'B'                                  NT    5:29.59          3  
     1) Dobbert, Rebekah                2) Milner, Taylor                 
     3) Collazo, Raychel                4) Freeman, Brooke                
 -- Durango HS  'A'                             4:40.00         DQ        
     1) Henderson, Mariah               2) Collins, Adrianna              
     3) Lanza, Kelsey                   4) Ward, Anna                     
 -- Durango HS  'D'                                  NT         DQ        
     1) Reese, Joslyn                   2) Symons, Kim                    
     3) Shahijanian, Ani                4) Camacho, Geraldine             
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay MJVE vs CHEY

===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cheyenne HS  'A'                                 NT    4:55.12         10  
     1) DiNicola, Taylor                2) Munafo, Daniela                
     3) Reed, Cassia                    4) Larosee, Destinee              
  2 Mojave Hight School  'A'                    5:24.00    5:22.05          5  
     1) Costa, Julie                    2) Moore, Azilee                  
     3) Laosy, Mataza                   4) Jones, Dana                    
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay PALO vs WSTN
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Palo Verde High School  'A'                 4:18.50    4:26.88         10  
     1) Garcia-Murillo, Karla 15        2) Van Beuge, Stephanie L 17      
     3) Respicio, Crystal 16            4) Marks, Katrina N 14            
  2 Palo Verde High School  'B'                 4:39.64    4:45.19          5  
     1) Pahuriray, Jordanli             2) Vogel, Paige A 15              
     3) Bolden, Taylor L 15             4) Giardina, Hannah L 17          
  3 Palo Verde High School  'C'                 5:02.35   x5:11.14        
     1) Pacalda, Clarissa L 16          2) Ratliff, Alexa R 17            
     3) Dorsey, Caitlin                 4) Airola, Calli A 15             
  4 Western HS  'A'                             5:54.39    5:47.13          3  
     1) Ceballos, Alexandra 18          2) Sanchez, Betzabe 16            
     3) Ceballos, Melissa 15            4) Young, Hollie 18               
  5 Palo Verde High School  'D'                 6:03.35   x5:50.81        
     1) Luciani, Erica                  2) Allen, Brooke                  
     3) Alfaro, Jasmin                  4) Madison, Megan                 
  6 Western HS  'B'                                  NT    7:05.23        
     1) Ibarra, Marysol 17              2) Santoyo, Jocelyne              
     3) Mercado, Edelyn 16              4) Michel-Galindo, Karina         
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay CHAP vs DPHS
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chaparral High School  'A'                  4:36.78    4:36.02         10  
     1) Garcia, Santana                 2) Andersen, Jenna                
     3) Navarro, Ayreth                 4) Luchsinger, Summer L 16        
  2 Chaparral High School  'B'                       NT    6:27.15          5  
     1) Ah Quin, Kyra                   2) Angell, Kaitlin                
     3) Berrelleza, Sarahi              4) Celis, Jennifer                
  3 Chaparral High School  'C'                       NT   x6:30.84        
     1) Briones, Mikee                  2) Mendoza, Perla                 
     3) Garcia, Laura                   4) Garcia, Gilberta               
  4 Desert Pines HS-CA  'A'                     4:45.00    6:41.83          3  
     1) Juarez-Ventura, Diana           2) Villagomez, Marisol            
     3) Toribio, Maria                  4) Centeno, Gabriela              
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. Arbor View                          215   2. Palo Verde High School              182
  3. Chaparral High School               160   4. Centennial HS                       159
  5. Shadow Ridge High School            146   6. Durango HS                          130
  7. Bonanza HS                          129   8. Cheyenne HS                         103
  9. Legacy High School                   84  10. Mojave Hight School                  75
 11. Western HS                           69  12. Desert Pines HS                      63
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 24                     
 
  1. Palo Verde High School              159   2. Arbor View                          152
  3. Shadow Ridge High School            141   4. Durango HS                          123
  4. Centennial HS                       123   6. Desert Pines HS                     100
  7. Legacy High School                   99   8. Mojave Hight School                  90
  9. Cheyenne HS                          71  10. Bonanza HS                           65
 11. Western HS                           44  12. Chaparral High School                36